Robert Anthony Salvatore

(R. A. Salvatore)

Amerykański pisarz science-fiction i fantasy znany przede wszystkim z powieści osadzonych w świecie Forgotten Realms i Gwiezdnych wojen. Wykreował jedną z najbardziej znanych postaci literatury fant... Amerykański pisarz science-fiction i fantasy znany przede wszystkim z powieści osadzonych w świecie Forgotten Realms i Gwiezdnych wojen. Wykreował jedną z najbardziej znanych postaci literatury fantasy, Drizzta Do'Urdena, poszukującego lepszego życia mrocznego elfa. Salvatore jest jednym z najbardziej płodnych pisarzy gatunku, jak również współtwórcą świata Zapomnianych Krain, jednego z najpopularniejszych uniwersów literatury fantasy i gier fabularnych.

Studiował na uniwersytecie w Fitchburgu. Zainteresował się fantastyką po przeczytaniu Władcy Pierścieni.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/R._A._Salvatore

źródło zdjęcia: Wikipedia/ Wikimedia Commons, fot. "Pinguino"

pokaż więcej
Czytelnicy autora
66
3570
6537
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (303)

Czytelnicy (3568)

Cytaty tego autora (23)

Jednego odesłano-i następnie stracono-za nieudana próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie podczas ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych- sztylet w serce naturalnie powoduje śmierć
Ci najpotężniejsi w Menzoberranzan spędzają całe dnie na oglądaniu sie przez ramię, by ochronić się przed sztyletami, które mogłyby się wbić w ich plecy.
A śmierć czeka zwykle z przodu.
Boję się, że tracę wszystko co nadaje życiu znaczenie.
Boję się, że tracę samego siebie.
zgłoś błąd zgłoś błąd