Vera Eikon 
veraeikon.com.pl
VERA EIKON. (Katarzyna Woźniak) Żona i matka dwójki wspaniałych dzieci. Polska pisarka urodzona w 1989 roku, w Łodzi. Po pięciu latach życia w Amsterdamie, wróciła do kraju, by zamieszkać w sercu Warszawy, w której rozgrywa się akcja jej książek. Po latach poszukiwań literackiego głosu odnalazła powieść kryminalną jako najlepsze dla siebie środowisko, w którym realizuje motto: “Nawet jeśli człowiek zapomni o Bogu, Ten nigdy nie zapomni o człowieku”. Dlaczego Vera Eikon została autorką właśnie kryminałów? Ponieważ ten gatunek traktuje o najciemniejszych stronach ludzkiej natury. Zdeprawowanej, obdartej z miłości i współczucia. Należy zdemaskować te kłamstwa o człowieku. Dotrzeć do serca, które zawsze poszukuje akceptacji, miłości i Boga. Najtrudniej zachować je w warunkach ekstremalnych. Najtrudniej odnaleźć miłosierdzie w świecie pełnym przemocy, a właśnie tam najwięcej go potrzeba. W przeciwnym razie – człowiek umiera.
Warszawa, status: Autor, dodał: 3 książki i 6 cytatów, ostatnio widziany 7 godzin temu
Teraz czytam
 • ABW - Nic nie jest tym, czym się wydaje
  ABW - Nic nie jest tym, czym się wydaje
  Autor:
  To historia zwykłych ludzi postawionych w niezwykłej sytuacji, ujawniająca opatrzone klauzulą tajemnicy i najwyższej tajności szokujące szczegóły działania polskich służb specjalnych, odkrywająca mroc...
  czytelników: 266 | opinie: 15 | ocena: 7,13 (113 głosów)
 • Masa o życiu świadka koronnego
  Masa o życiu świadka koronnego
  Autorzy:
  Jak wygląda prywatne życie świadka koronnego? Życie świadka koronnego okryte jest tajemnicą – tylko nieliczni wiedzą, gdzie przebywa i jak jest chroniony. Czy wygląda jak w czasach gangsterskich i cz...
  czytelników: 417 | opinie: 16 | ocena: 5,8 (159 głosów)
 • Przetrwać Belize
  Przetrwać Belize
  Autor:
  Prawdziwa opowieść GROM-owca o sztuce przetrwania w dżungli – środowisku, gdzie człowiek ma najmniejsze szanse na przeżycie. Na tych stronach znajdziecie krew, pot i humor. Poczujecie niesamowite zmę...
  czytelników: 769 | opinie: 49 | ocena: 6,93 (335 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-05-24 15:42:46
Ma nowego znajomego: olussiaa
 
2018-05-21 23:51:16
Ma nowego znajomego: maitiri
 
2018-05-21 12:32:01
Ma nowego znajomego: Monika Figur
 
2018-05-20 14:49:20
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-05-19 20:46:21
Ma nowego znajomego: alina04
 
2018-05-18 15:26:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Lit. faktu

To już kolejna książka redaktora Sumlińskiego, która rozdziera mi sumienie. Bez wątpienia jest to publikacja wartościowa i potrzebna. Trzeba jednak mieć na uwadze jedną, ważną rzecz - nie jest to reportaż telewizyjny czy audycja radiowa. To jest książka i normy książki powinna spełniać! Jeśli już autor zdecydował się na publikowanie zdobytej wiedzy w takiej firmie, dlaczego nie zainwestuje w... To już kolejna książka redaktora Sumlińskiego, która rozdziera mi sumienie. Bez wątpienia jest to publikacja wartościowa i potrzebna. Trzeba jednak mieć na uwadze jedną, ważną rzecz - nie jest to reportaż telewizyjny czy audycja radiowa. To jest książka i normy książki powinna spełniać! Jeśli już autor zdecydował się na publikowanie zdobytej wiedzy w takiej firmie, dlaczego nie zainwestuje w rzetelnego redaktora i edytora?! Razi wielość powtórzeń i brak konsekwencji w składzie. Jakby tekst w ogóle nie zostać edytowany. Raz są przerwy między akapitami, raz ich nie ma. Raz wcięcia akapitowe są głębsze, raz nie ma ich w ogóle... Sumliński OPOWIADA niesamowite historie i robi to świetnie. Niestety z pisaniem jest niego gorzej.

pokaż więcej

 
2018-05-18 08:56:11
Ma nowego znajomego: TINA
 
2018-05-17 20:09:38
Ma nowego znajomego: Dorota
 
2018-05-17 20:05:44
Ma nowego znajomego: flaven
 
2018-05-17 19:15:21
Ma nowego znajomego: Monika
 
2018-05-17 17:52:04
Ma nowego znajomego: Czytaczyk
 
2018-05-17 16:10:23
Ma nowego znajomego: Łędina
 
2018-05-14 10:50:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kryminały
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 3) | Seria: Ślady zbrodni

PIerwsza książka Nesbo, po której można poczuć satysfakcję z lektury. Jest intryga, jest prowokowanie czytelnika przez narratora. Zdecydowanie nie jest to "płaski" kryminał. Niestety niechlujne tłumaczenie tej powieści (mogę jedynie podejrzewać, że winne jest tu tłumaczenie) wielokrotnie irytowało mnie podczas lektury. Jednym z przykładów niech tu będzie pistolet "glock", który w powieści... PIerwsza książka Nesbo, po której można poczuć satysfakcję z lektury. Jest intryga, jest prowokowanie czytelnika przez narratora. Zdecydowanie nie jest to "płaski" kryminał. Niestety niechlujne tłumaczenie tej powieści (mogę jedynie podejrzewać, że winne jest tu tłumaczenie) wielokrotnie irytowało mnie podczas lektury. Jednym z przykładów niech tu będzie pistolet "glock", który w powieści nazywa się "gluckiem", a następnie rewolwerem. Drugi przykład to użycie terminu "treningu na sucho", określające tu strzelanie z broni ostrej do pni drzew (w rzeczywistości termin ten odnosi się do treningu bezstrzałowego).
W moim przypadku była to prawdopodobnie ostatnia książka tego autora, po którą sięgnęłam. Nie ze względu na (prawdopodobnie) kiepskie tłumaczenie. Zraziło mnie bezpodstawne rzucanie konkluzjami przez głównego bohatera, który poszukując mordercy kupującego nielegalnie broń na czarnym rynku, szybko dochodzi do wniosku, że podejrzanych należy szukać w kręgach miłośników broni(!), ergo w kręgach neonazistowskich(!). Dla mnie - jako strzelca - jest to konkluzja zaskakująca i krzywdząca.

pokaż więcej

 
2018-05-03 11:10:00
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w majówkę

Ja w majówkę pokonuję kolejną powieść Nesbo:
Czerwone gardło :)

Spieszę też donieść, że z okazji majówki właśnie - do 6-go maja - można złowić moją powieść w e-booku za 10 złotych. Między prawami. Przedpiekle Między prawami. Przedpiekle

Miłego odpoczynku wszystkim! :*

więcej...
 
2018-04-16 11:04:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Po latach przerwy od Ruiza Zafona dałam się skusić szeroko prowadzonym działaniom marketingowym i kupiłam "Labirynt duchów". Nie żałuję! W końcu odnalazłam w tej powieści Zafona, którego pokochałam w "Cieniu wiatru". Piękny język, płynnie snuta opowieść, zaskakujące zwroty akcji, no i sama akcja - wciągająca i przejmująca. Miałam ochotę udusić autora, gdy zginął jeden z bohaterów, do którego... Po latach przerwy od Ruiza Zafona dałam się skusić szeroko prowadzonym działaniom marketingowym i kupiłam "Labirynt duchów". Nie żałuję! W końcu odnalazłam w tej powieści Zafona, którego pokochałam w "Cieniu wiatru". Piękny język, płynnie snuta opowieść, zaskakujące zwroty akcji, no i sama akcja - wciągająca i przejmująca. Miałam ochotę udusić autora, gdy zginął jeden z bohaterów, do którego zapałałam szczególną sympatią, ale złość przeszła i zbrodnia została wybaczona :)
Minus jest jeden - ta książka jest za długa. Piszę tak nie ze względu na nieprzyzwoitą ilość stron. Miałam wrażenie, że powinna się skończyć kilkadziesiąt stron wcześniej. Finish był mi tutaj całkiem zbędny, wydłużony i ośmielę się powiedzieć: nudny. A końcówka powinna być z przytupem! :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
46 12 149
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (179)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (17)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd