Milorad Pavić

Serbski poeta, prozaik, tłumacz i historyk literatury. Studiował na uniwersytetach w Belgradzie i Zagrzebiu (gdzie obronił doktorat z historii literatury). Wykładał m.in. na Sorbonie, w Wiedniu, Nowy... Serbski poeta, prozaik, tłumacz i historyk literatury.
Studiował na uniwersytetach w Belgradzie i Zagrzebiu (gdzie obronił doktorat z historii literatury). Wykładał m.in. na Sorbonie, w Wiedniu, Nowym Sadzie, Freiburgu, Ratyzbonie, Zagrzebiu. Od 1991 był członkiem Serbskiej Akademii Nauk i Sztuki. Jako poeta debiutował w 1967. Jego głównym dziełem jest Słownik chazarski (1984). Napisał także Siedem grzechów głównych oraz Drugie ciało. W 2008 Spółdzielnia Literacka wydała zbiór opowiadań pod tytułem "Papierowy teatr".
pokaż więcej
Czytelnicy autora
6
202
310
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (13)

Czytelnicy (202)

Cytaty tego autora (10)

Wieczności w ogóle nie słychać. Wieczność jest niema. Ale słychać, kiedy przychodząc z nieba przecina szum czasu. Wtedy zdarza się cud. Na tym złotym przecięciu rodzi się życie, czyli dzień dzisiejszy, bo w dniu wczorajszym i jutrzejszym nie ma życia.
Każdy z nas swoją myśl prowadzi przed sobą na spacer niby małpę na wodzy. Ten,kto czyta,zawsze ma dwie takie małpy: jedną swoją i jedną cudzą.Lub, co gorsza małpę i hienę. Niech zatem zważa, co której dać do zjedzenia.Albowiem hiena nie jada tego, co małpa...
Jeśli poruszasz się w tym samym kierunku, w którym rośnie twój strach, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze.
zgłoś błąd zgłoś błąd