Piodr123 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 11 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-04-19 22:21:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Robert Langdon (tom 5)

Książka trudna w ocenie. Dan Brown stworzył już swego rodzaju markę, jednak od czasu genialnych "Aniołów i demonów" oraz niezapomnianego "Kodu Leonarda da Vinci" mam wrażenie, iż jakość jego powieści zdecydowanie spadła. "Początek" sprawia wrażenie pewnej kalki, w której spotykamy piękną towarzyszkę Langdona, spisek na skalę światową i zaskakujące zaskoczenie. W tym dziele wszystko opiera się... Książka trudna w ocenie. Dan Brown stworzył już swego rodzaju markę, jednak od czasu genialnych "Aniołów i demonów" oraz niezapomnianego "Kodu Leonarda da Vinci" mam wrażenie, iż jakość jego powieści zdecydowanie spadła. "Początek" sprawia wrażenie pewnej kalki, w której spotykamy piękną towarzyszkę Langdona, spisek na skalę światową i zaskakujące zaskoczenie. W tym dziele wszystko opiera się na walce pomiędzy ateistami a kreacjonistami. Wydaje mi się, że Pan Brown pragnął "Początkiem" zadowolić wszelkie grupy czytelników - wierzących, wątpiących, walczących z religią, homoseksualistów, heteroseksualistów. Słowem, każdego, kto tylko mógłby sięgnąć po książkę z półki "Bestsellerów". Wciąż jest ciekawie, dowiadujemy się wielu ciekawostek (nawet nie wiedziałem o istnieniu Palmarian!), ale nie widzę tu geniuszu i potencjału znanego z poprzednich powieści autora. Jeden ogromny plus - książka wyczula na zagrożenia płynące z rozwoju sztucznej inteligencji.

pokaż więcej

 
2019-04-15 21:49:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

"Stories" przypadły mi do gustu zdecydowanie bardziej niż pierwsza, genialna zresztą odsłona dzieła Stantona. W tej książce, oprócz pięknych zdjęć, otrzymujemy obszerne, często intrygujące, poruszające lub wywołujące uśmiech opisy sytuacji lub wspomnienia fotografowanych osób. Wspaniała koncepcja autora na przekazanie emocji oraz poznanie chociaż części barwnego społeczeństwa metropolii, jaką... "Stories" przypadły mi do gustu zdecydowanie bardziej niż pierwsza, genialna zresztą odsłona dzieła Stantona. W tej książce, oprócz pięknych zdjęć, otrzymujemy obszerne, często intrygujące, poruszające lub wywołujące uśmiech opisy sytuacji lub wspomnienia fotografowanych osób. Wspaniała koncepcja autora na przekazanie emocji oraz poznanie chociaż części barwnego społeczeństwa metropolii, jaką jest Nowy York.

pokaż więcej

 
2019-04-13 21:19:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Mnóstwo mrożącej krew w żyłach treści przekazanej w króciutkiej noweli. Poe wspaniale przedstawia nam narrację z punktu widzenia psychopaty, jesteśmy w stanie ujrzeć chory, upośledzony tok myślenia mordercy. Bardzo dobre tłumaczenie Bolesława Leśmiana.

 
2019-04-13 14:11:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Album zdjęciowy, który ukazuje szalone tempo życia, które widać na ulicach Nowego Yorku. Sam niedawno wróciłem z tego miasta, i trzeba przyznać, że sam autor jest dość tendencyjny w wyborze osób pozujących do jego prac. Wiadomo, że transseksualni, kolorowo ubrani mężczyźni będą wyglądać ciekawej i bardziej zwrócą uwagę niż zwykła rodzina przechadzająca się po East Village, jednak nie wiem, czy... Album zdjęciowy, który ukazuje szalone tempo życia, które widać na ulicach Nowego Yorku. Sam niedawno wróciłem z tego miasta, i trzeba przyznać, że sam autor jest dość tendencyjny w wyborze osób pozujących do jego prac. Wiadomo, że transseksualni, kolorowo ubrani mężczyźni będą wyglądać ciekawej i bardziej zwrócą uwagę niż zwykła rodzina przechadzająca się po East Village, jednak nie wiem, czy taki był zamysł albumu. Dostajemy więc przekrój społeczeństwa NYC, z dużym naciskiem na tych bardziej nietypowych i oryginalnych osobników. Mimo wszystko, ogląda się i czyta jednym tchem.

pokaż więcej

 
2019-04-13 07:37:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Króciutka powieść Kinga w formie kalendarza, na niecałą godzinę czytania. Mimo bardzo małej objętości, książka zawiera wszystko to, co powinien zawierać dobry horror - groza, tajemnica, a także ostateczne rozwiązanie. Lektura jest idealnym sposobem na odpoczynek od grubszych, poważniejszych wydawnictw, ale z pewnością nie jest to szczyt możliwości pisarskich Kinga. Wydanie, które czytałem... Króciutka powieść Kinga w formie kalendarza, na niecałą godzinę czytania. Mimo bardzo małej objętości, książka zawiera wszystko to, co powinien zawierać dobry horror - groza, tajemnica, a także ostateczne rozwiązanie. Lektura jest idealnym sposobem na odpoczynek od grubszych, poważniejszych wydawnictw, ale z pewnością nie jest to szczyt możliwości pisarskich Kinga. Wydanie, które czytałem wzbogacone było o naprawdę mistrzowskie ilustracje Bernie Wrightsona - dzięki nim książka jest o kilka poziomów ciekawsza!

pokaż więcej

 
2019-04-09 09:19:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Persepolis". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Historia Rewolucji Islamskiej w Iranie z perspektywy dziewczynki słuchającej zachodniej muzyki i uwielbiającej Bruce'a Lee. Brakowało takiego spojrzenia na tą historię, ukazanego w przystępnej i pięknej formie komiksu. Przejmująca opowieść, która otwiera oczy na losy zwykłych mieszkańców Bliskiego Wschodu.

 
2019-04-09 08:45:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Kontrowersyjna lektura, którą zdecydowanie warto znać. Kombatanci i niektórzy historycy pragną ją bojkotować, twierdząc, że autor myli fakty, jednak w swoich próbach sami popełniają mnóstwo błędów, przez co nic nie jest jednoznaczne. Na pewno sama książka wzbudza skrajne emocje, opisuje obojętność i wypaczenie młodego żołnierza AK, dla którego zabić nie znaczyło więcej niż pstryknąć palcem.... Kontrowersyjna lektura, którą zdecydowanie warto znać. Kombatanci i niektórzy historycy pragną ją bojkotować, twierdząc, że autor myli fakty, jednak w swoich próbach sami popełniają mnóstwo błędów, przez co nic nie jest jednoznaczne. Na pewno sama książka wzbudza skrajne emocje, opisuje obojętność i wypaczenie młodego żołnierza AK, dla którego zabić nie znaczyło więcej niż pstryknąć palcem. Dowiadujemy się o odwetowych mordach na Ukraińcach, ale też o takich nie powodowanych niczym. Czytamy o masowych grobach Niemców, którzy zgubili książeczki wojskowe i o śpiącym Sowiecie, który został zabity gwoździem w zemście za ukradziony przez swoich pobratymców samochód. Ciężka lektura, ale napisana bardzo dobrze. Należy czytać przez pryzmat upływu czasu i tego, że są to wspomnienia autora, który mógł mylić niektóre fakty i przypisywać sobie zasługi innych.

pokaż więcej

 
2019-04-06 13:07:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wspaniały opis XVII-wiecznej Europy z punktu widzenia prawdziwego Sarmaty, Mazura Jana Chryzostoma Paska. Wielu czytelników narzeka na styl i wtrącenia z Łaciny, mi udało się natrafić na egzemplarz książki w wersji Audiobook, dzięki czemu uniknąłem tych trudności. Opisy są trafne, język barwny, a jako źródło wiedzy historycznej "Pamiętniki" są wręcz bezcenne! Pozycja obowiązkowa dla każdego,... Wspaniały opis XVII-wiecznej Europy z punktu widzenia prawdziwego Sarmaty, Mazura Jana Chryzostoma Paska. Wielu czytelników narzeka na styl i wtrącenia z Łaciny, mi udało się natrafić na egzemplarz książki w wersji Audiobook, dzięki czemu uniknąłem tych trudności. Opisy są trafne, język barwny, a jako źródło wiedzy historycznej "Pamiętniki" są wręcz bezcenne! Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej o naszej historii.

pokaż więcej

 
2019-04-05 00:21:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka trudna do oceny. Ziemiański stworzył wielowymiarową intrygę, osadzoną w trzech płaszczyznach czasowych, która znajduje rozwiązanie w teraźniejszości - już za to należy się szczególne uznanie. Jednak trzeba przyznać, że jak zauważyli inni czytelnicy, czasami narracja ociera się o grafomaństwo, a nadawany wydarzeniom humor niszczy wszelką logikę. Mimo wszystko, książkę czyta się... Książka trudna do oceny. Ziemiański stworzył wielowymiarową intrygę, osadzoną w trzech płaszczyznach czasowych, która znajduje rozwiązanie w teraźniejszości - już za to należy się szczególne uznanie. Jednak trzeba przyznać, że jak zauważyli inni czytelnicy, czasami narracja ociera się o grafomaństwo, a nadawany wydarzeniom humor niszczy wszelką logikę. Mimo wszystko, książkę czyta się błyskawicznie i przyjemnie - sam zdołałem ją przerobić w ciągu jednego dnia. Warto poddać własnej ocenie, z pewnością autor trafi w gusta niektórych czytelników, tak jak trafił w moje.

pokaż więcej

 
2019-04-04 08:28:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jak to w zbiorach opowiadań - miejscami jest lepiej, miejscami gorzej. Jednak opowiadanie o Kubie Rozpruwaczu - mistrzostwo stylistyczne i fabularne w wykonaniu Pana Pilipiuka. Stylistyka znana z opowiadań Doyl'a, wielowymiarowa narracja, zagadka rozłożona na przestrzeni lat - prosimy o więcej!!!

 
2019-04-02 18:58:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: MegaGiga

Za młodu byłem ogromnym fanem tych wydawnictw o przygodach mieszkańców Kaczogrodu. Niedawno jednak dorwałem tomy autorstwa Dona Rosy, przez co moje standardy oceniania komiksów drastycznie wzrosły. Te opowieści po prostu nie mogą się równać z amerykańskim mistrzem...

 
2019-04-01 11:27:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka, którą należy nie tyle czytać, co studiować. Notatki i wracanie do poszczególnych rozdziałów to nieodłączny element przygody z tym dziełem Dale'a Carnegie. Polecam w ciemno, stosowanie zasad podanych przez autora wydaje się oczywiste, jednak często o tym zapominamy. Poprawienie relacji z ludźmi wokół nas gwarantowane.

 
2019-03-30 07:02:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 2)

Prawdziwe mistrzostwo prozy. Mam jednak pewne zastrzeżenia, co do monotonności i długości dialogów w ostatnich opowiadaniach tego zbioru. Wyniki tych konwersacji faktycznie są zaskakujące i napędzają fabułę, ale mam wrażenie, że same rozmowy, choć rozpisane po mistrzowsku, stają się miejscami bardzo monotonne. Jest to jednak jedyny minus tej wspaniałej książki, która rozsławia postać Geralta... Prawdziwe mistrzostwo prozy. Mam jednak pewne zastrzeżenia, co do monotonności i długości dialogów w ostatnich opowiadaniach tego zbioru. Wyniki tych konwersacji faktycznie są zaskakujące i napędzają fabułę, ale mam wrażenie, że same rozmowy, choć rozpisane po mistrzowsku, stają się miejscami bardzo monotonne. Jest to jednak jedyny minus tej wspaniałej książki, która rozsławia postać Geralta na cały świat!

pokaż więcej

 
2019-03-25 17:49:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Komiks wyjątkowy pod względem staranności wykonania - Don Rosa przekazuje nam ogromną dawkę wiedzy historycznej, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku komiksów. Spotykamy mnóstwo autentycznych postaci, a historia samego Sknerusa jest niezwykle inspirująca. Rysunek Rosy zachwyca, a dokładne opisy nawiązań przed każdym rozdziałem i wprowadzenie czytelnika w fabułę to kolejne plusy... Komiks wyjątkowy pod względem staranności wykonania - Don Rosa przekazuje nam ogromną dawkę wiedzy historycznej, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku komiksów. Spotykamy mnóstwo autentycznych postaci, a historia samego Sknerusa jest niezwykle inspirująca. Rysunek Rosy zachwyca, a dokładne opisy nawiązań przed każdym rozdziałem i wprowadzenie czytelnika w fabułę to kolejne plusy tego genialnego wydawnictwa. Pozycja obowiązkowa!!!

pokaż więcej

 
2019-03-12 17:37:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Starannie wykonany podręcznik do systemu RPG osadzone w pięknym, mrocznym i rozbudowanym świecie. Opisy realiów czyta się ciekawie, ilustracje wspaniale oddają klimat Warhammera. Oczywiście, mechaniki rozgrywki mogą być nużące dla przeciętnego czytelnika, ale nie zapominajmy - ta książka to podręcznik do gry, a nie powieść fantastyczna!

 
Moja biblioteczka
307 199 542
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd