rozwiń zwiń

Dlaczego pracujemy? Nowość w serii TED Books

LubimyCzytać LubimyCzytać
25.10.2018

Profesor Barry Schwartz z wielką intuicją i mądrością podpowiada, jak podjąć pierwsze kroki w kierunku nowego spojrzenia na pracę i znalezienia tej, która będzie naszym ideałem.

Dlaczego pracujemy? Nowość w serii TED Books

Od dawna uczono nas, że głównym powodem, dla którego pracujemy, są pieniądze. Całą infrastrukturę naszego społeczeństwa uformowaliśmy w taki sposób, aby odpowiadała tej wierze. Dlaczego zatem tak wiele osób jest niezadowolonych ze swojej pracy, pomimo otrzymywanego wynagrodzenia?

I dlaczego tak wiele osób odnajduje wielkie spełnienie i satysfakcję w pracy niewymagającej dużego wysiłku?

Czy celem pracy rzeczywiście powinno być zarabianie pieniędzy?

Dlaczego zaczęliśmy wierzyć, że tylko pieniędzmi można kogoś przekonać do lepszej pracy? Na czym polega błąd w tym, jak zwykliśmy myśleć o pracy?

Jak zmienia się sposób naszej pracy?

Profesor Barry Schwartz dowodzi w swojej książce Dlaczego pracujemy, że odpowiedź na te pytania jest zaskakująca i złożona. Prowadzi nas przez szpitale i salony fryzjerskie, fabryki dywanów i klasy szkolne, pokazując pracowników we wszystkich dziedzinach życia, prezentując trendy i wzorce, które dają szczęście w miejscu pracy.
Fascynujące studia, dające do myślenia anegdoty pomagają zrozumieć, w jaki sposób znaleźliśmy się w tak zawikłanym układzie.

Książka Schwartza spotkała się z uznaniem naukowców, ekspertów i praktyków:

Wnikliwe spojrzenie na to, dlaczego straciliśmy sens w pracy i jak możemy go odzyskać – Adam Grant, profesor Wharton School, autor bestsellera „Dawaj i bierz”.

Mistrzowska książka, która pozwala zrozumieć, dlaczego pracujemy. Schwartz przekonuje, że uzyskanie błędnej odpowiedzi wiąże się z poważnymi kosztami dla pracowników i menedżerów. Warta polecenia, pobudzająca do myślenia lektura – Amy Wrzesniewski, profesor zachowań organizacyjnych, Yale University.

Barry Schwartz jest od dawna jednym z najbystrzejszych – i współczujących – obserwatorów amerykańskiego życia. W książce „Dlaczego pracujemy” przedstawia przekonujące argumenty za budowaniem organizacji, które działają w zgodzie z naturą ludzką, a nie przeciw niej. Jeśli chcesz, aby praca była bardziej znacząca, dla ciebie lub dla twojego zespołu, musisz przeczytać tę mądrą książkę – Daniel H. Pink, autor „Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację”.

Wspaniała i przystępna książka, która kroczy przez stulecia biznesu i przemysłu, aby ujawnić podstawy moralne tego, jak i dlaczego pracujemy. Jeśli pracujesz albo będziesz pracować, przeczytaj ją – Laszlo Bock, wieloletni wiceprezes HR w Google, autor „Praca rządzi!”.

Barry Schwartz jest profesorem psychologii na Swarthmore College i autorem książki „Paradoks wyboru: dlaczego więcej oznacza mniej”, uznaną za jedną z biznesowych książek roku przez czasopisma „Business Week” i „Forbes”. Schwartz opublikował artykuły na temat różnych aspektów swojej głównej tezy w czasopismach tak różnych, jak: „The New York Times”, „The New York Times Magazine”, „The Chronicle of Higher Education”, „Parade”, „The Atlantic”, „USA Today”, „Advertising Age”, „Slate”, „Scientific American”, „The New Republic”, „Newsday”, „AARP Bulletin”, „Harvard Business Review” oraz „The Guardian”. Wystąpił też w dziesiątkach audycji radiowych i programów telewizyjnych, w tym w Morning Edition i Talk of the Nation w sieci NPR, Anderson Cooper 360 (CNN), News Hour with Jim Lehrer (PBS), The Colbert Report oraz CBS News Sunday Morning. W 2009 roku Schwartz opowiadał na TED o utracie mądrości. Wraz z kolegą, Kennethem Sharpem, opublikował potem na ten temat książkę – „Practical Wisdom”.

O serii:

Małe książki o wielkich ideach. Poszerzają horyzonty, skłaniają do refleksji, inspirują. Są na tyle krótkie, że można je przeczytać za jednym posiedzeniem, ale na tyle długie, że pozwalają pogłębić temat. Ta różnorodna seria obejmuje pozycje, których tematyka krąży od architektury do świata biznesu, od podróży w czasie do miłości – doskonale nadaje się dla ciekawych świata wielbicieli czytania.
Każdej z książek TED towarzyszy powiązana z nią prelekcja, którą można obejrzeć online na TED.com. Książki podejmują temat tam, gdzie zakończył się wykład. 

W Polsce wydawane są przez Grupę Wydawniczą Relacja – www.relacja.net.

artykuł sponsorowany


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 25.10.2018 13:23
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
miharu 30.10.2018 22:48
Czytelniczka

Praca to coś nienaturalnego. Zwierzęta nie pracują. A przynajmniej nie zarobkowo. :P Ja swoją pracę w miarę lubię, robię z grubsza to, co mnie interesuje. A jednak, gdybym nie musiała pracować, to bym to rzuciła. I nie nudziłabym się, mam aż za dużo zainteresowań, wystarczyłoby mi pięć żywotów. Ale wiem, że są ludzie, którzy żyją pracą. Jak siedzą w domu, to nie wiedzą, co...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się