Patronaty tygodnia (24-30.07.2019)

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.06.2019

Jeszcze nie tak dawno prezentowaliśmy wam pierwsze czerwcowe patronaty, a już nadszedł czas na ostatnie nowości tego miesiąca. Dla osób, które odmierzają dni kalendarzem premier książkowych, przedstawiamy rozkład jazdy na ostatni tydzień tego niezwykle ciepłego miesiąca. Nie przegapcie pierwszych letnich premier tego roku.

„Złodziejka magii”Lisa Maxwell (Wydawnictwo Dolnośląskie)

Esta straciła rodziców. Ukradziono jej życie. A wszystko, co wiedziała o magii, okazało się kłamstwem.

Sądziła, że Księga Tajemnic skrywa klucz do wyzwolenia Maginów spod terroru Zakonu. Tymczasem okazała się źródłem śmiertelnego zagrożenia. Teraz potężną moc Księgi nosi w sobie Harte, towarzysz Esty. Aby okiełznać złowrogą siłę, muszą odnaleźć cztery bezcenne artefakty – prastare kamienie, rozsiane po całym kontynencie. To prawdziwe wyzwanie, bo świat poza Nowym Jorkiem jest zupełnie inny, niż się tego spodziewali…

„Dwanaście żywotów Samuela Hawleya”Hannah Tinti, tłumaczenie: Andrzej Goździkowski (wyd. Papierowy Księżyc)

Opowieść o cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, by chronić swoich najbliższych.

Samuel Hawley nie przypomina innych ojców w Olympus w stanie Massachusetts. Jako typ samotnika od wielu lat wiedzie życie uciekiniera. Swoją ukochaną córkę Loo również skazał na życie w drodze. Egzystencja upływa im w wiecznym napięciu, na ciągłym przemieszczaniu się między jednym a drugim motelem. Kiedy Loo wkracza w wiek nastoletni, osiedlają się w miasteczku rodzinnym jego nieżyjącej żony. Ojciec szybko odnajduje tam pracę, jednak Loo niełatwo przychodzi zaakceptowanie nowej rzeczywistości.
Z czasem dziewczyna, która nigdy nie miała okazji poznać swojej matki, zaczyna poszukiwać prawdy na jej temat. Okazuje się, że świat wokół niej skrywa tajemnice dotyczące życia, jakie wiedli jej rodzice. Widzialnym świadectwem historii jest dwanaście blizn szpecących ciało jej ojca. Każda jest też wspomnieniem: tego, gdzie był, mrożących krew w żyłach przygód, chwili, gdy odnalazł miłość, by zaraz znów ją utracić, ale przede wszystkim świadectwem tego, że mimo usilnych prób nie może on uwolnić się od przeszłości.
W miarę jak Loo odkrywa historię rodziców, która okazuje się mroczniejsza, niż mogła przypuszczać, demony z przeszłości ojca zaczynają nękać również teraźniejszość. Ojciec i córka będą musieli wspólnie stawić im czoła.

„Hiob: Komedia sprawiedliwości”Robert A. Heinlein (wyd. Rebis)

Dla Alexa Hergensheimera nierozważny zakład na Polinezji staje się początkiem serii zmian. Gdy odzyskuje on przytomność, jego świat nie jest już taki sam, a on nie nazywa się bynajmniej Hergensheimer. Dla zdezorientowanego Amerykanina oparciem jest jedynie stewardesa Margrethe, lecz przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają, a sytuacja zakochanych tylko się pogarsza. Przekonany, że wielkimi krokami zbliżają się Armagedon i dzień sądu ostatecznego, Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski. Bo bez niej niebo nie będzie dla niego rajem.

Reklama

komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Aksamitt 24.06.2019 19:41
Czytelniczka

Hiob mnie zaintrygował. Już kiedyś trafiła w bibliotece na książki autora i jakoś tak bezmyślnie przeszłam dalej. Pora zapolować:D

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Książka_koc_kot 24.06.2019 18:47
Czytelniczka

„Dwanaście żywotów Samuela Hawleya” - brzmi intrygująco ....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 23.06.2019 22:38
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd