Ewa Szumańska

Polska pisarka, reportażystka, scenarzysta filmowa, autorka słuchowisk radiowych i satyryk. W czasie II wojny światowej była członkinią AK (pseudonim Wanda II). Studiowała na UJ i Uniwersytecie Łódzki... Polska pisarka, reportażystka, scenarzysta filmowa, autorka słuchowisk radiowych i satyryk.
W czasie II wojny światowej była członkinią AK (pseudonim Wanda II).
Studiowała na UJ i Uniwersytecie Łódzkim.
Od 1958 roku współautorka programu „Studio 202” w Polskim Radio Wrocław; wieloletni współtwórca Programu III Polskiego Radia, znana m.in. z popularnej serii skeczy „Z pamiętnika młodej lekarki”.
Autorka powieści, opowiadań, reportaży podróżniczych i felietonów.
Wybrane publikacje: "Ślady na oceanie" (Czytelnik, 1963), "Santa Maria" (Czytelnik, 1971), "Moi przyjaciele Latynosi" (Iskry, 1981), "Skrwawione wzgórza Afryki. Opowieść o Burundi i Ruandzie" (Znak, 1996).
Mąż: Zbigniew Szmorliński (do 17.05.2011, jej śmierć).

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Szuma%C5%84ska

pokaż więcej
Czytelnicy autora
6
38
95
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (38)

Cytaty tego autora (1)

Szott.
...podarty afisz na murachbrzydszej tu niż w innych miastach Mediny, który uderzył mnie jakimś swojsko wyglądającym słowem: Nowaruda. Kiedy podeszłam bliżej, okazało się, że to nie złudzenie. Nowa Ruda - ensemble folkloriqe polonais. Ale kiedy tu był ten zespół (...) nie dowiedziałam się, bo reszta była po arabsku.
zgłoś błąd zgłoś błąd