Sherry 
sherry-stories.blogspot.com, instagram.com/phoenix.sherry
Uzależniona od książek, seriali, piłki nożnej, nocnego nieba, księżyca, wszystkiego co ma związek z Hiszpanią/UK, herbaty o smaku malinowym i kotów, buntowniczka o duszy artystki. Pesymistka szukająca optymizmu, realistka błądząca w marzeniach jak we mgle. Madridista. Ahgase. Recenzentka i blogerka, zainteresowana także filozofią i mitologią.
kobieta, status: bibliotekarka, dodała: 151 książek i 83 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Hiszpania. Przewodnik Ilustrowany.Berlitz
  czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)
 • Uwięziona w bursztynie
  Uwięziona w bursztynie
  Autor:
  Jest rok 1968. Claire Randall powraca wraz z dorosłą córką Brianną do Szkocji. Tu pragnie wyznać prawdę równie zaskakującą, jak wydarzenia, które ją zrodziły: prawdę o starodawnym kręgu kamiennym... o...
  czytelników: 2734 | opinie: 117 | ocena: 7,57 (1134 głosy) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 19:30:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Zrecenzowane

RÓŻNE OBLICZA NEVERMOORU

Życie Morrigan Crow jest z całą pewnością dalekie od normalnego. Urodzona w pechowy dzień, dotknięta klątwą, stanowiąca skazę wizerunku rodziny Crow, dziewczynka może liczyć na co najwyżej złorzeczenia i chłodne spojrzenia, nawet ze strony najbliższych. Zbliżają się jednak jej jedenaste urodziny - dzień, w którym - jako pechowe dziecko - ma umrzeć. W owy dzień jednak,...
RÓŻNE OBLICZA NEVERMOORU

Życie Morrigan Crow jest z całą pewnością dalekie od normalnego. Urodzona w pechowy dzień, dotknięta klątwą, stanowiąca skazę wizerunku rodziny Crow, dziewczynka może liczyć na co najwyżej złorzeczenia i chłodne spojrzenia, nawet ze strony najbliższych. Zbliżają się jednak jej jedenaste urodziny - dzień, w którym - jako pechowe dziecko - ma umrzeć. W owy dzień jednak, dochodzi do niesłychanego wydarzenia. Wraz z przybyciem tajemniczego, rudowłosego dżentelmena, otwierają się przed nią wrota do fantastycznego świata Nevermoor, w którym rzeczy są wyjątkowe, magiczne i niebezpieczne. Morrigan wkrótce stanie przed szansą mogącą dać jej wszystko o czym do tej pory marzyła... lub kompletnie obrócić sytuację przeciwko niej.

Aż trudno uwierzyć, że Nevermoor jest debiutem australijskiej autorki. Zazwyczaj bowiem, niezależnie od gatunku, w którym startują pisarze, ich pierwsze dzieła są dalekie od ideału i często bardzo nielogiczne lub niedopracowane. Historia Morrigan Crow natomiast, nie tylko jest osadzona w fantastycznie wykreowanym świecie, którego zakamarki i tajemnice aż chce się poznawać, to zawiera też naprawdę solidnie przedstawionych bohaterów i fabułę, która stopniowo rozwija się na przestrzeni ponad-czterystu stron. Jessica Townsend postanowiła iść nieco na przekór i wykreować wyjątkową główną bohaterkę, która zdaje się być równie świeża jak podmuch wiatru, przez co towarzyszenie jej w trakcie historii, nie nuży. Indywidualistka, nieufna, ciekawska, odważna, ale też nieco skołowana, świetnie sprawdza się w roli heroiny.

Jessica Townsend ma świetny styl pisania. Długie, drobiazgowe, plastyczne opisy malujące przed oczyma czytelnika świat Nevermoor, zahaczający o czarny humor dowcip kryjący się w dialogach i poruszająca się w wolnym, pozwalającym na obeznanie się ze wszystkim, tempie historia, naprawdę wciąga i nie wypuszcza ze swoich szponów aż do końca. Mamy magię, pełnokrwistych bohaterów, wielką tajemnicę, mnóstwo pytań, na które odpowiedzi dostajemy z czasem i Czarny Charakter, który może nie jest jakąś specjalną niespodzianką czy nowością, ale zdecydowanie ciekawi. Największą jednak zaletą książki, będzie z pewnością świat wykreowany. Nevermoor jest cudowny i mimo że wciąż nie mieliśmy okazji go zbadać zbyt dokładnie, autorka otworzyła sobie drogę do rozwijania na tym polu i czuję, że jeszcze mnóstwo razy może w przyszłości zaskoczyć.

"Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow" to świetna propozycja powieści fantasy dla młodzieży, ale i starszych czytelników. Wydaje mi się, że to jeden z tych tytułów, które różnie można odebrać w zależności od wieku. Dorośli skupią się na innych elementach kryjących się w książce niż dzieci i myślę, że mogą poczuć się zaskoczeni i zadowoleni z tego co przygotowała autorka. Pełna przygód, magiczna, barwna, stanowi świetne wprowadzenie do serii i zdecydowanie wzbudza sympatię. Jeśli lubujecie w podobnych pozycjach, serdecznie zachęcam do sięgnięcia po dzieło pani Townsend. Założę się, że większość z was urzeknie.

http://sherry-stories.blogspot.com/2019/01/nevermoor-przypadki-morrigan-crow.html

pokaż więcej

 
2019-01-14 00:02:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-11 22:55:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę mieć, Pilnie poszukiwane!!!
Autor:
 
2019-01-06 21:02:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Zrecenzowane
Autor:

KIEDY NIE DA SIĘ PO DOBROCI...

Gunda to wyszczekana, bardzo zmotywowana singielka, która za fuchę wzięła sobie pomaganie pokrzywdzonym kobietom, chcącym dopiec swoim niewiernym, okrutnym mężom. Bezkompromisowej dwudziestodziewięciolatce nie w głowie romanse czy związki, a przynajmniej nie dopóki na horyzoncie nie pojawi się pewna możliwość, do tej pory niebrana pod uwagę...

Najnowsze dzieło...
KIEDY NIE DA SIĘ PO DOBROCI...

Gunda to wyszczekana, bardzo zmotywowana singielka, która za fuchę wzięła sobie pomaganie pokrzywdzonym kobietom, chcącym dopiec swoim niewiernym, okrutnym mężom. Bezkompromisowej dwudziestodziewięciolatce nie w głowie romanse czy związki, a przynajmniej nie dopóki na horyzoncie nie pojawi się pewna możliwość, do tej pory niebrana pod uwagę...

Najnowsze dzieło Joanny Sykat określane jest mianem komedii łamanej na powieść obyczajową i o ile z tym drugim mogłabym się zgodzić, z tym pierwszym - niekoniecznie. Być może to kwestia innego poczucia humoru, niż ten reprezentowany przez autorkę, ale powieść w żaden sposób nie wydawała mi się zabawna. Czytając ją, czułam się tak, jakby cały ten otaczający historię dowcip był strasznie sztuczny, chwilami obrzydliwy i w żaden sposób nie wzbudzający sympatii. To niemal tak, jakby autorka siliła się, by nadać opowieści ten pierwiastek komedii, wprowadzając tyle absurdu i groteski - w negatywnym znaczeniu tego słowa, że lekturę odebrałam nieco zniesmaczona i okrutnie zawiedziona.

Recenzowana przeze mnie dziś powieść nie jest pierwszym dziełem pani Sykat, z którym się zetknęłam, ale nie przypominam sobie, by jej poprzednia książka wzbudziła we mnie tyle negatywnych uczuć. Chciałabym powiedzieć, że jakikolwiek jej element przypadł mi do gustu, niestety tak się nie stało.

Bohaterowie, którzy w innej rzeczywistości mogliby uchodzić za interesujących i barwnych, wydawali mi się dziwnie płascy i nijacy, zwłaszcza w kontekście historii, w którą próbowała ich wcisnąć autorka. Nie rozumiałam ich motywów, nie rozumiałam powodów czemu podejmowali takie, a nie inne decyzje, a pani Sykat nie siliła się na wyjaśnienia. Miałam pewne nadzieje z wątkiem z przeszłości głównej bohaterki - wątkiem, który mógł pomóc mi nieco zrozumieć Gundę, niestety i tu spotkało mi przykre rozczarowanie. To niemal tak, jakby autorka podsunęła mi nieźle zapakowaną paczkę i odebrała ją, zanim jeszcze miałam okazję unieść pokrywę. Niepotrzebnie wzbudzona nadzieja.

Głównej bohaterki nie polubiłam w najmniejszym stopniu, właściwie to jej zachowanie niemiłosiernie mnie drażniło i wydawało się po prostu durne, niesmaczne, godne pożałowania lub - w najgorszym wypadku - wszystko powyższe razem wzięte. Lektura, która powinna choć odrobinę mnie zrelaksować i przez którą powinnam niemalże przepłynąć, skoro to komedia, okazała się dla mnie trudnym orzechem do zgryzienia, w dodatku kosztującym mnie utratę stanowczo zbyt wielu nerwów. Jestem rozczarowana.

Nie będę was przekonywać, że powieść pani Sykat odbierzecie w taki sam sposób jak ja, bo wiem, że są osoby, którym może przypaść do gustu nieco bardziej niż mnie, ale ilość zawodu, jakiej doznałam przy lekturze, naprawdę nie pozwala mi napisać o książce czegokolwiek zachęcającego. Nie spodziewajcie się zatem, że ją zarekomenduję. Myślę, że na tyle na ile pomysł na powieść był całkiem interesujący, wykonanie pozostawiło sporo do życzenia. Możecie być pewni, że następnym razem trzy razy zastanowię się, zanim sięgnę po dzieło autorki.

https://sherry-stories.blogspot.com/2019/01/facet-do-poprawki-joanna-sykat.html

pokaż więcej

 
2019-01-03 17:59:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Bez recenzji
 
2018-12-30 20:56:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Bez recenzji
 
2018-12-30 20:52:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Bez recenzji, Posiadam
Seria: DC Deluxe
 
2018-12-21 17:01:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-21 16:58:59
Ma nowego znajomego: KaMiŚ
 
2018-12-21 12:50:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę mieć, Pilnie poszukiwane!!!
Cykl: Covenant (tom 1)
 
2018-12-13 21:31:09
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Zrecenzowane
Cykl: Kobiety nieidealne (tom 2)

Iza to dojrzała, zorganizowana, rozsądna kobieta. Z grupy przyjaciółek, to ona ma zawsze głowę na karku i jest najmniejszą fanką uczuć. Przez całe życie radziła sobie bez facetów - na początku bez ojca, a później bez partnera, podczas gdy inne jej znajome wpadały w sidła miłości. Teraz, gdy w końcu ma swojego syna w Polsce i nie musi przejmować się pracą w korporacji, nadejdzie czas by... Iza to dojrzała, zorganizowana, rozsądna kobieta. Z grupy przyjaciółek, to ona ma zawsze głowę na karku i jest najmniejszą fanką uczuć. Przez całe życie radziła sobie bez facetów - na początku bez ojca, a później bez partnera, podczas gdy inne jej znajome wpadały w sidła miłości. Teraz, gdy w końcu ma swojego syna w Polsce i nie musi przejmować się pracą w korporacji, nadejdzie czas by zastanowiła się nad swoimi wyborami, celami i planami na przyszłość. Plus dojdzie do tego wszystkiego pewna tajemnica, która po latach w końcu ujrzy światło dzienne...

Naprawdę lubię tę serię. Pierwszy tom wprawił mnie w dobry humor i sprawił, że zapałałam sympatią do autorek, a drugi jedynie potwierdził, że ulokowałam pozytywne uczucia w dobrym miejscu. Na tyle na ile nie jestem fanką polskiej literatury obyczajowej, czy tegoż gatunku w ogóle, na tyle "Kobiety nieidealne", po prostu się u mnie sprawdzają i nie mają problemu by mnie zainteresować, tak bym z fascynacją pochłaniała kolejne strony.

Tom drugi jest nieco inny od pierwszego, głównie dlatego, że zmienia się narratorka. O ile Magda była nieco sentymentalną romantyczką, w dodatku ze złamanym sercem, o tyle Iza nie ma problemów sercowych, niekoniecznie lubi wizję wiązania się z kimkolwiek i dobrze czuje się będąc singielką. Zmienia się zatem charakter kłopotów z jakimi przyjdzie jej się zmierzyć, choć znajdzie się i strzępek wątku romantycznego, choć naprawdę niewielki. Autorki świetnie poradziły sobie z prowadzeniem akcji do przodu, w taki sposób by nie zanurzyć mnie lekturą, a wręcz oczarować, tak jak to było przy tomie pierwszym.

W sumie jedyne nad czym ubolewam, to że straciłam sympatię do narratorki tomu pierwszego, bo w tomie drugim po prostu wydawała mi się irytująco... obca. Odmieniona. I to nie na lepsze. Iza, za to, naprawdę dała się lubić, a że to z jej perspektywy obserwowaliśmy wydarzenia, książkę naprawdę czytałam z przyjemnością. Dawka dramatów rodzinnych, tajemnica z przeszłości otwierająca drzwi do rejonów z życia Izy, o których ta wolałaby zapomnieć, szczypta mieszczącego się w granicach dobrego gustu humoru i jak zwykle - ciepło autentycznej przyjaźni - to znajdziecie na kartach tej powieści.

Magdalena Kawka i Małgorzata Hayles stworzyły naprawdę czarującą serię, pełną autentycznych, pełnokrwistych bohaterek, które w trakcie lektury stają się dla czytelnika kimś na miarę przyjaciółek. Historie pozbawione wydumanych problemów, problemy z życia wzięte i całkiem zwyczajne, nieidealne kobiety dały mieszaninę idealną, która kompletnie mnie kupiła. Nie mogę się doczekać przyjrzenia się bliżej kolejnym dwóm przyjaciółkom i o ile zazwyczaj nie lubię mieć oczekiwań w związku z literaturą - tym razem naprawdę mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Jeśli poszukujecie naprawdę świetnie napisanej serii kobiecej - dowcipnej, barwnej, z interesującymi bohaterkami - serdecznie zachęcam do sięgnięcia po "Kobiety nieidealne". Ja się nie rozczarowałam i wierzę, że z wami będzie podobnie.

https://sherry-stories.blogspot.com/2018/12/kobiety-nieidealne-iza-magdalena-kawka.html

pokaż więcej

 
2018-12-06 22:40:53
Ma nowego znajomego: Kfiatek
 
2018-12-05 19:41:00
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę mieć, Pilnie poszukiwane!!!
 
2018-12-05 19:40:41
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Muszę mieć, Pilnie poszukiwane!!!
 
2018-12-05 19:31:47
Ma nowego znajomego: Michał
 
Moja biblioteczka
1955 556 8444
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (266)

Ulubieni autorzy (65)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (131)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd