Marcin Jamkowski

Urodzony w 1970. Polski dziennikarz, podróżnik, fotograf i filmowiec. Od 1995 pracował w Gazecie Wyborczej jako dziennikarz działu nauki. Pisał artykuły z dziedziny chemii, paleontologii, antro... Urodzony w 1970. Polski dziennikarz, podróżnik, fotograf i filmowiec.
Od 1995 pracował w Gazecie Wyborczej jako dziennikarz działu nauki. Pisał artykuły z dziedziny chemii, paleontologii, antropologii, nowych technologii, sportów ekstremalnych, a także reportaże z wypraw wspinaczkowych i nurkowych.

W latach 2000-2006 związany z National Geographic Polska. Początkowo był autorem tekstów i zdjęć, potem zastępcą redaktora naczelnego, a w 2005 został redaktorem naczelnym miesięcznika. Kierował też polską edycją dwumiesięcznika "National Geographic Traveler". Zrezygnował ze sprawowania tych funkcji i od lutego 2007 jest szefem firmy Adventure Pictures, niezależnym dziennikarzem naukowym i fotografem wyprawowym, współpracującym m.in. z National Geographic Polska, Focusem, Gazetą Wyborczą i Newsweekiem. W latach 2009-2010 jako stypendysta fundacji Knight'a studiował na MIT i Harvardzie.
Interesuje się fotografią, filmowaniem, wspinaczką i nurkowaniem. Brał udział w wyprawach wspinaczkowych do Afryki (Maroko, Mali, Madagaskar) i wyprawie do źródeł Amazonki w Peru. Brał również udział w badaniu zatopionego wraku promu Estonia oraz podwodnych ruin greckiego miasta Nymphaion na Krymie. W 2004 kierował międzynarodową wyprawą na wrak okrętu Steuben. Jest członkiem The Explorers Club.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Jamkowski

źródło zdjęcia: http://bi.gazeta.pl/im/5/9316/z9316435N,Marcin-Jamkowski.jpg

pokaż więcej
Czytelnicy autora
6
150
177
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (150)

Cytaty tego autora (6)

W Muzeum Kon-Tiki przeczytałem wtedy słowa Thora Heyerdahla, norweskiego odkrywcy i podrożnika, ktore zapadły mi mocno w pamięć:

Borders? I have never seen one. But I have heard they exist in the minds of some people.

"Granice? W życiu żadnej nie widziałem. Ale słyszałem, że niektórzy mają je w głowach".
Zanotował w dzienniku: "Cały znany mi świat został za plecami. Poczułem jak świadomość realizacji marzeń uskrzydla, nisie siłę, która przebija wszystkie bariery. W pasji jest zalęta moc, a moc porywa. Jak wiatr. Warto ją odnaleźć. Obudzić wiatr".
Entuzjazm i motywacja z czasem znikną. Lepiej działać i patrzeć, jak znikają przeszkody" - dzwięczały mu w uszach jego [Jurka Wąsowicza] słowa. odchrząknął więc i odezwał się do Mateusza:
- Nigdy...
- Co nigdy?
- Jeśli nie popłyniemy teraz, nie popłyniemy już nigdy! Nigdy! Rozumiesz?! A ja bardzo chcę popłynąć! Musimy! Jesteśmy już za daleko, Mateusz. Nie możemy się wycofać!
zgłoś błąd zgłoś błąd