Przeczytajcie fragment nowej powieści Caleba Carra

LubimyCzytać
22.08.2018

Po „Alieniście” przyszedł czas na Miasteczko Surrender. Tym razem Caleb Carr zabierze nas na głęboką prowincję stanu Nowy Jork. Jeśli polubiliście doktora Laszlo Kreizlera, to musicie poznać doktora Trajana Jonesa! 

Alienista, czyli debiut amerykańskiego historyka i pisarza Caleba Carra, nie tylko zebrał prawie same pozytywne recenzje, ale został też zekranizowany. Serial na jego podstawie na Netflixie obsadzono samymi gwiazdami. W roli głównej mogliśmy zobaczyć Daniela Bruhla, a u jego boku pojawili się Luke Evans i Dakota Fanning.

Wydawnictwo Rebis tym razem proponuje nam podróż nie do samego Nowego Jorku, ale na głęboką prowincję stanu, gdzie nikt nie może czuć się bezpiecznie. Czy odważycie się sięgnąć po kolejną powieść Caleba Carra?

Miasteczko Surrender, Caleb Carr, Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Wkrocz do mrocznego świata, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Na głębokiej prowincji stanu Nowy Jork dochodzi do brutalnych morderstw. Mimo prób zatuszowania sprawy okazuje się, że wszystkie ofiary są nastolatkami porzuconymi przez rodziców. Ekscentryczny samotnik, doktor Trajan Jones, odkrywa, że za morderstwami mogą stać bogaci i wpływowi mieszkańcy Nowego Jorku. Gdy posługując się metodą opracowaną przez znanego z „Alienisty” doktora Laszlo Kreizlera, zbliża się do rozwiązania zagadki, nad nim i jego współpracownikami zaczynają się zbierać ciemne chmury. 

„Miasteczko Surrender” z ogromną dbałością o szczegóły i wymiar psychologiczny ukazuje zaścianek Ameryki i najbardziej bezbronne ofiary świata na uboczu. Precyzyjnie punktuje główne grzechy, których dopuszczają się w swojej pracy organy ścigania.

Zapraszamy do lektury fragmentu powieści.

Książka ukazała się pod patronatem serwisu lubimyczytac.pl.

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
452
348
22.08.2018 11:27

Oglądałam serial Alieniste! Jest świetny i po nim zdecydowanie chce sięgnąć po jego książkę ! :)


2802
4
22.08.2018 10:05

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd