Jarosław Rybak

Jarosław Rybak urodził się w 1970 r. Jedyny dziennikarz, jeden z niewielu Polaków, który ma prawo nosić Honorową Odznakę jednostki GROM. W 2002 r. brał udział w selekcji do GROM-u. Od 1997 zajmuje si... Jarosław Rybak urodził się w 1970 r. Jedyny dziennikarz, jeden z niewielu Polaków, który ma prawo nosić Honorową Odznakę jednostki GROM. W 2002 r. brał udział w selekcji do GROM-u.

Od 1997 zajmuje się tematyką sił specjalnych. Publikował m.in. w "Komandosie" , "Polsce Zbrojnej" , " Żołnierzy Polskim" , "Super Ekspresie" , "Trybunie Śląskiej".
Jest autorem książki "Komandosi. Jednostki specjalne Wojska Polskiego" oraz haseł dotyczących Polaków w " Encyklopedii oddziałów specjalnych".
Kilka miesięcy spędził wśród żołnierzy biorących udział w misjach w Kosowie , Bośni , Afganistanie , Kuwejcie i Iraku.
pokaż więcej
Czytelnicy autora
8
227
464
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (9)

Czytelnicy (227)

Cytaty tego autora (3)

Kiedyś w ręce GROM-owców wpadł iracki generał. W czasie przeszukiwania jego domu komandosi rozmawiali po polsku. Gdy Irakijczyk to usłyszał, w miarę płynną polszczyzną zaczął mówić "Co Wy mi robicie? Jestem niewinny, zostawcie mnie w spokoju". Okazało się, że był lotnikiem i studiował w szkole oficerskiej w Dęblinie. W bazie sił specjalnych w Bagdadzie szybko zaczęto opowiadać o tym anegdotę "Wy to macie umiejętności! Złapać generała, to już jest sztuka! Ale żeby w dwie godziny nauczyć go polskiego? To prawdziwy wyczyn!" - miał powiedzieć jeden z dowódców amerykańskich komandosów.
Ale minister obawiał się tego przekazania. Powiedział dosadnie "jak się włoży śliwkę w beczkę gówna, to kompotu nie ugotujemy".
Konflikt asymetryczny - kiedy przeciwnik nie jest jasno zdefiniowany i trudno odróżnić go od zwykłej ludności.
zgłoś błąd zgłoś błąd