tjank 
status: Czytelnik, dodał: 1 cytat, ostatnio widziany 2 godziny temu
Teraz czytam
  • Mock. Pojedynek
    Mock. Pojedynek
    Autor:
    Pierwszy krok w otchłań. Breslau, 1905. Życie Eberharda Mocka – syna ubogiego szewca z Wałbrzycha – toczy się w murach uniwersytetu i w brudnych, wilgotnych zaułkach wielkiego miasta. Trawiony niedost...
    czytelników: 342 | opinie: 18 | ocena: 7,41 (90 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-18 19:45:50
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Eberhard Mock (tom 8)
 
2018-09-18 10:35:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Miałem nic nie pisać, ale jednak muszę. Wbrew setkom doskonałych opinii o autorze i książce, moja jest absolutnie „przeciwpołożna”. Książka beznadziejna. Sztuczni ludzie ze sztucznymi problemami. Odrealnione, absolutnie nierzeczywiste sytuacje, dialogi i zachowania. No i ten baseball. Dzizas!!! Miałem nadzieję na dobrą lekturę do momentu, w którym po udanym seksie u Austera zakochani zaczynają... Miałem nic nie pisać, ale jednak muszę. Wbrew setkom doskonałych opinii o autorze i książce, moja jest absolutnie „przeciwpołożna”. Książka beznadziejna. Sztuczni ludzie ze sztucznymi problemami. Odrealnione, absolutnie nierzeczywiste sytuacje, dialogi i zachowania. No i ten baseball. Dzizas!!! Miałem nadzieję na dobrą lekturę do momentu, w którym po udanym seksie u Austera zakochani zaczynają czytać encyklopedię baseballa. I to ich nawyk jak papieros w filmach!!! No pojechał po bandzie. Jeszcze wytrzymałem, ale w momencie, kiedy zaczął rozwlekać na kilka stron temat baseballowych dyskusji moja irytacja sięgnęła zenitu. To tak, jakby w scenie pojedynku Wołodyjowskiego z Kmicicem raptem Sienkiewicz wtrącił kilka stron opisu kiszenia kapusty po staropolsku. Nie, nie i jeszcze raz nie. Auster powinien leczyć się z tego baseballa, bo jego choroba ma kontynuację w jego najnowszej książce „4321”. Słowotok na granicy grafomaństwa o rozmemłanych bohaterach i ich nijakim życiu. No i to frustrujące zakończenie…Zdecydowanie nie polecam.

pokaż więcej

 
2018-09-16 11:11:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-16 11:08:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Gaiman

Jako nastolatek zaczytywałem się fantastyką. W miarę upływu lat zupełnie zarzuciłem ten gatunek literacki. Po „Ocean..” sięgnąłem przypadkiem i się zaczytałem. Nie jest to książka z najwyższej półki, ale czyta się doskonale. Tak naprawdę to książka roztrząsa nasze dziecięce problemy i zawirowania życia rodzinnego w doskonale zafantystyczniony sposób. Podziw dla autora za to, że potrafił tak to... Jako nastolatek zaczytywałem się fantastyką. W miarę upływu lat zupełnie zarzuciłem ten gatunek literacki. Po „Ocean..” sięgnąłem przypadkiem i się zaczytałem. Nie jest to książka z najwyższej półki, ale czyta się doskonale. Tak naprawdę to książka roztrząsa nasze dziecięce problemy i zawirowania życia rodzinnego w doskonale zafantystyczniony sposób. Podziw dla autora za to, że potrafił tak to pięknie zakręcić. No i ta kochanka Ojca, która tak naprawdę jest „potworem, którego pożerają ścierwojady i wciąga otchłań dziury w słoiku, a wszystko obok oceanu przyniesionego w wiadrze…” – no szacun. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-09-15 20:52:43
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-14 22:31:33
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-14 18:55:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-09-13 16:10:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Proza Świata

Może zacznę od tego, że jestem wielkim fanem książek, które choć przez chwilę ocierają się o dziki, westernowy zachód. Jeśli do tego są pisane w miarę ciekawie i trzymają akceptowalny poziom to niestety, ale przestaję być obiektywny w ich ocenie. Dlatego właśnie pełne, zasłużone 10 gwiazdek. Już po pierwszych kilku stronach wiedziałem, że trafiłem doskonale. To kolejne przygody w stylu Cormaca... Może zacznę od tego, że jestem wielkim fanem książek, które choć przez chwilę ocierają się o dziki, westernowy zachód. Jeśli do tego są pisane w miarę ciekawie i trzymają akceptowalny poziom to niestety, ale przestaję być obiektywny w ich ocenie. Dlatego właśnie pełne, zasłużone 10 gwiazdek. Już po pierwszych kilku stronach wiedziałem, że trafiłem doskonale. To kolejne przygody w stylu Cormaca McCarthy’ego, którego uwielbiam. Nie zgodzę się z opiniami innych czytelników, że książka jest komedią, czy tragikomedią. Nawet przez chwilę mnie nie śmieszyła. Wręcz odwrotnie. Tak jak w książkach Cormaca McCarthy’ego tak i tu poraża dzikość przyrody, ciężar każdego kolejnego przeżytego dnia i łatwość z jaką traci się życie . To kolejna westernowa perełka, którą serdecznie polecam.

pokaż więcej

 
2018-09-10 17:37:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Faris Iskander (tom 1) | Seria: Gorzka Czekolada

Najważniejsze pytanie – czy warto? Warto. Nie nudziłem się. Ale…. Po pierwsze – kolejny zawieszony glina po przejściach , umordowany akcją jak Bruce Willis w ‘’Szklanej pułapce’’. Po drugie – oczywiście musiało być coś z Greya – zaczesywanie opadających kosmyków włosów, rumieńce i uderzenia gorąca na widok faceta w T-shircie.

 
Moja biblioteczka
331 87 1020
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (16)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd