korcia 
korcimnieczytanie.blogspot.com
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” /Wisława Szymborska/ Jestem tutaj, bo kocham czytanie, kocham książki, ich zapach, dotyk... Bez książki pod ręką czuję się naga albo przynajmniej niekompletnie ubrana. Dlatego też zawsze mam w torebce jakiś egzemplarz, bo nigdy nie wiadomo, kiedy znajdę chwilkę na odrobinę przyjemności.
36 lat, kobieta, status: bibliotekarka, dodała: 32 książki i 12 cytatów, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Tchnienie śniegu i popiołu
    Tchnienie śniegu i popiołu
    Autor:
    Jest rok 1772, przeddzień rewolucji amerykańskiej. Gubernator potrzebuje kogoś, kto zjednoczy pogranicze, uspokoi Indian i osadników. Jedyną osobą mogącą tego dokonać jest Jamie Fraser. Ale Jamie wie,...
    czytelników: 1635 | opinie: 29 | ocena: 7,66 (349 głosów) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-06 18:44:25

„Położna. 3550 cudów narodzin” to mnóstwo ciekawych informacji, ludzkich historii, morze emocji, spora dawka historii i wiedzy z zakresu położnictwa. To świetna książka praktycznie dla każdego, chociaż najprawdopodobniej najchętniej sięgną po nią osoby, które spodziewają się dziecka. To zbiór prawdziwych historii, napisanych w lekkim stylu. Co ciekawe audiobook czyta sama autorka, co z... „Położna. 3550 cudów narodzin” to mnóstwo ciekawych informacji, ludzkich historii, morze emocji, spora dawka historii i wiedzy z zakresu położnictwa. To świetna książka praktycznie dla każdego, chociaż najprawdopodobniej najchętniej sięgną po nią osoby, które spodziewają się dziecka. To zbiór prawdziwych historii, napisanych w lekkim stylu. Co ciekawe audiobook czyta sama autorka, co z pewnością dodaje wiarygodności całej opowieści i osobistego charakteru. Serdecznie polecam!

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/12/jeannette-kalyta-poozna-3550-cudow.html

pokaż więcej

 
2018-12-30 20:31:26
Cykl: Radykalni (tom 2)

Przemysław Piotrowski trzyma poziom, drugi tom „Radykalnych” jest równie dobry jak pierwszy. Szybkie tempo akcji, interesujące wydarzenia, nieszablonowi bohaterowie to bez wątpienia atuty powieści, która chyba praktycznie każdemu czytelnikowi wryje się głęboko w pamięć i zasieje w nim sporo niepokoju. To historia obok której nie da się przejść obojętnie. Książka jest mocna, brutalna,... Przemysław Piotrowski trzyma poziom, drugi tom „Radykalnych” jest równie dobry jak pierwszy. Szybkie tempo akcji, interesujące wydarzenia, nieszablonowi bohaterowie to bez wątpienia atuty powieści, która chyba praktycznie każdemu czytelnikowi wryje się głęboko w pamięć i zasieje w nim sporo niepokoju. To historia obok której nie da się przejść obojętnie. Książka jest mocna, brutalna, przerażająca, dlatego zdaję sobie sprawę, że nie każdy będzie w stanie ją przeczytać i zmierzyć z tą bardzo realistyczną wizją, jednak i tak polecam ją każdemu dorosłemu czytelnikowi. Myślę, że wielu osobom może ona otworzyć oczy na to, czym jest radykalny Islam i do czego dąży. Koniecznie zacznijcie przygodę z „Radykalnymi” od pierwszego tomu.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/12/przemysaw-piotrowski-radykalni-rebelia.html

pokaż więcej

 
2018-12-28 21:05:09

„Złudzenie” to powieść, która może się spodobać. Jeśli cenicie sobie twórczość Charlotte Link, to ta książka najprawdopodobniej przypadnie Wam do gustu. Ja niestety nie jestem nią zachwycona, czegoś mi w niej zabrakło. Na moją ocenę może wpływać fakt, że książkę czytałam bardzo długo, więc trudno było mi się wczuć w jej klimat, ale z drugiej strony pewnie gdyby bardziej mi się podobała, to... „Złudzenie” to powieść, która może się spodobać. Jeśli cenicie sobie twórczość Charlotte Link, to ta książka najprawdopodobniej przypadnie Wam do gustu. Ja niestety nie jestem nią zachwycona, czegoś mi w niej zabrakło. Na moją ocenę może wpływać fakt, że książkę czytałam bardzo długo, więc trudno było mi się wczuć w jej klimat, ale z drugiej strony pewnie gdyby bardziej mi się podobała, to przeczytałabym ją znacznie szybciej.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/12/charlotte-link-zudzenie.html

pokaż więcej

 
2018-12-23 21:31:58
Ma nowego znajomego: Malina
 
2018-12-23 21:31:56
Ma nowego znajomego: Martyna Durys
 
2018-12-23 21:31:55
Ma nowego znajomego: na_marginesie_ksiazk
 
2018-12-23 21:31:53
Ma nowego znajomego: NieGrzeczneRecenzje
 
2018-12-23 21:13:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastyka, Literatura polska, Posiadam
Autor:

„Pierwsze słowo” to ciekawy i bardzo różnorodny zbiór opowiadań. Marta Kisiel dostarcza wielu emocji i zadaje kłam własnemu stwierdzeniu, że nie potrafi pisać opowiadań. Potrafi, jedne są lepsze, drugie ciut gorsze, ale wszystkie warto przeczytać, by poznać, co gra w duszy autorki.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/12/marta-kisiel-pierwsze-sowo.html

 
2018-12-18 10:48:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura kobieca, Literatura polska, Posiadam

To krótka opowieść, którą spokojnie uda Wam się przeczytać w jeden wieczór. Dla mnie ta lektura okazała się świetnym relaksem i narobiła mi przy okazji ogromnego apetytu na przysmaki w niej opisane - w pierwszej kolejności chyba wypróbuję przepis na jabłecznik mamy Krysi. Lekturę uważam za udaną, trochę wprowadziła mnie ona w świąteczny klimat, który okraszony jest też romantyzmem, ironią i... To krótka opowieść, którą spokojnie uda Wam się przeczytać w jeden wieczór. Dla mnie ta lektura okazała się świetnym relaksem i narobiła mi przy okazji ogromnego apetytu na przysmaki w niej opisane - w pierwszej kolejności chyba wypróbuję przepis na jabłecznik mamy Krysi. Lekturę uważam za udaną, trochę wprowadziła mnie ona w świąteczny klimat, który okraszony jest też romantyzmem, ironią i życiową mądrością. Jeśli lubicie takie połączenie, to koniecznie sięgnijcie po tę opowieść.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/11/maja-jaszewska-gwiazdeczka.html

pokaż więcej

 
2018-12-13 18:08:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantastyka, Literatura polska, Posiadam
Cykl: Magia ukryta w kamieniu (tom 2)

Katarzyna Grabowska po raz kolejny przykuła moją uwagę, wciągnęła mnie w przedziwną rzeczywistość, w której wszystko może się wydarzyć. To głównie książka dla młodzieży, ale jak widać na moim przykładzie, i dorosłym może się spodobać. Nie jest to książka idealna, ale „młodzieżówkom” jestem w stanie wybaczyć pewne uproszczenia czy przerysowania. Najważniejsze, że czyta się ją dobrze, całość... Katarzyna Grabowska po raz kolejny przykuła moją uwagę, wciągnęła mnie w przedziwną rzeczywistość, w której wszystko może się wydarzyć. To głównie książka dla młodzieży, ale jak widać na moim przykładzie, i dorosłym może się spodobać. Nie jest to książka idealna, ale „młodzieżówkom” jestem w stanie wybaczyć pewne uproszczenia czy przerysowania. Najważniejsze, że czyta się ją dobrze, całość jest ciekawa i emocjonująca, a po odłożeniu książki na półkę trudno nie zastanawiać, co będzie dalej. Kolejny tom pojawi się najprawdopodobniej w marcu 2019 roku i ja już nie mogę się tego doczekać.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/11/katarzyna-grabowska-las-potepionych.html

pokaż więcej

 
2018-12-08 13:49:05

Bardzo lubimy z Aurelką królika Franka, z ciekawością wypatrujemy kolejnych przygód tego bohatera. Wszystkim maluchom gorąco polecamy przygody tego przedszkolaka, które są ciekawe, barwne i bardzo pouczające. Warto, by te pozycje znalazły się w biblioteczce każdego malucha.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/11/marta-krzeminska-krolik-franek-i-prawda.html

 
2018-12-08 13:48:12

Bardzo lubimy z Aurelką królika Franka, z ciekawością wypatrujemy kolejnych przygód tego bohatera. Wszystkim maluchom gorąco polecamy przygody tego przedszkolaka, które są ciekawe, barwne i bardzo pouczające. Warto, by te pozycje znalazły się w biblioteczce każdego malucha.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/11/marta-krzeminska-krolik-franek-i-prawda.html

 
2018-12-03 20:34:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Literatura polska, Posiadam

Jestem oczarowana tą historią, pełną magii i świątecznego nastroju. Tu stół wigilijny staje się spoiwem łączącym nie tylko bliskich sobie ludzi, ale też tych obcych. Tu dodatkowe nakrycie przy stole nie jest pustym symbolem, a wspólne świętowanie zastępuje komercję i konsumpcjonizm. Uczmy się od bohaterów tej opowieści, przypomnijmy sobie, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Zachęcam do... Jestem oczarowana tą historią, pełną magii i świątecznego nastroju. Tu stół wigilijny staje się spoiwem łączącym nie tylko bliskich sobie ludzi, ale też tych obcych. Tu dodatkowe nakrycie przy stole nie jest pustym symbolem, a wspólne świętowanie zastępuje komercję i konsumpcjonizm. Uczmy się od bohaterów tej opowieści, przypomnijmy sobie, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę, która z pewnością nastroi Was odpowiednio przed nadchodzącym świętami.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/11/justyna-bednarek-jagna-kaczanowska.html

pokaż więcej

 
2018-11-29 17:11:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Klasyka, Posiadam
Autor:
Seria: Klasyka grozy

„Portret Doriana Graya” to bez wątpienia lektura warta przeczytania, chociaż nie jest ani lekka, ani łatwa. Zachęcam do poznania głównego bohatera tej opowieści, człowieka fatalnego. Warto też spojrzeć na homoseksualizm oczami dziewiętnastowiecznego społeczeństwa, spróbować zrozumieć, jak w tamtych czasach trudno było żyć z odmienną orientacją seksualną, ale też przyjrzeć się życiu ówczesnej... „Portret Doriana Graya” to bez wątpienia lektura warta przeczytania, chociaż nie jest ani lekka, ani łatwa. Zachęcam do poznania głównego bohatera tej opowieści, człowieka fatalnego. Warto też spojrzeć na homoseksualizm oczami dziewiętnastowiecznego społeczeństwa, spróbować zrozumieć, jak w tamtych czasach trudno było żyć z odmienną orientacją seksualną, ale też przyjrzeć się życiu ówczesnej arystokracji. „Portret Doriana Graya” to powieść, której z pewnością długo nie zapomnę.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/11/oscar-wilde-portret-doriana-graya.html

pokaż więcej

 
2018-11-21 19:17:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kuchnia, Posiadam

Ogólnie oceniam tę pozycję pozytywnie, ale nie jestem nią zachwycona. Wegańska kuchnia włoska nie zauroczyła mnie i nie skłoniła do zbyt wielu eksperymentów kulinarnych. Nie jestem weganką i chyba w najbliższym czasie to się nie zmieni. Lubię nabiał, czasami sięgam po ryby, chociaż innego mięsa faktycznie nie jadam. Niektóre przepisy wegańskie zagościły na stałe w naszej kuchni, może któryś... Ogólnie oceniam tę pozycję pozytywnie, ale nie jestem nią zachwycona. Wegańska kuchnia włoska nie zauroczyła mnie i nie skłoniła do zbyt wielu eksperymentów kulinarnych. Nie jestem weganką i chyba w najbliższym czasie to się nie zmieni. Lubię nabiał, czasami sięgam po ryby, chociaż innego mięsa faktycznie nie jadam. Niektóre przepisy wegańskie zagościły na stałe w naszej kuchni, może któryś przepis z tej książki do nich dołączy, okaże się z czasem. Pozycja nie do końca wpisała się w mój gust i oczekiwania, jednak najbardziej rozczarowała małą ilością zdjęć. To w zasadzie wszystko, co mogę jej zarzucić. Myślę, że dla wegan będzie bardziej inspirująca niż dla mnie, dlatego głównie takim osobom polecam tę pozycję. Jeżeli dla Was kuchnia włoska to pizza z ciągnącym się serem, to możecie być zawiedzeni.

https://korcimnieczytanie.blogspot.com/2018/10/rosalba-gioffre-vegano-italiano.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1873 582 32503
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (291)

Ulubieni autorzy (28)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (161)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd