zofiawkrainieksiazek 
status: Czytelnik, dodał: 1 cytat, ostatnio widziany 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-10 13:01:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Życie niejednokrotnie poddaje nas próbom, łatwiejszym czy trudniejszym. Czasem wstrząsa naszym światem i niszczy nas od środka. Rob i Anna, bohaterowie "Nieba na własność" doświadczyli tej najbardziej brutalnej próby. Diagnoza była dla nich początkiem końca: ich trzyletni syn zachorował na nowotwór mózgu, a ich świat "stanął w ogniu". Trudno jest pisać o ludzkim cierpieniu, czytać o nim jest... Życie niejednokrotnie poddaje nas próbom, łatwiejszym czy trudniejszym. Czasem wstrząsa naszym światem i niszczy nas od środka. Rob i Anna, bohaterowie "Nieba na własność" doświadczyli tej najbardziej brutalnej próby. Diagnoza była dla nich początkiem końca: ich trzyletni syn zachorował na nowotwór mózgu, a ich świat "stanął w ogniu". Trudno jest pisać o ludzkim cierpieniu, czytać o nim jest jeszcze trudniej. Czytanie "Nieba na własność" było prawdziwym wyzwaniem, bo książka przepełniona jest bólem i rozterkami. Bohaterowie próbują radzić sobie z zaistniałą sytuacją, jednak w obliczu śmiertelnej choroby, emocje nie raz biorą górę. Walcząc z chorobą, tak naprawdę walczą ze sobą nawzajem w potyczce, w której nie może być zwycięzców. Autor powieści skupia się nie tyle na chorobie, co na uczuciach zrozpaczonych rodziców, ich rozterkach i próbach ratowania ukochanego dziecka. Maluje niezwykle prawdziwą historię o cierpieniu, niespełnionej nadziei i ludzkiej egzystencji. Swoim płynnym stylem prowadzi czytelnika przez kolejne etapy smutku i frustracji, zmuszając go do refleksji i ukazując pewne trudne tematy z nowej perspektywy.

pokaż więcej

 
2018-07-10 12:50:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

"Kirke" to prawdziwa gratka dla miłośników wierzeń starożytnych Greków. Wszyscy znają wielkich i potężnych Olimpijczyków, lecz ich dzieci czy wnuczęta często odchodziły w zapomnienie, ginęły w tłumie nieśmiertelnych. Jedną z nich była nimfa Kirke, córka Heliosa. Brakowało jej urody, melodyjnego głosu, a mocy ledwie starczało na nieśmiertelność. Odstawała od boskiej społeczności. Była poniżana,... "Kirke" to prawdziwa gratka dla miłośników wierzeń starożytnych Greków. Wszyscy znają wielkich i potężnych Olimpijczyków, lecz ich dzieci czy wnuczęta często odchodziły w zapomnienie, ginęły w tłumie nieśmiertelnych. Jedną z nich była nimfa Kirke, córka Heliosa. Brakowało jej urody, melodyjnego głosu, a mocy ledwie starczało na nieśmiertelność. Odstawała od boskiej społeczności. Była poniżana, szykanowana, upokarzana, a potem się zbuntowała. Zbuntowała i stała zagrożeniem nawet dla najpotężniejszych...

Madeline Miller połączyła znane i mniej znane opowieści o greckich nieśmiertelnych i stworzyła nową, kompletną historię o potężnej, choć niepozornej nimfie. Odtworzyła antyczne wierzenia przy użyciu współczesnego języka, czyniąc je bardziej dostępnymi dla czytelników. Opowiedziała mity w przyjemny i statyczny sposób. Nie ma tu akcji, czy dynamizmu, ale nie są one potrzebne, aby dodać magii fabule.

"Kirke" to nie tylko książka dla mitologicznych świrów, ale również dla osób, których przygoda z greckimi bogami jeszcze się nie do końca rozpoczęła. Autorka stopniowo wyjaśnia wszystkie niezbędne fakty, przedstawia kolejnych bohaterów. Wprowadza w ten niezwykły świat i pozwala się nim nasycić.

pokaż więcej

 
2018-06-27 13:07:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Begin Again (tom 2)

