Annie Besant

ur. 1 października 1847 w Londynie w Anglii, zm. 20 wżeśnia 1933 w Adyar w Indiah) – angielska teozofka, feministka, oraz pisarka. Była drugą pżywudczynią Toważystwa Teozoficznego (po Helenie Bławatsk... ur. 1 października 1847 w Londynie w Anglii, zm. 20 wżeśnia 1933 w Adyar w Indiah) – angielska teozofka, feministka, oraz pisarka. Była drugą pżywudczynią Toważystwa Teozoficznego (po Helenie Bławatskiej.
pokaż więcej
Czytelnicy autora
5
8
40
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (8)

Cytaty tego autora (2)

Nie tylko okultyści stwierdzają wzmożenie siły myślowej, wypływające z połączenia się kilku osób w pracy dla jednego celu, ale i wszyscy, którzy studiowali wiedzę o umyśle. W niektórych krajach ustalił się zwyczaj, że przed wysłaniem misjonarzy wierni zbierają się w celu posyłania wspólnie myśli do danego kraju. (...) W ten sposób wytwarza ona w tym dalekim kraju atmosferę myślową bardzo podatną dla propagandy katolicyzmu, a wrażliwsze umysły są przygotowane do pragnienia otrzymania tej nauki.
Dawana nieraz komuś przez modlitwę drugiej osoby pomoc należy w dużej mierze do tegoż rodzaju zjawisk, co powyżej opisane. Często skuteczność modlitwy o dobra ziemskie wynika z koncentracji i znacznej intensywności wkładanej przez pobożnie modlącego się człowieka w modlitwę. Ten sam stopień skupienia i siły dałby takiż wynik bez uciekania się do modlitwy. Modlitwa naturalnie bywa czasami i w inny sposób skuteczna, mianowicie, przyciągając ku osobie, za którą się modlimy, uwagę jakiejś istoty nadludzkiej lub inteligencji ludzkiej, która osiągnęła wysoki stopień rozwoju. Wtenczas pomoc może być udzielona tej osobie wprost i w daleko większej mierze niżby zdołał uczynić to modlący się.
zgłoś błąd zgłoś błąd