Qiu Xiaolong

(裘小龙)

Chiński pisarz i poeta mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Urodził się w Szanghaju, a jego ojciec był wykładowcą akademickim. W 1988 r. wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by napisać książkę o poecie T... Chiński pisarz i poeta mieszkający w Stanach Zjednoczonych.
Urodził się w Szanghaju, a jego ojciec był wykładowcą akademickim.
W 1988 r. wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by napisać książkę o poecie T.S. Eliocie, lecz po krwawo stłumionych przez władze chińskie protestach na Placu Niebiańskiego Spokoju w Pekinie zdecydował się pozostać poza granicami kraju.
Jego pierwsza książka, "Death of a Red Heroine", ukazała się drukiem, gdy miał już 47 lat, jednak przygody szanghajskiego stróża porządku, Chena Cao, z miejsca podbiły serca czytelników. Do roku 2015 ukazało się jeszcze 8 części serii.
Qiu Xiaolong wydał także 2 tomiki poezji.
Wybrane dzieła autora: "Death of a Red Heroine" (2000, polskie wydanie: "Śmierć czerwonej bohaterki", Wydawnictwo Amber, 2007), "A Loyal Character Dancer" (2002, polskie wydanie: "Tancerka Mao", Wydawnictwo Amber, 2002), "Treasury of Chinese Love Poems" (2003), "When Red is Black" (2004), "A Case of Two Cities" (2006), "Years of Red Dust" (2010).

Żona: Wang Lijun, córka Julia.

źródło opisu: Opis autorski

pokaż więcej
Czytelnicy autora
2
121
102
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (121)

Cytaty tego autora (1)

Po powrocie do gabinetu zabrał się do parzenia herbaty gongfu. Chciał czytać w większym skupieniu. Ten zwyczaj zapożyczył od Zamorskiego Chińczyka Lu.
zgłoś błąd zgłoś błąd