Szczepan Jeleński

Szczepan Jeleński (ur. 22 grudnia 1881 w Warszawie, zm. 27 maja 1949 w Poznaniu), inżynier i pisarz, popularyzator nauki. Używał pseudonimu Bohdan Katerwa i innych. Syn Jana Jeleńskiego. Napisał komed... Szczepan Jeleński (ur. 22 grudnia 1881 w Warszawie, zm. 27 maja 1949 w Poznaniu), inżynier i pisarz, popularyzator nauki. Używał pseudonimu Bohdan Katerwa i innych. Syn Jana Jeleńskiego. Napisał komedie Urwis (1918) i Igraszki z ogniem, a także nastrojową sztukę Przechodzień (1921); autor książek Lilavati, Śladami Pitagorasa, Pod strażą Sfinksa i innych. Uprawiał też publicystykę o tematyce religijnej. W okresie międzywojennym był dyrektorem "Księgarni św. Wojciecha" w Poznaniu. Jego książki popularyzujące matematykę (Lilavati i Śladami Pitagorasa) były prekursorskie i są nadal wznawiane.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepan_Jele%C5%84ski

pokaż więcej
Czytelnicy autora
4
129
184
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (129)

Cytaty tego autora (4)

-O,Jezus!- zawołał Ariel z błyskiem w oczach- Jezus takich zabawek nie robi, ale cokolwiek robi, to robi tak jak nikt na świecie!
Jego jarzma są tak składne, poręczne, lekkie- słodkie są!
Gdy Jezus stanął w drzwiach, spojrzenia skwapliwe zwróciły się ku Jego obliczu. I nie było wśród zebranych takiego, który by nie odczuł, że stanął pomiędzy nimi nie ich sąsiad życzliwy, nie rzemieślnik rzetelny, nie mąż sprawiedliwy, taki sam, za jakich siebie uważali, lecz Rabbi, Rabboni - Mistrz!
zgłoś błąd zgłoś błąd