Clarissa Dickson Wright

Clarissa Theresa Philomena Aileen Mary Josephine Agnes Elsie Trilby Louise Esmerelda Dickson Wright - brytyjska szefowa kuchni-celebrytka i autorka książek. Rodowita londynka. Jej ojciec był na... Clarissa Theresa Philomena Aileen Mary Josephine Agnes Elsie Trilby Louise Esmerelda Dickson Wright - brytyjska szefowa kuchni-celebrytka i autorka książek.
Rodowita londynka.
Jej ojciec był naczelnym chirurgiem brytyjskiej rodziny królewskiej. Zapewnił rodzinie wysoki poziom życia, lecz sam był alkoholikiem, co odbiło się na wszystkich domownikach.
Absolwentka Uniwersytetu Londyńskiego (prawo).
W wieku 21 lat Dickson Wright została najmłodszą baristką w historii Anglii. Niestety, kilka lat później zmarła jej matka, natomiast ojciec odsunął się od niej. Clarissa Dickson Wright wpadła wtedy w depresję, zaczęła nałogowo nadużywać alkoholu i chorobliwie się objadać. Stan taki trwał aż 12 długich lat i doprowadził kobietę m.in. do bezdomności. Pomogło dopiero leczenie w centrum odwykowym w Nonington.
Pół roku po zakończeniu leczenia Dickson Wright otworzyła kawiarnie w Londynie. Gdy interes upadł przeniosła się do szkockiego Edynburga.
W 1994 r. Clarissę Dickson Wright wypatrzyła producentka telewizyjna, Patricia Llewellyn, i zaproponowała jej udział w programie "Two Fat Ladies" ("Dwie tłuste paniusie"), który okazał się komercyjnym hitem. Od tego czasu Dickson Wright stała się osobą rozpoznawalną.
W 2008 roku stacja BBC wyemitowała film dokumentalny zatytułowany "Clarissa and the King's Cookbook".
Publikacje książkowe Clarissy Dickson Wright: "Spilling the Beans" (2007), "Rifling Through My Drawers: My Life in a Year" (2009), "Potty!" (2010), "Clarissa's England" (2012).

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Czytelnicy autora
1
1
2
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd