Michael Cordy

Brytyjski pisarz. Większość swojego dzieciństwa spędził w Afryce Zachodniej i Wschodniej, Indiach i na Cyprze. Kształcił się w Wielkiej Brytanii w Canterbury i na uniwersytetach w Leicester i Durham.... Brytyjski pisarz.
Większość swojego dzieciństwa spędził w Afryce Zachodniej i Wschodniej, Indiach i na Cyprze. Kształcił się w Wielkiej Brytanii w Canterbury i na uniwersytetach w Leicester i Durham. Po dziesięciu latach pracy w marketingu i reklamie, za zachętą żony, porzucił lukratywną karierę, by zająć się pisaniem. Jego pierwsza powieść,The Miracle Strain, została opublikowana w 1997 roku, a Disney kupił prawa do jej ekranizacji za 1,6 mln. Osiągnął międzynarodowy sukces. Jego utwory zostały opublikowane w ponad dwudziestu pięciu językach i ponad czterdziestu krajach.

Często był krytykowany za inspirowanie się utworami Dana Browna, mimo iż to on publikował wcześniej.

źródło opisu: wikipedia

źródło zdjęcia: wikipedia

pokaż więcej
Czytelnicy autora
5
570
312
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (19)

Czytelnicy (570)

Cytaty tego autora (9)

Jesteśmy sumą naszych relacji z innymi.
Jedyną rzeczą, która ludzkość dobrze chroni, to ruiny. Ochrona żywej przyrody w ogóle nam nie wychodzi. Przynajmniej dopóty, dopóki jej nie zniszczymy do cna i nie zamienimy właśnie w ruiny. Dopiero wtedy , kiedy jest już za późno, nagle wszystkim robi się smutno.
Ludzie nie potrafią dojść do porozumienia w żadnej sprawie. Każdemu zależy na czym innym, na różnych ludziach, różnych bóstwach, różnych krajach, a nawet różnych drużynach piłkarskich. I biją się o to wszystko. Zabijają się za to, co kochają. Miłość nie jednoczy świata, tylko go rozbija. Patriotyzm to nie miłość do ojczyzny, tylko nienawiść do innych krajów. Jeśli kochasz jednego boga, musisz potępiać wszystkich, którzy wierzą w innego. Miłość wyklucza, rozbija i dzieli.
zgłoś błąd zgłoś błąd