Maria Dańkowska

Polska pisarka, dziennikarka, autorka powieści dla młodzieży, harcerka. Zajmowała się także publicystyką. Młodość spędziła w Krakowie. Była z wykształcenia socjologiem. Pracę rozpoczęła mając lat 20 w... Polska pisarka, dziennikarka, autorka powieści dla młodzieży, harcerka. Zajmowała się także publicystyką.
Młodość spędziła w Krakowie. Była z wykształcenia socjologiem. Pracę rozpoczęła mając lat 20 w prasie harcerskiej. Była kierownikiem działu czasopisma "Na przełaj". W latach 1974-1983 pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Filipinki". Następnie w latach 1983-1986 była kierownikiem działu społecznego w "Kobiecie i Życiu". Odsunięto ją od pracy w tym czasopiśmie i przeniesiono do „Magazynu Polskiego"

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Da%C5%84kowska

źródło zdjęcia: http://maranocna.edu.glogster.com/maria-dankowska

pokaż więcej
Czytelnicy autora
12
224
102
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (224)

Cytaty tego autora (2)

Parskamy śmiechem. Mysz i życie erotyczne.
- Moim zdaniem, ma - twierdzi Ada. - To znaczy nie ma, ale ma. Nie róbcie głupich min, nie znacie kobiet. Taka Mysz, właśnie dlatego, że jest myszowata, cnotliwa i pilnie strzeżona, nocami marzy o przestraszliwym kochaniu. To są takie wielkie, wielopiętrowe i fabularne marzenia w stylu "płaszcza i szpady". Założę się, że pierwszy, który na nią spojrzy i powie jej jedno ludzkie słowo, zostanie odziany w szaty króla.
Czy mysz myśli? Tego nikt nie wie. Nie używa nigdy własnych słów, wygłasza cudze, utarte zdania: "Postać bohatera odzwierciedla", "Zjawisko interferencji wynika", "Wątek miłosny na tle szerokiej panoramy ówczesnego społeczeństwa", "U źródeł ruchów społecznych leżały przyczyny ekonomiczne". A może myśli, tylko nie wie, jak to wyrazić? Boi się?
zgłoś błąd zgłoś błąd