Everyle 
https://www.instagram.com/katkabooks
Zapraszam serdecznie na moje konto na instagramie, gdzie wyrażam swoje krótkie opinie na temat przeczytanych przeze mnie książek.
25 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę, ostatnio widziana 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Agonia
  Agonia
  Autor:
  2240,00 zł (dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych, zero groszy). Oto wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu, w tym wyjazdy do czterech ciężkich wypadków samochodowych, pięć reanimacji i cztery...
  czytelników: 1595 | opinie: 88 | ocena: 7,96 (569 głosów)
 • Candy
  Candy
  Autor:
  Jak we wszystkich swoich powieściach, tak i tym razem, Kevin Brooks nie oszukuje swoich czytelników. Rzeczywistość, którą przedstawia, na poły okrutna i bezwzględna, na poły piękna i pełna nieodparte...
  czytelników: 2309 | opinie: 100 | ocena: 7,01 (973 głosy)
 • Chroń ją
  Chroń ją
  Autor:
  Dzięki matce, zasłużonej i wielokrotnie odznaczanej komendant policji, Noah Marshall wiedzie niczym niezmącone, wygodne życie. Wszystko zmienia się w chwili, w której zostaje ujawniona skrywana od lat...
  czytelników: 1428 | opinie: 59 | ocena: 7,42 (465 głosów) | inne wydania: 1
 • Ciemno, prawie noc
  Ciemno, prawie noc
  Autor:
  Jedna z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich kilkunastu lat. Wyróżniona Nagrodą Literacką NIKE i przeniesiona na wielki ekran przez Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką w roli głównej....
  czytelników: 10979 | opinie: 875 | ocena: 7,24 (5397 głosów) | inne wydania: 5
 • Cień wiatru
  Cień wiatru
  Autor:
  Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna pr...
  czytelników: 67166 | opinie: 3697 | ocena: 8,03 (37729 głosów) | inne wydania: 15

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-04-22 21:41:10
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-04-22 21:40:57
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Seria: Klasyka grozy
 
2019-04-22 21:40:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019
Cykl: Harry Potter (tom 8) | Seria: Harry Potter

Nie, nie i jeszcze raz nie.
Chociaż minęło już tyle czasu od premiery "Przeklętego dziecka", wciąż nie jestem w stanie uwierzyć, że Rowling- nie dość, że zgodziła się na publikację tego "tworu", to jeszcze sygnuje to własnym nazwiskiem. I niszczy w ten sposób magię własnej historii. Przecież to, co zostało tutaj zaprezentowane, podważa cały świat, który czytelnik do tej pory znał z kart...
Nie, nie i jeszcze raz nie.
Chociaż minęło już tyle czasu od premiery "Przeklętego dziecka", wciąż nie jestem w stanie uwierzyć, że Rowling- nie dość, że zgodziła się na publikację tego "tworu", to jeszcze sygnuje to własnym nazwiskiem. I niszczy w ten sposób magię własnej historii. Przecież to, co zostało tutaj zaprezentowane, podważa cały świat, który czytelnik do tej pory znał z kart siedmiu tomów Pottera.
Zacznę od pierwszego i głównego motywu- zmieniacza czasu. Było wyraźnie podkreślone w bodajże trzecim tomie, że cofnąć można się zaledwie o kilka godzin ( co już jest wysoce niebezpieczne) i można było wywnioskować, że nie da się uniknąć tego, co miało się wydarzyć. Tymczasem tutaj nagle odnajduje się cudowny zmieniacz czasu, którym można cofnąć się nawet o kilkanaście lat. I główni bohaterowie wpadają na bardzo inteligentny pomysł, że wrócą do wydarzeń z "Czary ognia", bo jak Cedric przeżyje, to może Voldemort nie powróci, Harry nie będzie miał wyrzutów sumienia, a wszyscy będą szczęśliwy. Ale ups.. wystaczy jedna zmiana, by powstała alternatywna rzeczywistość, która niby się trochę zmieniła, a jednak nie bardzo. Więc cofnijmy się w czasie jeszcze raz i jeszcze raz. Czytałam już wiele fanfików z motywem cofnięcia się w czasie kilkadziesiąt lat i to dobrych fanfików, o ile ma się odpowiedni POMYSŁ! Tutaj zdecydowanie tego zabrakło i kuleje to najważniejsze- czyli fabuła.
Po drugie- relacje między bohaterami. Tak suchych i czerstwych dialogów to ja jeszcze nie czytałam. Sztuka powinna się głównie na tym opierać, czyż nie? No i co najgorsze- postacie zachowują się jakby byli własną parodią. Rowling sama nie raz powtarzała, że chociaż Draco i Harry jako dorośli odnosili się do siebie z jako takim szacunkiem, to nie ma po prostu bata, żeby się ze sobą zaprzyjaźnili. Tymczasem, Malfoy wpada do Pottera i jak gdyby niby nic, opowiada mu o swoich małżeńskich problemach, a ten mu się odwzajemnia informacjami o problemach z synem. Serio? Słaba jest też dla mnie koncepcja, że Harry totalnie nie dogaduje się z Albusem. To mogłoby być nawet ciekawe- syn, który nie radzi sobie z faktem, że jest dzieckiem "Tego Pottera". Ale nie w taki sposób jak zostało tutaj to zaprezentowane- trzaskanie drzwiami i foszki nie wiadomo o co.
Po trzecie- największy plot twist, czyli fakt, że Voldemort ma CÓRKĘ! I to z Bellatrix! I nikt o tym nie wiedział przed ponad 20 lat i nikt się potem kompletnie nie interesuje, że jakaś obca dziewczyna sobie biega przykładowo po Hogwarcie. To tak trąci blogaskowym opowiadankiem, że aż mam ochotę walić głową w biurko. Przyznaję się- ja też kiedyś pisałam takie cuda na kiju, ale na swoje usprawiedliwienie, miałam wtedy maksymalnie z dwanaście lat. Czy muszę tłumaczyć jak totalnie jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu?
Osobiście kompletnie nie uznaję "Przeklętego dziecka" za oficjalny, ósmy tom i za totalną profanację uważam, że za takie coś zostało to uznane. I strasznie żałuję i jestem wręcz zła na siebie, że nie potrafiłam powstrzymać swojej ciekawości i to przeczytałam, bo teraz nie będę potrafiła tego zapomnieć. Ostatnio nawet widziałam tę książkę w koszu między tanimi czytadłami a harlequinami i nawet zaczęłam się zastanawiać, czy to i tak nie jest zbyt honorowe miejsce.
Chcę zmieniać czasu, aby wrócić do przeszłości i zakazać samej sobie czytania "Przeklętego dziecka".

Po więcej zapraszam tutaj:
https://www.instagram.com/katkabooks/

pokaż więcej

 
2019-04-19 22:03:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane w 2019
Cykl: Złoczyńcy (tom 1)

Victor Vale oraz Eli Cardale- najbliżsi przyjaciele, obaj aroganccy, niezdrowo ambitni, nieprzeciętnie inteligentni i ciągle głodni wiedzy. Szczególnie interesuje ich miejska legenda o ludziach PonadPrzeciętnych. Podejmują badania w tym temacie, próbując odkryć sekret o zdobycie nadprzyrodzonych umiejętności. Od teorii szybko przychodzą do praktyki, która kończy się sukcesem, opłaconym... Victor Vale oraz Eli Cardale- najbliżsi przyjaciele, obaj aroganccy, niezdrowo ambitni, nieprzeciętnie inteligentni i ciągle głodni wiedzy. Szczególnie interesuje ich miejska legenda o ludziach PonadPrzeciętnych. Podejmują badania w tym temacie, próbując odkryć sekret o zdobycie nadprzyrodzonych umiejętności. Od teorii szybko przychodzą do praktyki, która kończy się sukcesem, opłaconym tragicznym wypadkiem. Winą za tę sytuację zostaje obarczony Victor i trafia do więzienia. Dziesięć lat później, Victor w którym przez ten cały okres rosła żądza zemsty na byłym przyjacielu, wraz z nowym kompanem ucieka z więzienia. Wtedy zupełnym przypadkiem trafia na trzynastoletnią Sidney, która okazuje się być całkiem użytecznym pionkiem w jego prywatnej vendecie. Vale rzuca rękawice Eliemu i tak zaczyna się wyścig z czasem, kto kogo pierwszy dopadnie.

Odkąd kilka lat temu obejrzałam serial "Herosi" z wielkim zainteresowaniem sięgam po wszystko co dotyczy się motywu ludzi z nadprzyrodzonymi mocami. Jest to już dość mocno wyeksploatowany motyw w dzisiejszej popkulturze, a mimo to Victorii Schwab udało się tchnąć coś świeżego. Bo jeśli spodziewacie się, że Vicious jest kolejną historią o superbohaterach, którzy używają swych mocy, by ratować ludzkość przed złoczyńcami czy wykonywać inne chwalebne czyny, to jesteście w błędzie. Tu nie ma superbohaterów. Nie ma nieskazitelnie czystych bohaterów, którzy zaczynają każdy dzień od dobrego uczynku. Victor, Eli czy inne postacie pojawiające się na kartach tej książki po prostu wykorzystują swoje umiejętności dla własnych korzyści. Schwab nie stworzyła klasycznego podziału świata, gdzie dobrzy ścigają złych, a wszystko jest czarno-białe. Ani Victor ani Eli nie jest postacią pozytywną. Obydwoje mają swój cel i nie boją się do niego dążyć po trupach ( dosłownie) ani używać swoich zdolności w złym celu. Tylko czytelnikowi pozostaje oceniać ich moralność, bo autorka tego nie robi, nie wskazuje bezpośrednio kto po jakiej jest stronie, tylko pozwala nam zdecydować komu chcemy kibicować( ja zdecydowanie jestem team Victor). Uwielbiam w książkach takie niejednoznaczne postacie, a Victorii Schwab zdecydowanie takie udało się właśnie stworzyć. I jeszcze ta relacja love/hate pomiędzy Victorem a Elim; mamy okazję poznać nie tylko bieżące wydarzenia, ale i to co działo się dziesięć lat temu, perspektywy czasowe przeplatają się, a my stopniowo odkrywamy co takiego się wydarzyło, że przyjaźń zamieniła się w nienawiść.
Vicious to książka, którą się nie czyta a pochłania. Przewracałam stronę za stroną, dosłownie nie mogąc się oderwać. To niezwykle pasjonująca historia o żądzach i niezdrowej ambicji, która wyzwala w człowieku to co najgorsze. Ja zostałam przez panią Schwab kupiona w całości i już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała możliwość przeczytania kontynuacji.

Po więcej zapraszam tutaj:
https://www.instagram.com/katkabooks/

pokaż więcej

 
2019-04-13 15:59:19
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Igrzyska śmierci (tom 3) | Seria: Kolekcja 70 lat Empik
 
2019-04-13 15:56:44
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-04-13 15:56:20
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-04-13 15:55:19
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-04-13 15:55:07
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Consolation Duet (tom 2)
 
2019-04-13 15:55:02
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Consolation Duet (tom 1)
 
2019-04-13 15:53:58
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-04-13 15:53:47
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-04-13 15:53:28
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-04-13 15:53:25
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Letnia Akademia Uczuć (tom 2)
 
2019-04-13 15:53:22
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Letnia Akademia Uczuć (tom 1)
 
Moja biblioteczka
1290 45 482
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (19)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd