Shetani 
bookeaterreality.blogspot.com
Studentka biotechnologii, uzależniona od czytania książek, jogi, herbaty, ziół, zdrowego odżywiania, nauki i oczywiście od swojego kota. No i wszystkiego, co nadprzyrodzone - ród czarownic zobowiązuje.
26 lat, kobieta, Będzin, status: Czytelniczka, dodała: 12 książek i 1 cytat, ostatnio widziana 4 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-20 15:49:30
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (MAJ 2019)

https://allegro.pl/uzytkownik/Shetani11 :)

więcej...
 
2019-05-17 14:20:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Autorka porusza w swoim manifeście wiele istotnych kwestii, takich jak rzeź fok, ubój zwierząt w rzeźniach, nadmierne tuczenie drobiu czy zbytnie dojenie krów, hodowla zwierząt na futra… A to tylko początek góry lodowej. Dla ludzi wyjątkowo wrażliwych na cierpienie innych gatunków będą to strony ciężkie, podczas czytania których łzy same cisną się do oczu. To jedna z takich książek, które są... Autorka porusza w swoim manifeście wiele istotnych kwestii, takich jak rzeź fok, ubój zwierząt w rzeźniach, nadmierne tuczenie drobiu czy zbytnie dojenie krów, hodowla zwierząt na futra… A to tylko początek góry lodowej. Dla ludzi wyjątkowo wrażliwych na cierpienie innych gatunków będą to strony ciężkie, podczas czytania których łzy same cisną się do oczu. To jedna z takich książek, które są niesamowicie istotne, a ich lektura naprawdę wiele wnosi do życia czytelnika. Dzięki niej postrzegam Brigitte Bardot jako kobietę pełną klasy i pasji, mocno angażującą się w swoje działania, śmiało broniącą swoich przekonań. Piękna i mądra kobieta, która z pewnością może stać się inspiracją dla wielu ludzi.
Cala recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:19:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Roboty (tom 0.1)

Tak naprawdę „Ja, robot” jest na swój sposób zbiorem różnych opowiadań czy historii, które mimo wszystko wydają się mieć wspólny wydźwięk. Roboty posiadające sztuczną inteligencję zaczynają popadać w obłęd, stają się świadome własnej siły i mądrości, co zaczyna zagrażać ludziom. Zdecydowanie mogę uznać moje pierwsze spotkanie z Asimovem za bardzo udane. Była to bardzo przyjemna opowieść,... Tak naprawdę „Ja, robot” jest na swój sposób zbiorem różnych opowiadań czy historii, które mimo wszystko wydają się mieć wspólny wydźwięk. Roboty posiadające sztuczną inteligencję zaczynają popadać w obłęd, stają się świadome własnej siły i mądrości, co zaczyna zagrażać ludziom. Zdecydowanie mogę uznać moje pierwsze spotkanie z Asimovem za bardzo udane. Była to bardzo przyjemna opowieść, której nie brakuje świetnego klimatu, dobrej fabuły czy ciekawych bohaterów. Poza tym, że jest to po prostu dobra powieść fantastyczna, to mimo wszystko skłania do refleksji i daje do myślenia.
Cala recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:18:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: David Raker (tom 6)

Tim Weaver naprawdę znakomicie pokazał obsesję, która ogarnęła Healy’ego. Było to mocne, bardzo dosadne, konkretne. To niesamowite, jak mocno człowiek może poświęcić się danej sprawie, jak bardzo potrafi ogarnąć go frustracja, która po chwili przeradza się w poczucie bezsilności. A jednak zarówno w Healym, jak i w Rakerze, tkwi również poczucie sprawiedliwości, wola walki, chęć działania. To,... Tim Weaver naprawdę znakomicie pokazał obsesję, która ogarnęła Healy’ego. Było to mocne, bardzo dosadne, konkretne. To niesamowite, jak mocno człowiek może poświęcić się danej sprawie, jak bardzo potrafi ogarnąć go frustracja, która po chwili przeradza się w poczucie bezsilności. A jednak zarówno w Healym, jak i w Rakerze, tkwi również poczucie sprawiedliwości, wola walki, chęć działania. To, co zostaje nie jest tylko dobrze napisaną powieścią kryminalną. To bardzo emocjonalna historia, która ukazuje, jak łatwo zaangażowanie w prace może przerodzić się w chorą obsesję. To mroczna i zagadkowa opowieść, w której dwójka detektywów próbuje za wszelką cenę dociec prawdy i sprawiedliwości.
Cala recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:17:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Theo Cray (tom 2)

Chociaż ta książka nie ma już leśnego klimatu, jak miało to miejsce w Naturaliście, to mimo wszystko lekka groza potrafi podsycić atmosferę. Historia Zabaweczki – poszukiwanego kryminalisty, jest na swój sposób ciekawa i wciągająca, chociaż samo dochodzenie wydaje się być naprawdę niemożliwe do przeprowadzenia. Śmiało mogę stwierdzić, że Powiększenie to dobra kontynuacja Naturalisty,... Chociaż ta książka nie ma już leśnego klimatu, jak miało to miejsce w Naturaliście, to mimo wszystko lekka groza potrafi podsycić atmosferę. Historia Zabaweczki – poszukiwanego kryminalisty, jest na swój sposób ciekawa i wciągająca, chociaż samo dochodzenie wydaje się być naprawdę niemożliwe do przeprowadzenia. Śmiało mogę stwierdzić, że Powiększenie to dobra kontynuacja Naturalisty, utrzymująca odpowiedni poziom, napisana w podobnym stylu i gwarantująca czytelnikowi sporą dawkę akcji i jej nieprzewidywalnych zwrotów. Myślę, że Theo Gray ma spore szanse znaleźć sobie grono wiernych fanów.
Cala recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:16:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Niestety, dla mnie ta publikacja jest wielkim rozczarowaniem – nie wiem, czy wynika ono z mojego nastawienia i z tego, czy miałam zbyt wielkie oczekiwania, czy może jednak faktycznie nie jest to to, co być powinno. Może ta historia została w zły sposób zareklamowana? Tego nie wiem, ale wiem, że ta lektura zdecydowanie mnie nie zadowoliła.
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

 
2019-05-17 14:14:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Przez cały czas towarzyszy nam uczucie niepokoju, fabuła wciąga, a wartka akcja sprawia, że tę powieść czyta się naprawdę przyjemnie. Nie brakuje też tutaj różnego rodzaju emocji czy nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Nie pozwól mi odejść to kolejna powieść Kathryn Croft, która wzbudziła we mnie bardzo pozytywne odczucia. To świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, z którym fani gatunku...
Przez cały czas towarzyszy nam uczucie niepokoju, fabuła wciąga, a wartka akcja sprawia, że tę powieść czyta się naprawdę przyjemnie. Nie brakuje też tutaj różnego rodzaju emocji czy nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Nie pozwól mi odejść to kolejna powieść Kathryn Croft, która wzbudziła we mnie bardzo pozytywne odczucia. To świetnie skonstruowany thriller psychologiczny, z którym fani gatunku koniecznie powinni się zapoznać – podobnie jak i z pozostałymi książkami tej autorki!
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:12:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Chociaż historia wydaje się być schematyczna czy nawet oklepana, to nie da się ukryć, że w wykonaniu Dicka wszystko nabiera nowej perspektywy, wszystko można odebrać inaczej. Dodatkowo poruszane tutaj kwestia są ponadczasowe i zawsze skłaniają człowieka do refleksji – kto tak naprawdę powinien rządzić innymi? Co tak naprawdę decyduje o naszym losie? Czemu od zarania dziejów wydawało się, że na... Chociaż historia wydaje się być schematyczna czy nawet oklepana, to nie da się ukryć, że w wykonaniu Dicka wszystko nabiera nowej perspektywy, wszystko można odebrać inaczej. Dodatkowo poruszane tutaj kwestia są ponadczasowe i zawsze skłaniają człowieka do refleksji – kto tak naprawdę powinien rządzić innymi? Co tak naprawdę decyduje o naszym losie? Czemu od zarania dziejów wydawało się, że na tym świecie istnieją lepsi i gorsi? Czy można walczyć z okrutnym systemem i czy szary człowiek ma szansę coś zmienić?
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:11:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Chociaż zamysł sam w sobie był dobry, to niestety wydaje mi się, że Stuart Turton sam sobie nie podołał. Owszem, książka ma swoje zalety, ale niestety nie jest powieścią idealną i chwilami te wszystkie zawirowania i słabe tempo akcji były lekko nużące, momentami wręcz męczące. Być może podeszłam do tej lektury ze zbyt wielkimi oczekiwaniami, ale mimo wszystko nie jestem w pełni urzeczona tą... Chociaż zamysł sam w sobie był dobry, to niestety wydaje mi się, że Stuart Turton sam sobie nie podołał. Owszem, książka ma swoje zalety, ale niestety nie jest powieścią idealną i chwilami te wszystkie zawirowania i słabe tempo akcji były lekko nużące, momentami wręcz męczące. Być może podeszłam do tej lektury ze zbyt wielkimi oczekiwaniami, ale mimo wszystko nie jestem w pełni urzeczona tą historią.
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:11:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Daniel Lieberman i Michael Long postanowili bliżej przyjrzeć się dopaminie, która mimo wszystko jest bardzo istotnym neuroprzekaźnikiem, pełnym inspiracji, który działa na nas motywująco i pobudza naszą kreatywność. Czy jednak potrafi działać zbyt intensywnie? Zdecydowanie jest to godna uwagi książka, która porusza różne obszary naszego życia, a wszystko to w ujęciu intrygującego... Daniel Lieberman i Michael Long postanowili bliżej przyjrzeć się dopaminie, która mimo wszystko jest bardzo istotnym neuroprzekaźnikiem, pełnym inspiracji, który działa na nas motywująco i pobudza naszą kreatywność. Czy jednak potrafi działać zbyt intensywnie? Zdecydowanie jest to godna uwagi książka, która porusza różne obszary naszego życia, a wszystko to w ujęciu intrygującego neuroprzekaźnika, jakim jest dopamina. To spory zakres wiedzy, ale opisanej w naprawdę przystępny sposób.
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:10:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Cykl: Kate Daniels (tom 7) | Seria: Obca Krew

Na temat tego cyklu należałoby pisać ody pochwalne, a i tak wyraziłyby one mojej całkowitej miłości do tego uniwersum, do tych przygód, do tej akcji i tych bohaterów. Przepadam za książkami, które aż tak mocno wpływają na mój umysł, które tak bardzo wżerają się w moje serce. Jestem przekonana, że to jedna z tych serii, które pozostaną ze mną na zawsze – jako najistotniejsza w moim życiu, jako... Na temat tego cyklu należałoby pisać ody pochwalne, a i tak wyraziłyby one mojej całkowitej miłości do tego uniwersum, do tych przygód, do tej akcji i tych bohaterów. Przepadam za książkami, które aż tak mocno wpływają na mój umysł, które tak bardzo wżerają się w moje serce. Jestem przekonana, że to jedna z tych serii, które pozostaną ze mną na zawsze – jako najistotniejsza w moim życiu, jako jedna z najważniejszych i najwspanialszych, która po prostu całkowicie mnie omamiła.
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-17 14:08:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Sigma (tom 13)

Chociaż Hawaje mogą Wam się kojarzyć tylko i wyłącznie ze słonecznymi plażami i relaksem, to tutaj macie okazję poznać je od nieco innej strony, stać się agentem Sigmy, przeżyć niebezpieczną przygodę, która jest czystym wyścigiem z czasem. Niesamowite jest również to, że Rollins niektóre rozdziały napisał z perspektywy… szaleńczych os. W książce pojawia się wiele biologicznych wtrąceń z życia... Chociaż Hawaje mogą Wam się kojarzyć tylko i wyłącznie ze słonecznymi plażami i relaksem, to tutaj macie okazję poznać je od nieco innej strony, stać się agentem Sigmy, przeżyć niebezpieczną przygodę, która jest czystym wyścigiem z czasem. Niesamowite jest również to, że Rollins niektóre rozdziały napisał z perspektywy… szaleńczych os. W książce pojawia się wiele biologicznych wtrąceń z życia ich społeczności, ale nie to jest najważniejsze – istotne jest powiązanie tego wszystkiego z tajemnicami przeszłości, z rozwiązywaniem niemożliwych zagadek, aby znaleźć sposób na ocalenie świata. Czytajcie śmiało – nie zawiedziecie się!
Cała recenzja: bookeaterreality.pl

pokaż więcej

 
2019-05-15 16:19:22
Ma nowego znajomego: Julia💗
 
2019-05-12 18:42:29
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (MAJ 2019)

Zapraszam na allegro :)

https://allegro.pl/uzytkownik/Shetani11

więcej...
 
2019-05-06 18:34:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wojny Wikingów (tom 5)

Historia Uhreda z Bebbanburga zajęła już specjalne miejsce w moim sercu, a cała saga otrzymała własną, wyjątkowo półkę w domowej biblioteczce. Trzeba przyznać, że wydawnictwo Otwarte wykonało kawał dobrej roboty z tym wznowieniem – jednolita szata graficzna prezentuje się naprawdę genialnie, choć znaleźliby się pewnie i tacy, którzy stwierdziliby, że okładki są nijakie, pozbawione wyrazu. Dla... Historia Uhreda z Bebbanburga zajęła już specjalne miejsce w moim sercu, a cała saga otrzymała własną, wyjątkowo półkę w domowej biblioteczce. Trzeba przyznać, że wydawnictwo Otwarte wykonało kawał dobrej roboty z tym wznowieniem – jednolita szata graficzna prezentuje się naprawdę genialnie, choć znaleźliby się pewnie i tacy, którzy stwierdziliby, że okładki są nijakie, pozbawione wyrazu. Dla mnie są idealnie dopasowane do klimatu powieści – konkretne i nieco surowe, bez zbędnych upiększeń. A poza tym, ta seria wygrywa tym, co ze sobą niesie – niezależnie od okładek.
Duńczycy wciąż stanowią zagrożenie dla Anglików – kolejni wikingowie przybywają do wybrzeży Wessex, ale król Alfred nie daje za wygraną. Chociaż jarl Haesten przywiódł na jego ziemie osiemdziesiąt okrętów, a kilka tysięcy wikingów pod wodzą Haralda Krwawowłosego pustoszy Kent, Anglia się nie poddaje i wciąż walczy, a przynajmniej stara się nawiązać porozumienie i dojść do ugody. Król Alfred wysyła naprzeciw swojego najlepszego wojownika, Uhtreda – choć ten rwie się do krwawych potyczek, to jednak z jarlem Haestenem ma wypracować konsensus zadowalający obie strony. Ale nie dotyczy to Haralda i jego armii, z czego Uhtred ogromnie się cieszy…
Uhtred wciąż walczy dla króla Alfreda, choć coraz częściej da się zauważyć, że robi to tylko i wyłącznie ze względu na złożoną mu przysięgę. Główny bohater jest człowiekiem honorowym, to znakomity strateg, ale widać, że nie pała on miłością do swojego władcy. Niejednokrotnie odnosiłam wrażenie, że Alfred jedynie go wykorzystuje i zrobi wszystko, aby utrzymać go w swoich szeregach, nawet po swojej śmierci. Mimo tego sprytny Uhtred nie daje się podejść! W jego żyłach prawdopodobnie płynie więcej krwi wikingów, chociaż potrafi śmiało wystąpić przeciwko nim. Wyjątek zawsze stanowił jego przyrodni brat, Ragnar Ragnarson.
W piątym tomie sagi mocno uwydatnione zostały konflikty zbrojne i polityczne. Pojawia się tutaj sporo scen batalistycznych, chyba najwięcej jak do tej pory, a przynajmniej ja odczułam je bardzo intensywnie w trakcie lektury – jakby faktycznie cała ta powieść była polem bitwy i nie dawała ani chwili wytchnienia. Nie ma w tym nic złego, bowiem Bernard Cornwell potrafi znakomicie je opisywać, a jego styl bywa na swój sposób urzekający – przepadam za powieściami historycznymi, które są napisane w tak lekki, a zarazem dojrzały sposób. To niecodzienna sytuacja, ale Cornwell ma naprawdę lekkie pióro, a dodatkowo każdy krok i decyzja podejmowana przez bohaterów są w pełni przemyślane – dlatego całość jest bardzo logiczna i odpowiednio skonstruowana.
Płonące ziemie charakteryzują się naprawdę wartką akcją i niesamowicie plastycznymi opisami scen bitew. Podobnie jak w poprzednich tomach, rozgrywające się tutaj wydarzenia poznajemy z perspektywy Uhtreda, który liczy już sobie jakieś 36 lat – choć jak sam przyznaje, cud, że dożył takiego wieku przy tym trybie życia. Mimo wszystko wciąż jest pełen werwy, zawsze jest gotów do walki, nie brakuje mu sprytu czy inteligencji, a także sarkastycznego humoru. A to wszystko ogromnie mu się przydaje na polu bitwy, bowiem pojawia się tutaj sporo spektakularnych pojedynków, niejednokrotnie mam do czynienia z bitewnym szałem i zamętem, a przecież przeciwnik jest równie podstępny i sprytny!
Zdecydowanie jest to znakomita kontynuacja losów Uhtreda z Bebbanburga, mocno zachęcająca do zgłębiania kolejnych jego przygód. Bernard Cornwell zna się na rzeczy i tworzy naprawdę znakomite opowieści, które porywają czytelnika. Dodatkowo wzbogaca on swoje książki o różne fakty historyczne, szeroko wyjaśnia wszelkie nazwy geograficzne, a mapka czy też drzewo genealogiczne królów Wessexu stanowią całkiem miły dodatek w tej książce. To naprawdę rewelacyjna historia!

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
2296 943 8431
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (229)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (201)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd