rozwiń zwiń

Idziesz do lasu? Uważaj na baobary!

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.11.2018

Tej jesieni do księgarni trafiła intrygująca powieść Marty Merriday — „Adler. Tajemnica zamku Bazina”. Już pierwsze karty powieści przenoszą nas do niezwykłych, zagadkowych miejsc na mapie świata: dalekowschodnich gór Sichote-Aliń, mrocznych angielskich lasów i wyludnionych, deszczowych gór Szkocji. Wędrując po tych dzikich zakątkach można spotkać stworzenia z pogranicza świata fantasy, na przykład — baobary!

Idziesz do lasu? Uważaj na baobary!

Adler. Tajemnica zamku Bazina to powieść, w której przygoda splata się z tajemnicą i grozą. Nie brak w niej barwnych postaci i humorystycznych dialogów. Wraz z tytułowym bohaterem, młodym zoologiem i łowcą o pseudonimie Adler, wyruszamy do miasteczka Pelham na południu Anglii, by rozwiązać mroczną tajemnicę tamtejszych lasów.

Po południu Pelham opustoszało. Jak zwykle, kiedy pozamykano kawiarnie i sklepy, z wesołego miasteczka zmieniło się w to, czym tak naprawdę było: odizolowanym przysiółkiem, ściśniętym w kleszczach dzikiej natury. Daleko od cywilizacji, od miast. Wokół tylko prastara knieja, pola i mokradła. Królestwo dzikiej fauny.

Adler, młody naukowiec i zarazem doświadczony myśliwy, to bohater przygotowany do wyzwania, jakim będzie rozstrzygnięcie krwawej zagadki angielskich lasów. Zanim jednak dotrze do finału, zaliczy wiele nietuzinkowych – czasem strasznych, czasem zabawnych – przygód, zdobywając po drodze nowych przyjaciół i wrogów. Jak przystało na nieszablonową postać, Adler ma też swoje własne tajemnice.

Bo to tam właśnie, na północy, w odległym o setki mil Edynburgu, wybuchł dziś pożar, z którym musi sam się uporać, a każda minuta zwłoki zamienia w popiół jego marzenia.

Powieść została starannie wydana w twardej oprawie, dostępna jest również jako ebook oraz audiobook (czyta Leszek Filipowicz), których fragmenty możecie przeczytać oraz posłuchać poniżej.

Inspiracje do powieści Marta Merriday zaczerpnęła z własnych podróży i doświadczeń z okresu, gdy mieszkała na Wyspach Brytyjskich. Więcej informacji o Autorce znajdziecie na stronie martamerriday.com lub na stronie Wydawnictwa Psychoskok.


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mirosława Dudko 13.11.2018 12:47
Czytelniczka

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem dając się wciągnąć w coraz to bardziej rozbudowaną i ekscytującą akcję. Nie brakuje w niej humoru, tempa i zaskakujących, nagłych wydarzeń. Autorka prowadzi opowieść finezyjnie, wprowadzając czytelnika stopniowo w zagęszczającą się fabułę, w której pojawiają się nowe wątki, nadające całości aurę tajemniczości i magii. Z rozdziału na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 09.11.2018 15:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Natalia 12.11.2018 16:52
Czytelnik

Książka jest chyba źle podlinkowana, zamiast http//lubimyczytac.pl/ksiazka/4862055/adler-tajemnica-zamku-bazina powinno być:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4862055/adler-tajemnica-zamku-bazina

N.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się