Każdy z nas mierzy się z potworami przeszłości. Jedne są mniejsze, inne większe, jednak wszystkie równie trudne do pokonania. Pierwszym krokiem ku zwycięstwie bardzo często staje się przebaczenie lub zaufanie, tak trudne do osiągnięcia gdy dotychczasowa rzeczywistość nagle legnie w gruzach. Dawn i Spencer muszą zmierzyć się z własnymi wątpliwościami i błędami - osobno nie jest łatwo, razem... Każdy z nas mierzy się z potworami przeszłości. Jedne są mniejsze, inne większe, jednak wszystkie równie trudne do pokonania. Pierwszym krokiem ku zwycięstwie bardzo często staje się przebaczenie lub zaufanie, tak trudne do osiągnięcia gdy dotychczasowa rzeczywistość nagle legnie w gruzach. Dawn i Spencer muszą zmierzyć się z własnymi wątpliwościami i błędami - osobno nie jest łatwo, razem jeszcze trudniej. "Trust Again" to słodko-gorzka powieść o błędach młodości, zniszczonych marzeniach, cierpieniu i miłości. W tej książce bohaterów łączą trwałe więzi. Przyjaźń i miłość przeplatają się, aby razem pozwolić grupie przyjaciół stawiać czoła światu. "Trust Again" to cudowna historia, która wyciśnie łzy z oczu oraz wywoła salwy śmiechu. Nie brakuje w niej emocji, tych pozytywnych oraz tych negatywnych. Jest piękna pod każdym względem, dlatego gorąco zachęcam do lektury.

pokaż więcej

 
2018-06-20 11:00:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Każdy z nas kiedyś oglądał choć jeden odcinek Magdy M – ja po tym jednym odcinku się zupełnie zakochałam i regularnie przysiadałam do telewizora. To samo stało się z książką „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Tylko zaczęłam czytać pierwszą stronę i już nie mogłam się oderwać. Chciałam dowiedzieć się jakie dalsze przygody autor książki (scenarzysta serialu) przewidział dla mojej ukochanej pary -... Każdy z nas kiedyś oglądał choć jeden odcinek Magdy M – ja po tym jednym odcinku się zupełnie zakochałam i regularnie przysiadałam do telewizora. To samo stało się z książką „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił”. Tylko zaczęłam czytać pierwszą stronę i już nie mogłam się oderwać. Chciałam dowiedzieć się jakie dalsze przygody autor książki (scenarzysta serialu) przewidział dla mojej ukochanej pary - Magdy i Piotra. Książka jest napisana świetnie – im dalej czytasz, tym chcesz więcej. Polecam ją dla wszystkich fanów serialu, bo jest dokładnie tym czego potrzebowaliście po tych 11 latach od zakończenia serialu.

pokaż więcej

 
2018-06-18 19:07:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ta książka mną wstrząsnęła. To chyba najlepsze określenie tego, co działo się ze mną podczas i po lekturze. "First Love" nie była idealna, ale życie też takie nie jest, a właśnie o nim, o jego brutalnym obliczu opowiadała ta historia. To, co zachęciło mnie do przeczytania to wątek podróży. Podróżowanie to moja pasja, wycieczka po Stanach Zjednoczonych to marzenie, więc pod tym względem fabuła... Ta książka mną wstrząsnęła. To chyba najlepsze określenie tego, co działo się ze mną podczas i po lekturze. "First Love" nie była idealna, ale życie też takie nie jest, a właśnie o nim, o jego brutalnym obliczu opowiadała ta historia. To, co zachęciło mnie do przeczytania to wątek podróży. Podróżowanie to moja pasja, wycieczka po Stanach Zjednoczonych to marzenie, więc pod tym względem fabuła była idealna. Chłonęłam wszystkie informacje, ciekawostki, fotografie - nie mogłam przestać się tym wszystkim zachwycać. Pomimo niezwykle trafionej tematyki, nie raz miałam ochotę książkę odłożyć i o niej zapomnieć. Dlaczego? Przeszkadzało mi bezmyślne i nieodpowiedzialne zachowanie bohaterów. Aż odkryłam powód... Tę jedną rzecz, która towarzyszyła bohaterom od lat i zdeterminowała ich życie. Tę jedną rzecz, przez którą tonęłam we łzach i nie potrafiłam się pozbierać. Tę jedną rzecz, która pozwoliła mi inaczej spojrzeć na własne życie i docenić wszystko to, co mam. Nadal nie pochwalam zachowania bohaterów, ale rozumiem ich chęć przeżycia przygody, bo tylko chwile i wspomnienia są w życiu coś warte. "First Love" to książka, którą powinien przeczytać każdy. Wiek nie ma znaczenia, płeć nie ma znaczenia. Tę historię trzeba przeżyć wraz z bohaterami, by wyruszyć we własną przygodę życia.

pokaż więcej

 
2018-06-17 17:44:42
Dodał cytat z książki: First Love
Mrużąc oczy, spojrzałam w dal. Za wydmami preria usłana była dywanem żółtych polnych kwiatów. Trzymając aparat w wyciągniętej ręce, zrobiłam nam zdjęcie. Staliśmy na czubku świata, mrużąc oczy i szczęrząc zęby w uśmiechu.
 
2018-06-06 20:14:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

6 kwietnia miała premierę idealna książka na wakacyjny czas, czyli "99 dni lata" Katie Cotugno. Historia o błędach młodości, poszukiwaniu siebie, zakochaniu i trzech złamanych sercach - czy może być coś lepszego?
Patrick był pierwszą miłością Molly. Mieli zostać razem na zawsze. Życie, jednak pisze różne scenariusze, a to co wydawało się idealne, przestało takie być. Właśnie w tym trudnym...
6 kwietnia miała premierę idealna książka na wakacyjny czas, czyli "99 dni lata" Katie Cotugno. Historia o błędach młodości, poszukiwaniu siebie, zakochaniu i trzech złamanych sercach - czy może być coś lepszego?
Patrick był pierwszą miłością Molly. Mieli zostać razem na zawsze. Życie, jednak pisze różne scenariusze, a to co wydawało się idealne, przestało takie być. Właśnie w tym trudnym momencie w życiu dziewczyny swą obecność wyraźnie zaznaczył Gabe, starszy brat Patricka. Losy całej trójki stanęły na głowie, a ich uczucia zostały poddane niełatwej próbie.
"99 dni lata" to lekka, wakacyjna młodzieżówka napisana w świetnym stylu. Autorka dobrze oddaje targające bohaterami uczucia, wątpliwości. Pokazuje prawdziwe oblicze młodzieńczej miłości i wszystkie jej komplikacje. Pozwala bohaterom błądzić, popełniać błędy i szukać odpowiedniej drogi na własną rękę. Katie Cotugno opowiada historię nastoletniej miłości, ubarwioną o wakacyjną aurę. Polecam z całego serduszka!

pokaż więcej

 
2018-06-03 17:26:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Z książkami Hoover czasem się lubię, czasem nie. Nie zawsze potrafię się odnaleźć w wykreowanych przez nią historiach - tak też było na początku "Without Merit". Może zabrakło skupienia z mojej strony, może pewnego pierwiastka w treści - po prostu nie mogłam się wciągnąć. Zaczęłam książkę z tydzień temu, a dopiero dziś usiadłam do niej tak "na poważnie". I właśnie dziś coś się zmieniło.... Z książkami Hoover czasem się lubię, czasem nie. Nie zawsze potrafię się odnaleźć w wykreowanych przez nią historiach - tak też było na początku "Without Merit". Może zabrakło skupienia z mojej strony, może pewnego pierwiastka w treści - po prostu nie mogłam się wciągnąć. Zaczęłam książkę z tydzień temu, a dopiero dziś usiadłam do niej tak "na poważnie". I właśnie dziś coś się zmieniło. Przeczytałam ją w kilka godzin. Odkryłam, co autorka chciała przekazać i muszę jej pogratulować bo zrobiła to doskonale. Poruszyła wiele ważnych tematów w powieści młodzieżowej. Ukazała lęki i słabości każdego człowieka, które na co dzień ukryte są pod osłona pozorów. Podkreśliła, że nikt z nas nie jest doskonały, każdy się z czymś mierzy, tylko jedni potrafią to ukryć lepiej niż inni. Poprzez historię rodziny Merit, autorka wyciągnęła pomocną dłoń w stronę czytelników i wskazała im właściwą drogę. Czasem szczera rozmowa może odmienić wszystko - tak samo jak prawdziwie opowiedziana historia może pomóc spojrzeć z na świat innej perspektywy.

pokaż więcej

 
2018-05-29 23:01:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: All for the Game (tom 1)

Kto czytał ten zapewne wie, kto nie czytał właśnie się dowie (i niech czyta) - ta książka jest fenomenalna! Decydując się na nią nie byłam pewna czy mi się spodoba. Sport super, ale drużyna uciekinierów, przestępców itp. (chłopców z "problemami") - no nie byłam do tego przekonana. Nora Sakavic bardzo szybko rozwiała moje wątpliwości. Stworzyła historię, w której tak naprawdę nie liczy się... Kto czytał ten zapewne wie, kto nie czytał właśnie się dowie (i niech czyta) - ta książka jest fenomenalna! Decydując się na nią nie byłam pewna czy mi się spodoba. Sport super, ale drużyna uciekinierów, przestępców itp. (chłopców z "problemami") - no nie byłam do tego przekonana. Nora Sakavic bardzo szybko rozwiała moje wątpliwości. Stworzyła historię, w której tak naprawdę nie liczy się akcja, a kreacja bohaterów. Każdy jest inny, każdy mierzy się ze swoimi słabościami, lękami, każdy walczy o siebie i dostaje drugą szansę. Nie brakuje tu bólu i brutalności, ale są też trwałe i niespodziane relację pomiędzy chłopakami, za którymi kryje się coś więcej. Powieść owiana jest tajemnicami, a autorka tylko część z nich zdradza w pierwszym tomie. "The Foxhole court" czyta się dosłownie z zapartym tchem. Nora Sakavic wciąga nas w wir wydarzeń i sekretów, ukazując nam enigmatyczną historię o graczach Exy.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
120 119 825
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (40)

zgłoś błąd zgłoś błąd