Powieściowy prequel „Stranger Things” pokochały miliony fanów

LubimyCzytać
30.04.2019

Pierwsza oficjalna powieść oparta na kultowym serialu Netflixa – „Stranger Things. Suspicious Minds” – ukazała się w lutym w USA. Książka Gwendy Bond w ciągu zaledwie kilku dni znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Polskie wydanie prequela serialu „Stranger Things. Mroczne umysły” ukazało się 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Poradnia K. Zagorzali fani i pierwsi czytelnicy wiedzą już, że to wstrząsająca historia matki Jedenastki. Ta książka wywróci wszystko na Drugą Stronę! W planach jest już też kolejna część trylogii, która ukaże się w Polsce 4 lipca.

Wiosną 1969 roku Terry Ives wiedzie spokojne życie w małym miasteczku Hawkins w stanie Indiana. Poświęca się studiom i pracy, a także spotkaniom ze swoim ukochanym Andrew. Jedna decyzja raz na zawsze zmienia jej życie – bierze udział w tajnym rządowym eksperymencie. Dlaczego jednak laboratorium, w którym odbywa się program, jest tak ukryte przed mieszkańcami, a zimni, milczący lekarze podają uczestnikom badania zmieniające postrzeganie środki psychotropowe lub narkotyki? Wszystko to wzbudza podejrzliwość Terry. Wraz z trójką innych pacjentów – Glorią, Alice i Kenem – próbuje się dowiedzieć, co tak naprawdę kryje się za tajnym rządowym projektem. Kim jest tajemniczy doktor Brenner? Terry nie może znaleźć na jego temat żadnych informacji… Czego może chcieć od nich naukowiec, regularnie odurzając ich środkami silniejszymi niż narkotyki i wprowadzając w otępienie?

Książka budzi wielkie emocje wśród fanów serialu, ale jest przeznaczona także dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z uniwersum „Stranger Things”. I jednych, i drugich wzruszy i zafascynuje.

Oto fragmenty recenzji prasowych i opinii:


Gorąco polecamy czytelnikom, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o uniwersum Stranger Things. Historia przedstawiona w książce jest jednak na tyle mroczna i wciągająca, że z pewnością pozostanie z czytelnikiem na dłużej, nawet jeśli nie jest on fanem serialu. – The Unseen Library

„Mroczne umysły” (…) to świetne wyjaśnienie historii matki Jedenastki, powodów, dla których dziewczynka znalazła się pod opieką doktora Brennera i początków jego eksperymentów. Książka odpowiada na palące pytania każdego fana serialu. – Goodreads

(…) Gwenda Bond zrobiła fantastyczną robotę. Książka radzi sobie świetnie jako samodzielna lektura, ale jest też pełna smaczków, które doceni każdy fan Stranger Things. – Emily, Goodreads

„Mroczne umysły” to prequel, na który czekali wszyscy fani serialu. – Kirkus Reviews

Książka dostępna na stronie www.empik.com.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
0
0
05.05.2019 20:11

Doczytałem do połowy, i niestety mnie znudziła (a jestem fanem serialu). Generalnie przewidywalna i lecąca schematami, skierowana ewidentnie do młodszego czytelnika(~nastolatki). Stephen King to to nie jest. A na goodreads którym podpiera się ta promka książka ma ocenę 3,5 na 5 tzn. średniak.


166
12
02.05.2019 10:12

kto czytał? serio taka dobra czy to jedynie wynik popularności Netflixa i teraz bedziemy otrzymywać książki na podstawie seriali a nie w drugą strone?


343
19
02.05.2019 16:14

Ta książka nie jest na podstawie serialu. Historia w opisana w tej książce jest tylko umiejscowiona w świecie/uniwersum Stranger Things.


2785
4
30.04.2019 15:34

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd