Milorad Pavić

Serbski poeta, prozaik, tłumacz i historyk literatury. Studiował na uniwersytetach w Belgradzie i Zagrzebiu (gdzie obronił doktorat z historii literatury). Wykładał m.in. na Sorbonie, w Wiedniu, Nowy... Serbski poeta, prozaik, tłumacz i historyk literatury.
Studiował na uniwersytetach w Belgradzie i Zagrzebiu (gdzie obronił doktorat z historii literatury). Wykładał m.in. na Sorbonie, w Wiedniu, Nowym Sadzie, Freiburgu, Ratyzbonie, Zagrzebiu. Od 1991 był członkiem Serbskiej Akademii Nauk i Sztuki. Jako poeta debiutował w 1967. Jego głównym dziełem jest Słownik chazarski (1984). Napisał także Siedem grzechów głównych oraz Drugie ciało. W 2008 Spółdzielnia Literacka wydała zbiór opowiadań pod tytułem "Papierowy teatr".
pokaż więcej
Czytelnicy autora
6
203
317
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (13)

Czytelnicy (203)

Cytaty tego autora (10)

Każdy z nas swoją myśl prowadzi przed sobą na spacer niby małpę na wodzy. Ten,kto czyta,zawsze ma dwie takie małpy: jedną swoją i jedną cudzą.Lub, co gorsza małpę i hienę. Niech zatem zważa, co której dać do zjedzenia.Albowiem hiena nie jada tego, co małpa...
Wieczności w ogóle nie słychać. Wieczność jest niema. Ale słychać, kiedy przychodząc z nieba przecina szum czasu. Wtedy zdarza się cud. Na tym złotym przecięciu rodzi się życie, czyli dzień dzisiejszy, bo w dniu wczorajszym i jutrzejszym nie ma życia.
Kochana Teodoro, śliczna moja wnuczko, nie martw się, jeżeli przypadkiem nie zdążysz przeczytać do końca tej powieści. Nic się nie stanie. Niedoczytana książka jest jak życie bez śmierci.
zgłoś błąd zgłoś błąd