Reaktywacja marki i sklepu Matras.pl

LubimyCzytać
21.03.2018

19 marca do internetu powróciła jedna z najpopularniejszych księgarni w Polsce – Matras.pl. Operowania marką podjęła się spółka eCom Group, właściciel takich sklepów internetowych jak Znak.com.pl, Woblink.com, Chodnik Literacki, FlowBooks czy Paskarz.

Kiedy w poprzednim roku stało się jasne, że spółka Matras S.A. ma problemy finansowe, wielu klientów straciło nie tylko dostęp do sieci sklepów, ale przede wszystkim miejsce, z którym wiązało mnóstwo pięknych wspomnień. To w Matrasie wiele osób zaczynało swoje czytelnicze podróże, to tu nabywało książki, które nierzadko zmieniały ich życie, spojrzenie na świat albo po prostu pozwalały na ucieczkę od szarej rzeczywistości. Nie chcieliśmy, by tak znacząca marka odeszła tak łatwo. Postanowiliśmy ją wskrzesić i rozwijać. Obecnie dzierżawimy markę Matras.pl wraz z księgarnią internetową – mówi Paweł Polański, prezes spółki eCom Group Sp. z o. o. - O tym, że decyzja była słuszna, najlepiej świadczy fala pozytywnych reakcji na fanpage’u księgarni – dodaje.

Dawni klienci Matras.pl nie muszą zakładać nowych kont w księgarni. Choć strona została napisana od nowa, działają wszystkie poprzednie dane logowania. Co istotne, eCom Group zaznacza, że nie przejęła spółki Matras S.A. ani żadnych z jej zobowiązań. Dzierżawa dotyczy prawa do korzystania z marki i sklepu internetowego.

Reklama

komentarze [15]

Sortuj:
100
3
22.03.2018 19:21

Fajnie, że Matras powrócił. Ja właśnie na ich stronie internetowej sklecałam pierwsze recenzje książkowe :) A z cenami to rzeczywiście bywało różnie, osobiście książki kupuję przez internet, na arosie i w bonito.


846
246
22.03.2018 20:46

bonito ostatnio bardzo podrożało...


717
170
22.03.2018 11:06

"To w Matrasie wiele osób zaczynało swoje czytelnicze podróże, to tu nabywało książki, które nierzadko zmieniały ich życie, spojrzenie na świat albo po prostu pozwalały na ucieczkę od szarej rzeczywistości."

W moim przypadku - tak było i właśnie z marką matras wiąże wiele bardzo dobrych, książkowych wspomnień. Chociaż, wraz z czasem, matras niewiele różnił się od średnio...

więcej

846
246
22.03.2018 20:44

tam sie chyba empik przenosi...


717
170
22.03.2018 22:32

już jest ;)


796
209
22.03.2018 08:31

Lubiłam księgarnię Matras. Często można było tam trafić na atrakcyjne rabaty albo wyszperac książkę za kilka zł. Człowiek przez lata potrafi przyzwyczaić się do miejsca i ludzi. Potem w pobliżu został mi już tylko Empik - a tam o zgrozo ceny głównie okładkowe. Zaprzyjaźniłam się więc na dobre z Internetem i lokalnym kioskiem.


2162
970
21.03.2018 13:04

Zostaję raczej przy księgarniach z wysokimi procentami upustu od ceny okładkowej i niskimi dostawami do kiosku RUCH-u.


2844
687
21.03.2018 12:06

Ja wolałam Matras, także ze względu na ceny.


1567
642
21.03.2018 11:42

Z cenami różnie bywało, mnie pasowało odbieranie książek w punktach księgarskich, a obecnie to odpada.


0
1246
konto usunięte
21.03.2018 11:36

Użytkownik wypowiedzi usunął konto


505
10
22.03.2018 09:07

Jeśli chodzi o ofertę sklepu internetowego, to dawniej ceny rzeczywiście były średnio konkurencyjne. W tej chwili chyba wszystkie tytuły mają rabat 33-35% (czyli taki jak "prawdopodobnie najtańsza księgarnia w sieci") ale może to chwilowa promocja na zachętę.

Lubiłam stacjonarne Matrasy, bo równoważyły cechy dużego "marketu z książkami" i małej księgarni z klimatem...

więcej

0
1246
22.03.2018 12:08

Odkąd korzystam z LC rzadko zdarza mi się szukać książek w "fizycznych" miejscach, bo nie chce mi się przekopywać przez półki z bestsellerami.
Co do lania wody to mnie mierzi taki marketingowy bełkot a Matras to zwykła sieciówka - to tak jakby powiedzieć, że KFC zabiera zabiera cię do świata kulinarnych rozkoszy :D


934
934
22.03.2018 16:19

W stacjonarnym Matrasie książka była średnio o 10 zł droższa niż ta sama w sklepie internetowym Matrasu. Także oglądałam książki w sklepie a kupowałam w sieci i znowu wracałam do sklepu, by za darmo odebrać paczkę z tańszą książką. Miałam blisko,po drodze, więc żaden problem. Teraz kupuję w Świecie książki i Arosie papier a ebooki to różnie.Tam gdzie taniej.Plusem ebooka...

więcej

0
1246
22.03.2018 18:23

@ Hana
U mnie przede wszystkim cena się liczy (z przesyłką ;)) no i dogodność odbioru - mam konta chyba we wszystkich sklepach internetowych i zawsze szukam najlepszej opcji. Co do ebooków, to używam upolujebooka - naprawdę można tanio książkę wyrwać :)
A wracając do reaktywacji matrasa - jak będą mieli dobre ceny, to czemu nie :) jednak samo wożenie się na sentymencie do...

więcej

2801
4
21.03.2018 10:41

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd