Artyści mówią. Aleksandra Jachtoma. Posłuchaj wywiadu i weź udział w konkursie

LubimyCzytać
17.07.2012

Zawsze najtrudniejsza jest nieuchwytna granica, kiedy rodzi się pytanie, czy zamalowane płótno jest już obrazem, czy nim jeszcze nie jest.- mówi Aleksandra Jachtoma w rozmowie z Elżbietą Dzikowską.

Przedstawiamy kolejny wywiad ze zbioru rozmów, jakie Elżbieta Dzikowska przeprowadziła z polskimi malarzami pt. "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa".

Dziś prezentujemy rozmowę z Aleksandrą Jachtomą, malarką obrazów abstrakcyjnych, które charakteryzują się ascetyczną, zdyscyplinowaną kompozycją zbudowaną ze skondensowanych jednolitych plam.

UWAGA! KONKURS!
Czym jest dla Ciebie abstrakcyjne malarstwo Aleksandry Jachtomy? Posłuchaj rozmowy, jaką Elżbieta Dzikowska przeprowadziła z artystką i napisz krótki komentarz na temat jej twórczości.

Dla najlepszego komentarza, umieszczonego przy tej aktualności do 23 lipca, mamy książkę "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa".

"Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa" to pierwszy z tomów rozmów z artystami opublikowany przez Rosikon Press. W serii, w wersji papierowej ukazały się ponadto "Wywiady z mistrzami grafiki" Elżbiety Dzikowskiej i "Wywiady z mistrzami fotografii" Hanny Marii Gizy. Książki są dostępne również w aplikacji na iPada. Wydawca zapowiada wprowadzenie wszystkich tomów w wersji audio.

Partnerami projektu "Artyści mówią" na LC są Wydawnictwo Rosikon Press oraz Audioteka.pl.

Więcej o serii na stronie www.artyscimowia.pl oraz na Facebooku.

Poniżej rozmowa z Aleksandrą Jachtomą, pochodząca z audiobooka "Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa". Rozmowa będzie dostępna do posłuchania przez 24 godziny od ukazania się tej aktualności.

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
2785
4
27.07.2012 10:16

Dziękujemy za udział w konkursie. Książkę zdobywa fairada.

Gratulacje!


793
8
23.07.2012 12:01

Każdy może malować. Dla jednych mistrzem będzie van Gogh, dle innych zupełnie nieznany malarz, który bazuje na impresioniźmie. W malowaniu chodzi o wyrażanie siebie. Przekazaniu emocji dzięki farbom i kilku pociagnięciom pędzla. Mało prawdopodobne jest aby dwie osoby odczytały obraz w ten sam sposób, poniważ każdy z nas jest inny. Malarstwo skłania nas do refleksji,...

więcej

23
0
17.07.2012 22:41

Myślę , że pragnienie pani Aleksandry Jachtomy , aby jej obraz dla widza był ciągle nowy , spełnia się . Patrząc na te obrazy , odczuwam różne rzeczy , emocje . Zastanawiam się nad nimi , widzę głębie , światło , nadzieje? Ten obraz o niebieskiej tonacji , daje ukojenie , jest jak lek który uśmierza ból , po chwili kojarzy mi się już tylko z wodą , zaraz może z ulewą ? Tak...

więcej

242
212
17.07.2012 15:36

Kiedyś przeczytałam, że obrazy malarzy abstrakcyjnych są wyrazem ich emocjonalności lub intelektualnych poszukiwań - to prawda.
Każdy odbiera abstrakcję przez pryzmat własnego życia. Na pozór duże, kolorowe plamy barwne – nic nie mówią, jednak gdy się głębiej zastanowimy i bardzie przypatrzymy budzą one w nas wspomnienia i emocje… Na przykład ja, gdy patrzę na ten...

więcej

2785
4
17.07.2012 12:08

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd