Kubuś Puchatek pobił rekord!

LubimyCzytać
12.07.2018

Mały, pluszowy, z dużym brzuszkiem i czerwoną koszulką. Kubuś Puchatek. No, kto nie kojarzy tego misia, który jest symbolem dzieciństwa wielu pokoleń? Niedawno ten uroczy niedźwiadek pobił rekord. I nie chodzi tu wcale o ilość zjedzonego miodu.

Kubuś swój triumf odniósł w domu aukcyjnym Sotheby w Londynie. Uczestnicy mieli okazję licytować oryginalne ilustracje z książek o Kubusiu Puchatku. Najcenniejszym przedmiotem był szkic mapy Stumilowego Lasu z 1926 roku. Mapa pojawiła się po prawie 50 latach. Jej autorem jest E.H. Shepard, który zajmował się ilustracjami do książek Alana Alexandra Milne. Prawdopodobnie do grona autorów należy również dopisać syna pisarza, Christophera Robina, który był pierwowzorem postaci Krzysia. Wskazuje na to fakt, że mapa usiana jest błędami charakterystycznymi dla dziecka oraz podpisana „narysowana przeze mnie i dzięki pomocy Pana Sheparda”.

Nikt się jednak nie spodziewał, że mapa może osiągnąć taką wartość. Dom aukcyjny szacował, że zostanie sprzedana za maksymalnie 150 tysięcy, tymczasem rysunek kupiono aż za 430 tysięcy funtów. Ilustracje Sheparda nie są czymś niezwykłym na londyńskich aukcjach. Poprzednie zostały sprzedane jednak za dużo mniejsze kwoty: w 1968 roku za 650, a w 1970 roku za 1700 funtów. Zobaczymy jaką wartość rysunki będą miały za kolejne 50 lat – zażartował Philip Errington, przedstawiciel domu aukcyjnego. Oprócz mapy na aukcję zostały wystawione również inne ilustracje. Wszystkie szkice zostały sprzedane za ponad 917 tysięcy funtów.

A jeśli stęskniliście się za wiecznie głodnym niedźwiadkiem i macie ochotę na małe co nieco, to 1 sierpnia w polskich kinach pojawi się film z Puchatkiem w roli głównej. „Krzysiu, gdzie jesteś?” to historia dorosłego już Krzysia, który nagle znalazł się na życiowym zakręcie. Jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu ruszają mu na pomoc. W rolę Krzysia wcielił się Ewan McGregor (Anioły i demony).

Czy Kubuś należy do waszych ulubieńców z dzieciństwa?

Reklama

komentarze [18]

Sortuj:
261
23
21.07.2018 18:02

Boże jakie śliczne !!! :-D Na taki film to grzech nie iść !!!


393
182
21.07.2018 09:05

Czy tylko mi się wydaje, że disneyowska postać Kubusia, jest troszeczkę przerażająca?


2967
699
21.07.2018 11:42

Ja patrzę na tego Kubusia i czekam aż rzuci się na Krzysia z wielkim rzeźnickim nożem ;) Nie wiem dlaczego, ale tego rodzaju animacja nie przemawia do mnie i ta wersja misia małym rozumku jakoś tak bardziej przestrasza niż bawi.


393
182
22.07.2018 13:12

Dokładnie tak samo pomyślałam, jak zobaczyłam tego Kubusia. Skoro mnie on przeraża, to ciekawi mnie, w jakim stopniu będzie przerażać dzieci. Po za tym, mamy już jednego, bardzo dobrze udanego Kubusia Puchatka i uważam, że nie powinno się tego powielać.


2967
699
22.07.2018 16:39

To jest po prostu dowód na to, że "lepsze" jest wrogiem dobrego.


118
53
14.07.2018 16:48

Posiadam wydanie z czarno-białymi ilustracjami i te ilustracje utkwiły mi w pamięci... jedna z ulubionych książek dzieciństwa... :)


0
0
13.07.2018 09:58

Obejrzyjcie ciepły film z 2017 oparty na faktach "Goodbye Christopher Robin", który rzuca światło na historię powstania Kubusia Puchatka i relację ojciec - syn.


1106
382
14.07.2018 09:01

Dokładnie tak, film pokazuje jaki wpływ miało rozpowszechnienie historii o Kubusiu, na małego synka pisarza. Dosyć smutna historia. Film zdecydowanie warty obejrzenia.


556
460
13.07.2018 00:02

Kubuś Puchatek pobił kilka już takich rekordów. Pozostał na zawsze w pamięci dziś już dorosłych ludzi, ale w sercach mających ciągle oblicze dziecka. Zmienił ich świat od momentu kiedy stanął na ich drodze. Zmienił ich samych, sprawił, że ludzie stają się lepsi. Sentymentalni. Naprawdę Kubuś Puchatek bardzo, bardzo dużo zrobił dla ludzkości. Dla mnie osobiście też :)
...

więcej

261
23
22.07.2018 12:02

Sama prawda, Kubuś to cudowna postać.


2844
687
12.07.2018 20:03

A może by nakręcić prawdziwą historię dorosłego Krzysia, smutnego, samotnego człowieka, dla którego Kubuś Puchatek był raczej traumą. Christopher Milne napisał kiedyś książkę o sobie. Teraz już ie żyje i można różne bzdury o jego życiu wymyślać.


808
11
13.07.2018 13:14

Możesz napisać coś więcej o tym, zaciekawiłeś mnie. Jaki tytuł tej książki?


2844
687
13.07.2018 14:46

Książka http://lubimyczytac.pl/ksiazka/71080/zaczarowane-miejsca, oprócz tego, gdzieś czytałam.


519
7
13.07.2018 19:40

Już nakręcono taki film - "Żegnaj Christopher Robin" (2017). Polecam!
https://www.filmweb.pl/film/Żegnaj+Christopher+Robin-2017-715674


2844
687
14.07.2018 10:37

Dzięki, poszukam.


1
1
12.07.2018 17:50

Disney to niech się lepiej odczepi od Kubusia…


6988
359
12.07.2018 18:03

Niestety z przykrością muszę napisać, że The Walt Disney Company posiada na całym świecie prawa wydawnicze do książek o Kubusiu, korporacja zarejestrowała także jego wizerunek i imię jako znak towarowy w wielu krajach - zatem się nie odczepią.

Więcej na ten temat
http://lubimyczytac.pl/profil/11734/roza-bzowa/teksty-redakcyjne/4/5895/ada...


2802
4
12.07.2018 14:25

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd