Bożena Keff

(Bożena Umińska Keff)

Bożena Keff ( Bożena Umińska – Keff) - Urodzona w połowie XX wieku. Poetka, pisarka, eseistka, publicystka. Z wykształcenia polonistka i filozofka. Interdyscyplinarną pracę doktorską obroniła w Instyt... Bożena Keff ( Bożena Umińska – Keff) - Urodzona w połowie XX wieku. Poetka, pisarka, eseistka, publicystka. Z wykształcenia polonistka i filozofka. Interdyscyplinarną pracę doktorską obroniła w Instytucie Badań Literackich PAN. Wykłada na Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim i innych uczelniach. Wydała Razem Osobno (1986), Sen o znaczeniu snów (1994), Nie jest gotowy (2000), Postać z cieniem (2001), Barykady. Kroniki obsesyjne (2006). Mieszka w Warszawie.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/sklep/index.php?p138,utwor-o-matce-i-ojczyznie

źródło zdjęcia: http://www.polskieradio.pl/24/289/Artykul/179594,Cogito-Utwor-o-Matce-i-Ojczyznie

pokaż więcej
Czytelnicy autora
7
155
137
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (155)

Cytaty tego autora (3)

Teraz, kiedy Hitler, który mi wymordował rodzinę / I Stalin, oby go piekło pochłonęło, nie żyją / Tylko ty mi zostałaś, moje dziecko / Z bliskich.
Nie rozumieją własnej historii i tożsamości nie mają, / współczuć nie umieją, empatii nie mają ci po-niewolnicy szlachty, / a wszyscy podobno szlachcice. Plemię sklajstrowane mitem, indywidualność tutaj zabroniona. / Chłop ma tu być chłopem, synem, który rządzi żoną - matką / Obcy ma być żydem i w podziemiach knuć.
Nie, śmierć nam się nie podoba i będziemy przeciw niej. Nasz sztandar popłynie ponad jej trony, lecz ich nie obali. Ale pyskować wolno.
zgłoś błąd zgłoś błąd