Patrick DeWitt

Urodził się w 1975 roku na wyspie Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Pracował jako robotnik, urzędnik i barman. Zadebiutował w 2009 roku powieścią Ablutions. Wydani dwa lata później Bracia Sisters zost... Urodził się w 1975 roku na wyspie Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Pracował jako robotnik, urzędnik i barman. Zadebiutował w 2009 roku powieścią Ablutions. Wydani dwa lata później Bracia Sisters zostali entuzjastycznie przyjęci przez krytyków i czytelników. Książka znalazła się na listach bestsellerów, była nominowana m.in. do Nagrody Bookera i Nagrody im. Waltera Scotta dla najlepszej powieści historycznej, została wyróżniona Nagrodą Kanadyjskiego Stowarzyszenia Literackiego oraz Nagrodą Gubernatora Generalnego.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/katalog/autorzy/patrick-dewitt

źródło zdjęcia: http://2.bp.blogspot.com/-A20S64R0ADM/T0ewu4tteVI/AAAAAAAAHj0/TbZJhpu8P7s/s1600/patrick+dewitt.jpg

pokaż więcej
Czytelnicy autora
3
1014
835
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (11)

Czytelnicy (1016)

Cytaty tego autora (9)

- A gdybyśmy tak weszli do ich obozu bez broni, z rękami w górze?
- Nie zamierzam zaszczycać tej propozycji odpowiedzią.
Nie znam odgłosu, w którym byłoby słychać więcej samotności niż w skrzypieniu sprężyn łóżka przyduszonych ciężarem niespokojnego człowieka.
Tamten moment, tamten punkt na linii czasu był najszczęśliwszą chwilą mojego życia, aż do śmierci. Wydaje mi się teraz, że był zbyt szczęśliwy, że ludzie nie powinni przeżywać tak wielkiego spełnienia. Na pewno stępił wszystkie kolejne chwile radości, jakie później mnie spotkały. Tak czy inaczej, i może właśnie tak jest dobrze, nie było to coś, w czym mogliśmy trwać dłużej. Wszystko, co nastąpiło potem, poszło w tak mrocznym i złym kierunku, jak się tylko dało. Wszystko, co przyszło później, było już, w takim czy w innym znaczeniu, śmiercią.
zgłoś błąd zgłoś błąd