Magda 
smag-rekomendacje.blogspot.com, , wattpad.com/user/Sigh-Lena
Miłośniczka książek i fikcyjnych bohaterów.
35 lat, kobieta, status: bibliotekarka, dodała: 53 książki i 306 cytatów, ostatnio widziana 45 minut temu
Teraz czytam
  • Za kilka demonów więcej
    Za kilka demonów więcej
    Autor:
    Seryjny zabójca grasuje w Zapadlisku, zabijając członków społeczności i wywołując krwawą wojnę gangów. Rachel ukrywa pradawny artefakt, który może powstrzymać mordercę, jednocześnie doprowadzając do w...
    czytelników: 275 | opinie: 10 | ocena: 7,66 (64 głosy) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-15 11:40:06
Autor:

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Nie jest to debiut, chociaż w takiej tematyce z pewnością. Dotąd autorka znana z takich powieści, jak „Tonąca w błękicie” i „Tańcząca w ogniu”. Oba tytuły były grzesznymi romansami, które czytało się z wypiekami na twarzy. I nagle nastał czas „Wolfa” – nadal grzesznej i to bardzo powieści, jednak tym razem dotyczy to już dobrze znanej na...
Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Nie jest to debiut, chociaż w takiej tematyce z pewnością. Dotąd autorka znana z takich powieści, jak „Tonąca w błękicie” i „Tańcząca w ogniu”. Oba tytuły były grzesznymi romansami, które czytało się z wypiekami na twarzy. I nagle nastał czas „Wolfa” – nadal grzesznej i to bardzo powieści, jednak tym razem dotyczy to już dobrze znanej na naszym rynku tematyce BDSM. Czy tym razem się to sprawdzi?

Jonatan, mężczyzna bogaty i władczy, w pełni dominujący i z pewnością zdobywający to, czego chce. Zdobywa dom, na którym mu zależy. Okazuje się jednak, że nie tylko jemu. Nagle przed nim staje nieugięta Inez, dla której ten dom jest wszystkim. Ile jest w stanie poświęcić, by zdobyć to, czego pragnie? Rozpoczyna się gra. Układ. Jeśli Inez wytrzyma 3 miesiące jako uległa, dom będzie jej. Każde z nich jest pewne swojej wygranej. Wykorzystują siebie nawzajem. Coś jednak idzie bardzo nie tak. Sprawy się komplikują. Układ się zmienia. Kto wygra? I czy w ogóle jest jakaś wygrana?

Podsumowując: Podchodzę bardzo ostrożnie do książek z tematyki BDSM. Mam wrażenie, że autorki piszą jedynie z wyobraźni, nie sięgając do źródła. Denerwują mnie spisywane kontrakty, jakieś układy, coś – co w prawdziwym życiu nie istnieje. Czy jednak książka ma być rzeczywista, czy tylko przynosić nam przyjemność czytania? I uważam, że choć dość przewidywalna, Magda Mila się obroniła. Czytało się naprawdę dobrze. Zabrakło mi tu samych bohaterów, bowiem autorka skupiła się za bardzo na cielesności. Chętnie jeszcze więcej bym poczytała o nich samych, ich emocjach, przemyśleniach, przełamywaniu się. Tego mi zabrakło. Mimo wszystko książka spełniła swoje zadanie – świetnie się przy niej bawiłam, wciągnęła mnie, czytałam z prawdziwymi wypiekami na twarzy. Idealna na zimowe wieczory. I już nie mogę doczekać się “Cat”, czyli drugiego tomu Dzikich Nocy. Gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-12-05 14:29:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Oczekuję / W drodze
Cykl: Daję Ci wieczność (tom 2)
 
2018-12-03 10:42:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam - wersja papierowa
Autor:
Cykl: Sponsor (tom 1) | Seria: Editio Red

http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

“Dawać komuś szczęście a kupować je to dwie zupełnie inne sprawy.”

Któż by nie znał tej autorki, królowej dramatów. Myślę, że po tylu wydanych powieściach wywołujących tak skrajne emocje, nie trzeba jej przedstawiać. Jednak jest powieść, na którą czekałam najbardziej. Książka, którą zaczytywałam się na www.wattpad.pl . Pokochałam bohaterów i ich losy....
http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

“Dawać komuś szczęście a kupować je to dwie zupełnie inne sprawy.”

Któż by nie znał tej autorki, królowej dramatów. Myślę, że po tylu wydanych powieściach wywołujących tak skrajne emocje, nie trzeba jej przedstawiać. Jednak jest powieść, na którą czekałam najbardziej. Książka, którą zaczytywałam się na www.wattpad.pl . Pokochałam bohaterów i ich losy. Nic dziwnego, że na wieść o tym, że będzie powieść wydana, czekałam z niecierpliwością. Czy było warto czekać?

Kalina, nieśmiała dziewczyna, którą poznajemy tuż przed największą tragedią w jej życiu. Naiwna po części, niedopasowana do otaczającego ją brutalnego świata. Postawiona pod ścianą, zgadza się na układ, który jest tak bardzo sprzeczny z jej zasadami. Poświęca dosłownie wszystko dla mężczyzny, który… no właśnie, czy jest wart tego, co zostało mu zaoferowane? Pieniądze i wygląd to nie wszystko, o czym Nathan powoli się przekonuje. Starcie się tych dwóch światów uświadomi im, jak bardzo mylili się we wszystkim. Poświęcenie siebie, swojego serca i największego skarbu kontra brutalny świat sponsoringu, seksu, biznesów i pieniędzy, ale nie uczuć. Kto z tego wyjdzie cało, o ile ktoś w ogóle wyjdzie.

Podsumowując: Powiem jedno – szok, niedowierzanie, łzy, przeklinanie autorki zbyt wiele razy, by to zliczyć. NIE! Nie godzę się na to wszystko, co przeżyłam dzięki Nathanowi i Kalinie. Zwłaszcza zakończenie sprawia, że mam ochotę dopaść autorkę i ostro się z nią rozliczyć. Chcę tom drugi i to już. Nie można tak zakańczać historii i wierzyć, że czytelnik poczeka sobie spokojnie. NIE!!! Powieść emocjonalna. Dużo seksu, ale też niesamowite emocje. Książka świetnie napisana i dla mnie najlepsza, jaką do tej pory stworzyła autorka. Bohaterów też nie można traktować jednoznacznie – są bardziej skomplikowani. Z jednej strony rozumiałam ich, z drugiej przeklinałam za ich naiwność (Ona), czy brutalność (On). Gorąco polecam, bo naprawdę warto. Ale drogie czytelniczki, przygotujcie sobie mnóstwo chusteczek i odłóżcie wszystkie ostre przedmioty. Naprawdę warto zanurzyć się w ten świat. Gorąco polecam.

pokaż więcej

 
2018-11-20 23:24:18
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę je mieć!, Oczekuję / W drodze
Autor:
Cykl: Tir Alainn (tom 1)
 
2018-11-20 23:23:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-20 22:25:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam - wersja papierowa
Autor:
Cykl: Mój zawodnik (tom 2) | Seria: Editio Red

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Autorkę już poznałam zarówno z bardzo przyjemnej serii Driven, jak i nowej serii Mój zawodnik. Każda z powieści dostarczała mi wielu emocji, przyjemności spędzenia z nią czasu, chwili odsapnięcia od szarej rzeczywistości. Nie tylko odprężała, ale też pozwalała marzyć. Na tyle, że „Mój zawodnik” powędrował ze mną do gorącego Cannes i zwiedził...
Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Autorkę już poznałam zarówno z bardzo przyjemnej serii Driven, jak i nowej serii Mój zawodnik. Każda z powieści dostarczała mi wielu emocji, przyjemności spędzenia z nią czasu, chwili odsapnięcia od szarej rzeczywistości. Nie tylko odprężała, ale też pozwalała marzyć. Na tyle, że „Mój zawodnik” powędrował ze mną do gorącego Cannes i zwiedził ze mną Riwierę Francuską. Podgrzewał odpowiednio atmosferę. A co mnie czeka w drugim tomie?

Easton Wylder powraca. Nie spodziewa się zdrady, która nadchodzi. Podejrzewa wszystkich. Nie próbuje dociekać, że prawdziwym zdrajcą jest szef ukochanego klubu, a Scout Dalton co prawda doprowadzila do zmiany barw klubowych, jednak ryzykowała wszystko, by uratować ukochanego. Co jednak ma począć, gdy zewsząd rzucane są kłody pod nogi? Życie zaskakuje bohaterów i wystawia ich na ogromną próbę. Ile można poświęcić, by uratować ukochana osobę? I czy Easton oraz Scout są gotowi na to, by ponieść wszystkie konsekwencje swych działań? Gdyby było im jeszcze zbyt mało problemów, przeszłość powraca i wywraca jeszcze bardziej życie Wyldera. Czy będzie w stanie się podnieść?

Podsumowując: Wydaje mi się, że była bardziej emocjonująca od pierwszej części. Były i łzy, i wyzwiska, i ogromna złość, przeklinanie bohaterów. Wywołuje naprawdę skrajne emocje. Nie tylko poznajemy dalsze losy bohaterów, ale i przeszłość Eastona, dzięki czemu możemy bardziej zrozumieć jego podejmowane decyzje i ponoszone konsekwencje. Bawiłam się naprawdę dobrze. Idealna powieść na jesienno – zimowe wieczory przy winie, z kocykiem i cisza wokół. Idealnie odpręża i nakręca. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-11-20 22:25:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam - wersja papierowa
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 3) | Seria: Editio Red

http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

„Bo złamane dusze są jak magnesy. Przyciągają się do siebie, by się połączyć w błogim szczęściu…”

Tom, na który czekałam najbardziej. Z jednej strony nie mogłam się doczekać prawdy o Flame’ie i Maddie; z drugiej jednak byłam pełna obaw o tą dwójkę. Wiedziałam, że musieli przejść przez piekło, ale nie spodziewałam się aż takiego koszmaru. Powieść mnie...
http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

„Bo złamane dusze są jak magnesy. Przyciągają się do siebie, by się połączyć w błogim szczęściu…”

Tom, na który czekałam najbardziej. Z jednej strony nie mogłam się doczekać prawdy o Flame’ie i Maddie; z drugiej jednak byłam pełna obaw o tą dwójkę. Wiedziałam, że musieli przejść przez piekło, ale nie spodziewałam się aż takiego koszmaru. Powieść mnie zaskoczyła mrocznością. I zdecydowanie powinny być na niej ostrzeżenia – według mnie jest najgorsza ze wszystkich.

Poznajmy bliżej Maddie – wychowana w sekcie, sponiewierana, bita, poniżana, krępowana łańcuchami i pozbawiana praktycznie wszystkiego, wręcz samego człowieczeństwa. Liczyło się tylko to, co sekta powie, co uczyni i co uzna za stosowne. Uwolniona poznaje, jak piękny jest świat na zewnątrz – dotąd zakazany i zły, teraz wydaje się taki fascynujący. I ci motocykliści, zwłaszcza jeden z nich – mroczny Flame. Co zrobić, gdy oprawcy jednak z niej nie chcą zrezygnować? Czy jest dla nich jakiś ratunek? Ona jest światłem, On – śmiercią, katem.

“Czymże są słowa? Czasami jedno spojrzenie oczu, jeden rumieniec mówią wszystko. Słowa mogą zranić. Milczenie może uleczyć.”

Podsumowując: Powieść najbardziej mroczna ze wszystkich. Fascynująca i przerażająca jednocześnie. Czytając o przeszłości bohaterów i o piekle, przez które przeszli oboje, zbyt często musiałam to rozchodzić, ocierając wciąż łzy spływające po policzkach. Rozpacz, nienawiśc, ogrom serca dla nich, że to przetrwali. Nawet teraz, po pewnym czasie od zakończenia powieści, nie jestem w stanie na spokojnie o tym opowiadać. Bardzo emocjonalna. Przerażająca. Wciągająca. Czekałam na nią i obawiałam się jednocześnie. I miałam rację – tę powieść należy sobie bezpiecznie dawkować. Gorąco polecam.

“Być może jest tak, że jeśli ktoś wmawia ci coś wystarczająco często, to w końcu zaczynasz w to wierzyć. A potem w twoim życiu pojawia się ktoś, kto sprawia, że to wszystko kwestionujesz. Dzięki niemu zaczynasz wierzyć, że jesteś coś warta.”

pokaż więcej

 
2018-11-14 16:24:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-10 09:23:46
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, 2018, Posiadam - wersja papierowa
 
2018-11-10 08:59:19
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (LISTOPAD 2018)

Na wymianę / sprzedaż mam:
To nie ja, kochanie, Naturalista, Najlepszy powód, by żyć, Niedźwiedź i słowik, Triskel. Gwardia., Przeklęci święci, Demon Luster, Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
Na wymianę / sprzedaż mam:
To nie ja, kochanie, Naturalista, Najlepszy powód, by żyć, Niedźwiedź i słowik, Triskel. Gwardia., Przeklęci święci, Demon Luster, Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół, Moja żona wiedźma, Ogar Boga. Popiół i Piach, Herbata z kwiatem paproci, My, Swingersi, Anubis, Woła mnie ciemność, Mężczyźni wolą krągłości, World of Warcraft: Fale ciemności,
- jedynie w komplecie: Slammed, Point of Retreat, This Girl;
- i wiele innych, dostępnych w mojej biblioteczce.

Poszukuję książek:
: Kroniki Belorskie, Wiedźmie opowieści, Sztylet ślubny, Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne, Korona przeznaczenia.

Kontakt tylko przez wiadomości prywatne.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-09 17:37:40
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (LISTOPAD 2018)

Na wymianę mam:
To nie ja, kochanie, Najlepszy powód, by żyć, Niedźwiedź i słowik, Triskel. Gwardia., Przeklęci święci, Demon Luster, Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół
Na wymianę mam:
To nie ja, kochanie, Najlepszy powód, by żyć, Niedźwiedź i słowik, Triskel. Gwardia., Przeklęci święci, Demon Luster, Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół, Moja żona wiedźma, Dance, sing, love. Miłosny układ, Ogar Boga. Popiół i Piach, Herbata z kwiatem paproci, My, Swingersi, Bogini oceanu, Anubis, Woła mnie ciemność, Mężczyźni wolą krągłości, World of Warcraft: Fale ciemności,
- jedynie w komplecie: Slammed, Point of Retreat, This Girl;
- i wiele innych, dostępnych w mojej biblioteczce.

Poszukuję książek:
Kroniki Belorskie, Wiedźmie opowieści, Sztylet ślubny, Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne, Korona przeznaczenia.

Kontakt tylko przez wiadomości prywatne.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-08 18:07:39
Wypowiedziała się w dyskusji: POSZUKUJĘ książek (IV kwartał 2018)

Pilnie szukam:
Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne , Korona przeznaczenia, Wiedźmie opowieści, Sztylet ślubny.
Mogą być egzemplarze recenzyjne :)

więcej...
 
2018-11-07 18:14:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Bractwo Czarnego Sztyletu (tom 15)
 
2018-11-06 15:13:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Czerwona Królowa (tom 4)
 
2018-11-03 15:45:20
Wypowiedziała się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Zapraszam do mnie po nowe recenzje i zapowiedzi:
http://smag-rekomendacje.blogspot.com


Między innymi można przeczytać o: Gwiazdeczka, Okruchy dobra, Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów, Dwanaście życzeń, Pierwsze słowo i wiele innych oraz...
Zapraszam do mnie po nowe recenzje i zapowiedzi:
http://smag-rekomendacje.blogspot.com


Między innymi można przeczytać o: Gwiazdeczka, Okruchy dobra, Ginekolodzy. Tajemnice gabinetów, Dwanaście życzeń, Pierwsze słowo i wiele innych oraz zapowiedzi do Sponsor Tom 1, Rozterki matki emigrantki oraz zapowiedź nowej powieści Magdy Mila "Wolf" :)

pokaż więcej

więcej...
 
Moja biblioteczka
1943 554 7104
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (184)

Ulubieni autorzy (47)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (334)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd