Zygfryd Witkiewicz

(ur. 4 sierpnia 1940 w Zbąszynie) – pułkownik w stanie spoczynku Wojska Polskiego, profesor nauk chemicznych. Zajmuje się analizą, szczególnie chromatograficzną, zanieczyszczeń środowiska i bojowych ś... (ur. 4 sierpnia 1940 w Zbąszynie) – pułkownik w stanie spoczynku Wojska Polskiego, profesor nauk chemicznych. Zajmuje się analizą, szczególnie chromatograficzną, zanieczyszczeń środowiska i bojowych środków trujących.
W 1958 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Wolsztynie. W latach 1958–1961 studiował w Oficerskiej Szkole Wojsk Chemicznych w Krakowie. Przez dwa kolejne lata był podporucznikiem w 23 Kompanii Chemicznej w Międzyrzeczu. W latach 1963–1968 studiował w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, gdzie następnie pracował i uzyskał tytuł profesora w 1987 roku.
Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Wojskowej Akademii Technicznej oraz na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest wiceprzewodniczącym Rady Naukowej Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Aparatury Badawczej i Dydaktycznej oraz członkiem Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zygfryd_Witkiewicz

źródło zdjęcia: http://liceumwolsztyn.pl/sites/default/files/DSC_3241.jpg

pokaż więcej
Czytelnicy autora
5
5
10
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (5)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd