Jacek Bochenek 
49 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 4 godziny temu
Teraz czytam
 • Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję
  Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję
  Autor:
  W roku 2011 znakomita biografia założyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa, stała się międzynarodowym bestsellerem i zarazem jedną z najlepiej sprzedających się biografii wszech czasów. Jej autor, Walter...
  czytelników: 623 | opinie: 25 | ocena: 7,72 (132 głosy) | inne wydania: 3
 • Krótka historia prawie wszystkiego
  Krótka historia prawie wszystkiego
  Autor:
  Wyzwanie, przed którym stanął Bill Bryson, polegało na tym, aby tematy, które zwykle u większości z czytelników wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, uczynić przystępnymi...
  czytelników: 4563 | opinie: 148 | ocena: 8,26 (1199 głosów) | inne wydania: 5
 • Michael Jordan. Życie
  Michael Jordan. Życie
  Autor:
  Kultowa biografia króla koszykówki, powszechnie uznawana za najlepszą książkę o Michaelu Jordanie, jaka kiedykolwiek się ukazała. Roland Lazenby przez blisko 30 lat śledził karierę MJ-a i był świadkie...
  czytelników: 1312 | opinie: 87 | ocena: 7,73 (558 głosów)
 • The Templars: The Rise and Spectacular Fall of God's Holy Warriors
  The Templars: The Rise and Spectacular Fall of God's Holy Warriors
  Autor:
  The Knights Templar were the wealthiest, most powerful – and most secretive – of the military orders that flourished in the crusading era. Their story – encompassing as it does the greatest inter...
  czytelników: 3 | opinie: 0 | ocena: 7 (1 głos)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-15 11:15:52
Wypowiedział się w dyskusji: 52 ksiązki

33/52 Mężczyźni z różowym trójkątem Mężczyźni z różowym trójkątem Książka ciekawa i intrygująca, aczkolwiek zupełnie inna niż dzienniki Pileckiego. W książce uderza, łatwość z jaką autor sprzedaje siebie w zamian za ochronę i przysługi. Jakoś nie mogę, mimo najszczerszych chęci, zdobyć się na empatię, po tym... 33/52 Mężczyźni z różowym trójkątem Mężczyźni z różowym trójkątem Książka ciekawa i intrygująca, aczkolwiek zupełnie inna niż dzienniki Pileckiego. W książce uderza, łatwość z jaką autor sprzedaje siebie w zamian za ochronę i przysługi. Jakoś nie mogę, mimo najszczerszych chęci, zdobyć się na empatię, po tym jak sam zostaje capo. Ciekawy jest też sam wątek paragrafu 175 niemieckiego kodeksu karnego, na mocy którego skazywano homoseksualistów. Został on zniesiony w RFN dopiero w 1990 roku.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-15 11:06:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook, Historia, Posiadam
Seria: Świadectwa

Książka ciekawa i intrygująca, aczkolwiek zupełnie inna niż dzienniki Pileckiego. W książce uderza, łatwość z jaką autor sprzedaje siebie w zamian za ochronę i przysługi. Jakoś nie mogę, mimo najszczerszych chęci, zdobyć się na empatię, po tym jak sam zostaje capo. Ciekawy jest też sam wątek paragrafu 175 niemieckiego kodeksu karnego, na mocy którego skazywano homoseksualistów. Został on... Książka ciekawa i intrygująca, aczkolwiek zupełnie inna niż dzienniki Pileckiego. W książce uderza, łatwość z jaką autor sprzedaje siebie w zamian za ochronę i przysługi. Jakoś nie mogę, mimo najszczerszych chęci, zdobyć się na empatię, po tym jak sam zostaje capo. Ciekawy jest też sam wątek paragrafu 175 niemieckiego kodeksu karnego, na mocy którego skazywano homoseksualistów. Został on zniesiony w RFN dopiero w 1990 roku.

pokaż więcej

 
2018-10-02 10:37:35
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Audio Book, Biografia, Posiadam
 
2018-10-02 10:34:47
Wypowiedział się w dyskusji: 52 ksiązki

32/52 Monachium Monachium Niestety, przeczytałem Monachium po "Oficer i szpieg". W jednym i drugim przypadku znane jest zakończenie, jednak Oficer i szpieg, deklasuje Monachium. Akcja trochę płytka, bohaterowie mało wyraziści i sama akcja jakoś nie porywa. Gdyby jeszcze była dobrze oddana atmosfera tamtych dni... ale i to nie... 32/52 Monachium Monachium Niestety, przeczytałem Monachium po "Oficer i szpieg". W jednym i drugim przypadku znane jest zakończenie, jednak Oficer i szpieg, deklasuje Monachium. Akcja trochę płytka, bohaterowie mało wyraziści i sama akcja jakoś nie porywa. Gdyby jeszcze była dobrze oddana atmosfera tamtych dni... ale i to nie za bardzo udało się autorowi. Czy warto sięgnąć po tą pozycję? Chyba jednak mimo wszystko tak, ale wpierw Monachium a później Oficer i szpieg. W innym przypadku będą Państwo zawiedzeni tak jak ja.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-01 19:35:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audio Book, Historia, Posiadam

Niestety, przeczytałem Monachium po "Oficer i szpieg". W jednym i drugim przypadku znane jest zakończenie, jednak Oficer i szpieg, deklasuje Monachium. Akcja trochę płytka, bohaterowie mało wyraziści i sama akcja jakoś nie porywa. Gdyby jeszcze była dobrze oddana atmosfera tamtych dni... ale i to nie za bardzo udało się autorowi. Czy warto sięgnąć po tą pozycję? Chyba jednak mimo wszystko tak,... Niestety, przeczytałem Monachium po "Oficer i szpieg". W jednym i drugim przypadku znane jest zakończenie, jednak Oficer i szpieg, deklasuje Monachium. Akcja trochę płytka, bohaterowie mało wyraziści i sama akcja jakoś nie porywa. Gdyby jeszcze była dobrze oddana atmosfera tamtych dni... ale i to nie za bardzo udało się autorowi. Czy warto sięgnąć po tą pozycję? Chyba jednak mimo wszystko tak, ale wpierw Monachium a później Oficer i szpieg. W innym przypadku będą Państwo zawiedzeni tak jak ja.

pokaż więcej

 
2018-09-28 08:30:47
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-09-24 12:17:18
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Ebook, Historia
Autor:
 
2018-09-24 12:14:34
Wypowiedział się w dyskusji: 52 ksiązki

31/52 Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera Perła. Afrykański przypadek księdza Grosera Jest to ostatnia część przygód księdza Grosera. Powiem krótko - szkoda. Tak jak poprzednie części, tak i ta wciąga, intryguje oraz daje do myślenia.

więcej...
 
2018-09-24 12:12:22
Wypowiedział się w dyskusji: 52 ksiązki

30/52 Iacocca. Autobiografia Iacocca. Autobiografia Pierwszy raz przeczytałem książkę 26 lat temu. Zarówno wtedy jak i teraz, uważam książkę, za pasjonującą opowieść o kulisach biznesu motoryzacyjnego USA w latach 60,70,80-tych. To także książka o bezwzględności biznesu, który dotyka zwykłych ludzi. Także książka o... 30/52 Iacocca. Autobiografia Iacocca. Autobiografia Pierwszy raz przeczytałem książkę 26 lat temu. Zarówno wtedy jak i teraz, uważam książkę, za pasjonującą opowieść o kulisach biznesu motoryzacyjnego USA w latach 60,70,80-tych. To także książka o bezwzględności biznesu, który dotyka zwykłych ludzi. Także książka o chciwości i dramatach ludzkich. Co uderza w tej książce to także fakt, że autory na samym końcu zwraca uwagę na szereg rzeczy, o których mówił i mówi obecny prezydent USA Donald Trump. Czy on także czytał tą książkę? Tego nie wiem, ale na pewno doszedł do podobnych wniosków co autor tej książki.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-24 12:11:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audio Book, Posiadam

Jest to ostatnia część przygód księdza Grosera. Powiem krótko - szkoda. Tak jak poprzednie części, tak i ta wciąga, intryguje oraz daje do myślenia.

 
2018-09-22 14:41:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Biografia, Ebook, Posiadam
Autor:

Pierwszy raz przeczytałem książkę 26 lat temu. Zarówno wtedy jak i teraz, uważam książkę, za pasjonującą opowieść o kulisach biznesu motoryzacyjnego USA w latach 60,70,80-tych. To także książka o bezwzględności biznesu, który dotyka zwykłych ludzi. Także książka o chciwości i dramatach ludzkich. Co uderza w tej książce to także fakt, że autory na samym końcu zwraca uwagę na szereg rzeczy, o... Pierwszy raz przeczytałem książkę 26 lat temu. Zarówno wtedy jak i teraz, uważam książkę, za pasjonującą opowieść o kulisach biznesu motoryzacyjnego USA w latach 60,70,80-tych. To także książka o bezwzględności biznesu, który dotyka zwykłych ludzi. Także książka o chciwości i dramatach ludzkich. Co uderza w tej książce to także fakt, że autory na samym końcu zwraca uwagę na szereg rzeczy, o których mówił i mówi obecny prezydent USA Donald Trump. Czy on także czytał tą książkę? Tego nie wiem, ale na pewno doszedł do podobnych wniosków co autor tej książki.

pokaż więcej

 
2018-09-11 08:15:21
Wypowiedział się w dyskusji: 52 ksiązki

29/52 Jedyna szansa Jedyna szansa Jeżeli to ma być Twoja pierwsza książka Cobena, to jej nie czytaj. Jeżeli to ma być pierwszy audiobook Cobena, to tym bardziej nie słuchaj. Książka słaba, a lektor jeszcze gorszy. Autor ma wiele innych pozycji, które można polecić. Tej na pewno nie.

więcej...
 
2018-09-11 08:12:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Audio Book, Kryminał, Posiadam
Autor:

Jeżeli to ma być Twoja pierwsza książka Cobena, to jej nie czytaj. Jeżeli to ma być pierwszy audiobook Cobena, to tym bardziej nie słuchaj. Książka słaba, a lektor jeszcze gorszy. Autor ma wiele innych pozycji, które można polecić. Tej na pewno nie.

 
2018-09-09 09:55:56
Wypowiedział się w dyskusji: 52 ksiązki

28/52 Parabellum. Głębia osobliwości Parabellum. Głębia osobliwości Ostatnia część trylogii Parabellum. Cóż mogę powiedzieć- szkoda że to już koniec. Ciekawe przygody bohaterów, nieprzewidywalne zwroty akcji, pokazane okrucieństwo wojny, ciekawe wątki poboczne. Jedynie zakończenie pozostawia mały niedosyt.... 28/52 Parabellum. Głębia osobliwości Parabellum. Głębia osobliwości Ostatnia część trylogii Parabellum. Cóż mogę powiedzieć- szkoda że to już koniec. Ciekawe przygody bohaterów, nieprzewidywalne zwroty akcji, pokazane okrucieństwo wojny, ciekawe wątki poboczne. Jedynie zakończenie pozostawia mały niedosyt. Może autor skusi się na kolejną część?

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-09 09:51:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Ebook, Kryminał, Posiadam
Cykl: Parabellum (tom 3)

Ostatnia część trylogii Parabellum. Cóż mogę powiedzieć- szkoda że to już koniec. Ciekawe przygody bohaterów, nieprzewidywalne zwroty akcji, pokazane okrucieństwo wojny, ciekawe wątki poboczne. Jedynie zakończenie pozostawia mały niedosyt. Może autor skusi się na kolejną część?

 
Moja biblioteczka
234 62 207
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd