Józef Kozłowski SJ

Ojciec Józef jest jednym z prekursorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Jest odkrywcą i promotorem nowych dróg ewangelizacji, które zawsze adoptował do potrzeb konkretnego człowieka. Widzieliśmy w ni... Ojciec Józef jest jednym z prekursorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Jest odkrywcą i promotorem nowych dróg ewangelizacji, które zawsze adoptował do potrzeb konkretnego człowieka. Widzieliśmy w nim jezuitę, który utożsamiał się ze swoim powołaniem. Chrystus był jego życiem 24 godziny na dobę.

Ojciec Józef był człowiekiem ogarniętym pasją głoszenia Dobrej Nowiny – wciąż w nowych miejscach i wciąż nowymi sposobami. Założył i odnowił kilkadziesiąt grup Odnowy w Duchu Świętym. Powstawały one w wielu miejscach, gdzie prowadził wraz ze swoimi świeckimi współpracownikami rekolekcje i spotkania ewangelizacyjne. W ewangelizacji ojciec łączył przemawianie z mocą, świadectwo i modlitwę śpiewem. Po takich wydarzeniach ludzie często mówili, że po raz pierwszy spotkali żywego Chrystusa.

Widząc potrzebę zorganizowanej ewangelizacji i formacji duchowej ojciec Józef stworzył w roku 1987 Ośrodek Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi.

Abyśmy jak najliczniej mogli spotkać Chrystusa, Ojciec Józef wprowadził oryginalną metodę przeżywania dziesięciotygodniowego Seminarium. Jego podstawą jest podręcznik „Życie w Duchu Świętym”, który stosujemy w naszych wspólnotach (metoda stacjonarna) lub indywidualnie, dojeżdżając do Łodzi na dwie sesje (metoda eksternistyczna). Ojciec Józef Kozłowski jako pierwszy w Polsce połączył doświadczenie Odnowy Charyzmatycznej z dynamiką rekolekcji ignacjańskich. Dzięki temu połączeniu wielu członków grup Odnowy uczy się rozeznawania duchowego w szkole św. Ignacego Loyoli. Każdego roku w rekolekcjach ignacjańskich adoptowanych dla Odnowy Charyzmatycznej bierze udział ok. 700 osób.

źródło opisu: http://www.jezuici.pl/kozlowski/

pokaż więcej
Czytelnicy autora
14
62
65
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (62)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd