dopoilcaffe 
22 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
 • Genialna przyjaciółka
  Genialna przyjaciółka
  Autor:
  Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie z...
  czytelników: 3228 | opinie: 177 | ocena: 7,07 (1164 głosy)
 • Inna dusza
  Inna dusza
  Autor:
  Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna. Ale chyba są inne duchy, wiesz, takie, co żyją w człowieku obok tych naszych dusz, zwyczajnych. I cze...
  czytelników: 5495 | opinie: 326 | ocena: 7,8 (2150 głosów)
 • Najszczęśliwsza
  Najszczęśliwsza
  Autor:
  Tamtego dnia być może była najszczęśliwsza w całym swoim życiu. Być może, bo nigdy się tego nie dowiedziałem. Zamiast tego stałem w lepkiej i ciepłej kałuży. Moja żona i dziecko nie żyli... Dawid Kas...
  czytelników: 1326 | opinie: 98 | ocena: 7,28 (387 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-16 13:34:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Klaudia straciła pracę i rozstała się ze swoim partnerem, postanawia wybrać się w podróż do Maroka. Jej przyjaciółka często opowiadała o pięknie tego miejsca, więc gdy dziewczyna nie ma już nic do stracenia, postanawia spędzić trochę czasu w tym czarującym miejscu. W Maroku towarzyszy jej Raszid, znajomy Elizy, który jest dla niej przewodnikiem po wielu interesujących miejscach. Mężczyzna... Klaudia straciła pracę i rozstała się ze swoim partnerem, postanawia wybrać się w podróż do Maroka. Jej przyjaciółka często opowiadała o pięknie tego miejsca, więc gdy dziewczyna nie ma już nic do stracenia, postanawia spędzić trochę czasu w tym czarującym miejscu. W Maroku towarzyszy jej Raszid, znajomy Elizy, który jest dla niej przewodnikiem po wielu interesujących miejscach. Mężczyzna obdarowuje kobietę komplementami, opowieściami miłosnymi i troszczy się o nią podczas jej pobytu w obcym dla niej kraju. Raszid szybko staje się jej bliski, Klaudia dostrzega w ich relacji same zalety, zaślepiona tym uczuciem, nie dostrzega tego, co kryje się tuż za rogiem. Atrakcyjny mężczyzna, którego poznała dziewczyna okazuje się być niebezpiecznym człowiekiem. Jednak czy nie będzie za późno na wycofanie się z tej relacji, gdy Klaudia odkryje prawdę?


To pierwsza książka Laili Shukri jaką miałam okazję przeczytać i bardzo cieszę się, że w końcu się za to zabrałam. Autorka w swoich książkach opisuje nam prawdziwe historie kobiet, w których nie brakuje wielu przerażających faktów z ich życia, które szokują i są dla nas czymś strasznym. Początkowo bajkowy świat, który czaruje i zachęca do odkrycia, ale kryją się za nim historie i ludzkie dramaty, które mocno nas poruszają. Autorka przedstawia nam problematykę dotyczącą ISIS, terrorystów, a także wykorzystywania małych dzieci do terrorystycznych planów. Te "lwiątka kalifatu" od najmłodszych lat uczone są agresji i przygotowywane do tego, że pewnego dnia będą musiały poświęcić swoje życie.


Żeby nie było tak poważnie i ponuro, to dużym plusem jest to, że w książce w ciekawy sposób opisane są miejsca, które Klaudia odwiedza w Maroku. Można sobie wyobrazić te piękne zakątki. "Jestem żoną terrorysty" to książka, która daje do myślenia i która otwiera nam oczy na to, co dzieje się na świecie, jak wiele kobiet daje się wciągnąć w takie niebezpieczne relacje, jak wygląda później ich życie i jak ciężko jest to życie zmienić.

pokaż więcej

 
2018-11-16 13:05:21
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Na F/Aktach
 
2018-11-16 13:05:01
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Genialna przyjaciółka (tom 1)
 
2018-11-15 13:01:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Maria i Piotr, czyli rodzeństwo, które od zawsze marzyło o własnych biznesach. Maria chętnie założyłaby własną restaurację, natomiast Piotr odnalazłby się jako właściciel salonu urody. Mają okazję spełnić te marzenia, ojciec postanawia pomóc im finansowo w rozkręceniu tych biznesów. Jednak Maria i Piotr zaczynają mieć wątpliwości odnośnie tego drogiego prezentu. Ich ojciec bowiem nie był nigdy... Maria i Piotr, czyli rodzeństwo, które od zawsze marzyło o własnych biznesach. Maria chętnie założyłaby własną restaurację, natomiast Piotr odnalazłby się jako właściciel salonu urody. Mają okazję spełnić te marzenia, ojciec postanawia pomóc im finansowo w rozkręceniu tych biznesów. Jednak Maria i Piotr zaczynają mieć wątpliwości odnośnie tego drogiego prezentu. Ich ojciec bowiem nie był nigdy człowiekiem chętnie obdarowującym takimi prezentami. Zawsze coś się za nimi kryło, na przykład rozwód rodziców, albo inne wiadomości. Rodzeństwo wynajmuje detektywa, aby dowiedzieć się, co tym razem kryje się za pomocą ich ojca.


Komedia kryminalna to coś, z czym wcześniej się nie spotkałam. To także moje pierwsze spotkanie z twórczością Olgi Rudnickiej. Niestety nie tak udane jak się spodziewałam. Po pierwsze, wątek kryminalny, którego bardzo ciężko tu znaleźć. Niektóre dialogi są zabawne, jednak poziom tego humoru nie jest aż tak dobry jak mogłoby się wydawać. Często zamiast śmiechu może wywołać co najwyżej lekki uśmiech. Jest to lekka lektura, którą można przeczytać w przerwie między książkami, w których mnóstwo akcji. Przy "Byle do przodu" można się zrelaksować, jednak jeśli macie na swojej liście coś ciekawszego do przeczytania, to odpuściłabym sobie ten tytuł.


Słyszałam dużo dobrego o książkach tej autorki, może dlatego poczułam się trochę zawiedziona. Może po prostu źle trafiłam? Dajcie znać, jeśli czytaliście książki Olgi Rudnickiej. Co o nich myślicie? Jak dla mnie mogłoby być ciekawiej, wyszło przeciętnie. Wiadomo, że nie miała to być książka z poważnym przesłaniem, ale jednak gatunek pod którym została zapisana sprawił, że oczekiwałam z jej strony więcej kryminału i więcej komedii, otrzymałam powieść obyczajową.

pokaż więcej

 
2018-11-12 18:11:22
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

W "Paranoi" autorka skupiła się bardziej na postaci Marka Zadrożnego, który był nam znany z poprzedniej części, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Teraz towarzyszymy mu podczas jego obowiązków w pracy, wiemy, że jest dobry w tym, co robi. To on dostrzega powiązania pomiędzy rzekomymi samobójstwami. Razem z komisarzem Sebastianem tworzą zgrany duet, chętnie obserwujemy ich poczynania, z... W "Paranoi" autorka skupiła się bardziej na postaci Marka Zadrożnego, który był nam znany z poprzedniej części, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Teraz towarzyszymy mu podczas jego obowiązków w pracy, wiemy, że jest dobry w tym, co robi. To on dostrzega powiązania pomiędzy rzekomymi samobójstwami. Razem z komisarzem Sebastianem tworzą zgrany duet, chętnie obserwujemy ich poczynania, z czasem straszne wydarzenia zaczynają dotykać także ich życia. W książce pojawia się także Joanna, zagubiona i próbująca ułożyć swoje życie na nowo kobieta, która zaczyna się zbliżać do Marka. Z uśmiechem na twarzy obserwujemy rozwój tej znajomości.


Po rewelacyjnej "Obsesji" liczyłam na to, że w przypadku kontynuacji również się nie zawiodę. Bardzo mnie ucieszyło, gdy książka już od pierwszych stron mnie wciągnęła i przeczytałam ją bardzo szybko. Autorka w bardzo ciekawy sposób prowadzi wątek kryminalny, podsyła nam wskazówki, dzięki czemu staramy się rozwiązać zagadkę, jednak nie jest to takie proste. Oprócz tego, możemy poznać bliżej głównych bohaterów. Akcja nie skupia się tylko na wątku kryminalnym. Mamy okazję przyjrzeć się życiu prywatnym tych, których praca nie należy do najłatwiejszych. W książce nie brakuje luźnych dialogów, momentami zabawnych, co również bardzo mi się podobało. Całość jest rewelacyjna, to książka którą warto przeczytać i mam nadzieję, że będzie ciąg dalszy tej historii.

pokaż więcej

 
2018-11-08 14:09:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

16-letnia Edith zostaje wywieziona do obozu pracy w Auschwitz. Wcześniej poznajemy historię jej rodziny, to, jak wygląda ich życie. Później przenosimy się z nią do tego traumatycznego momentu, w którym trafili do obozu, w którym każdego dnia walczyli aby przeżyć. Edith uwielbiała tańczyć, było to coś, co od lat było bliskie jej sercu. W obozie dzięki tańcu udaje jej się przetrwać. Józef... 16-letnia Edith zostaje wywieziona do obozu pracy w Auschwitz. Wcześniej poznajemy historię jej rodziny, to, jak wygląda ich życie. Później przenosimy się z nią do tego traumatycznego momentu, w którym trafili do obozu, w którym każdego dnia walczyli aby przeżyć. Edith uwielbiała tańczyć, było to coś, co od lat było bliskie jej sercu. W obozie dzięki tańcu udaje jej się przetrwać. Józef Mengele zachwycił się tą pasją. W chwili wyzwolenia zostaje wyciągnięta przez żołnierza ze stosu innych ciał, udaje jej się ocaleć. Teraz ma osiemdziesiąt lat i opisuje nam, jak wyglądała droga, którą przeszła, jakich wyborów dokonała. Twierdzi, że warto zaakceptować przeszłość i żyć z otwartym umysłem.To jedna z tych książek, które niosą ze sobą ogromną wartość. Ciężko zebrać myśli po takiej lekturze, napisać coś sensownego. Wspomnienia autorki są poruszające, jej przeżycia są dla nas niewyobrażalne. Jeszcze bardziej zadziwia nas jej siła, podczas pobytu w Auschwitz, ale także podczas jej późniejszych losów. To trudna tematyka, jednak zdecydowanie warto sięgnąć po wybór, poznać historię Edith, która obecnie jest cenioną na całym świecie psycholożką. "Wybór" to książka którą czytamy w napięciu, czasami z niedowierzaniem, jak wiele zła istnieje na świecie, jednak jest ona także motywująca, sprawia że zaczynamy dostrzegać siłę, którą w sobie mamy, to dowód na to, że można przetrwać niewyobrażalne i żyć.

pokaż więcej

 
2018-11-02 13:36:38
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-11-02 13:34:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-31 11:06:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Komisarz Przytuła to bardzo ciekawa postać, mężczyzna ze sporą nadwagą, dowodzący komisariatem. Nie jest on komisarzem, jakiego możemy sobie wyobrażać, brakuje mu trochę do bycia bohaterem, czy idealnym człowiekiem. Ma on wiele wad i kompleksów, brakuje mu też bystrości. Jednak z jakiegoś powodu staje się dla nas bliski i z chęcią mu kibicujemy, ciekawi w jakie kłopoty wpakuje się komisarz, bo... Komisarz Przytuła to bardzo ciekawa postać, mężczyzna ze sporą nadwagą, dowodzący komisariatem. Nie jest on komisarzem, jakiego możemy sobie wyobrażać, brakuje mu trochę do bycia bohaterem, czy idealnym człowiekiem. Ma on wiele wad i kompleksów, brakuje mu też bystrości. Jednak z jakiegoś powodu staje się dla nas bliski i z chęcią mu kibicujemy, ciekawi w jakie kłopoty wpakuje się komisarz, bo wszystko wskazuje, że rozwiązywanie sprawy nie będzie dla niego rzeczą łatwą. Brutalne wydarzenia z 1967 roku oraz śledztwa które były prowadzone przez Przytułę i jego podwładnych. Wiele podobieństw łączy te dwie sprawy, zabójstwa wzorowane są na wydarzeniach sprzed lat. Rozwiązanie tej zagadki nie jest proste.

W "Dziecięcych zabawach" pojawia problem mobbingu wobec pracowników, a nawet elementy wierzeń ludowych, czego zupełnie się nie spodziewałam. Tomasz Mróz przedstawia nam rzeczywistość w krzywym zwierciadle, to jak funkcjonują instytucje publiczne, sposób w jaki zachowują się ludzie, wszystko łączy się w ciekawy sposób. Wzbudza w nas jednocześnie zaciekawienie wątkiem kryminalnym, który się tam rozgrywa, ale nie odczuwamy ogromnego napięcia, jak to bywa w przypadku innych kryminałów, tutaj zaskakuje nas dystansem i poczuciem humoru.

"Dziecięce zabawy" to dość ciekawe połączenie kryminału z satyrą. Autor ma także w zwyczaju przedstawiać w sposób prześmiewczy niektóre zjawiska. Nie jest to kryminał podobny do tych, które czytałam wcześniej, ale przez tą pewnego rodzaju wyjątkowość bardzo miło spędziłam czas z komicznym komisarzem i rzeczywiście, wiele razy na mojej twarzy pojawił się uśmiech.

pokaż więcej

 
2018-10-24 22:10:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Misją Kim jest wychowanie idealnych dzieci, Jeff oddaje się pracy, oraz pasji jaką jest sport. W oczach innych ludzi są małżeństwem idealnym, ale jak jest naprawdę? Pewnego dnia wyprawiają urodziny swojej 16-letniej córce. Impreza w domu dla nastolatek, podczas której dochodzi o tragicznego wydarzenia. Ten dzień miał być wspominany jako najszczęśliwszy dzień w życiu Hannah, tymczasem stał się... Misją Kim jest wychowanie idealnych dzieci, Jeff oddaje się pracy, oraz pasji jaką jest sport. W oczach innych ludzi są małżeństwem idealnym, ale jak jest naprawdę? Pewnego dnia wyprawiają urodziny swojej 16-letniej córce. Impreza w domu dla nastolatek, podczas której dochodzi o tragicznego wydarzenia. Ten dzień miał być wspominany jako najszczęśliwszy dzień w życiu Hannah, tymczasem stał się dniem, który pozostanie w ich pamięci z innego powodu.


Czytając "Złe towarzystwo" obserwujemy, jak idealnie wykreowane życie rodziny zostaje burzone, wychodzą na jaw kolejne kłamstwa, gdy dzieje się coś tragicznego, na jaw wychodzi jeszcze więcej sekretów. Nikt nie jest idealny, ale niektórzy wyjątkowo mocno nie mogą się z tym pogodzić. Rodzina Sandersów, to bohaterowie wyjątkowo irytujący. Na siłę starają się być kimś, kim w rzeczywistości nie są, bardzo zależy im na opinii innych i wszystko co robią, robią z myślą o tym, że inni to zobaczą, albo co na ten temat pomyślą. W chwili gdy ich reputacja wisi na włosku, będą chcieli wiele poświęcić, aby ludzie nie zmienili dobrego zdania na ich temat, nawet jeśli to, co robią, jest niestosowne. Mam wątpliwości, czy można nazwać tę książkę thrillerem, bo nie było tu akcji która zazwyczaj pojawia się w książkach tego gatunku, poza jednym momentem. Autorka przez całą książkę trzyma nas w niepewności, tworzy historię, od której ciężko się oderwać i nie można powiedzieć, że jest to zła książka... jednak brakowało mi tutaj odrobinę więcej emocji, czegoś co by mnie zaskoczyło. To thriller w lżejszym wydaniu, lub dramat (to byłoby dobre określenie dla tej książki). "Złe towarzystwo" to wciągająca książka, którą można pochłonąć w jeden wieczór, tak więc jeśli lubicie książki, w których aż roi się od intryg, to ta historia przypadnie wam do gustu, jednak sięgając po nią, nie nastawiajcie się na dużo grozy i akcję, która wbije was w fotel.

pokaż więcej

 
2018-10-13 12:38:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: DCI Erika Foster (tom 4)

Erika Foster zjawia się na miejscu morderstwa, w którym odnaleziono ciało działo dziewczyny. Erika to detektyw, która walczy o miejsce w zespole śledczym. Kobieta szybko odkrywa powiązania tego morderstwa z inną sprawą, mają one wiele podobieństw. Wygląda na to, że morderca śledzi swoje ofiary i poznaje za pomocą Internetu. Nie wiadomo, kto nim jest, może przybierać różne tożsamości, nie łatwo... Erika Foster zjawia się na miejscu morderstwa, w którym odnaleziono ciało działo dziewczyny. Erika to detektyw, która walczy o miejsce w zespole śledczym. Kobieta szybko odkrywa powiązania tego morderstwa z inną sprawą, mają one wiele podobieństw. Wygląda na to, że morderca śledzi swoje ofiary i poznaje za pomocą Internetu. Nie wiadomo, kto nim jest, może przybierać różne tożsamości, nie łatwo odkryć, która z nich jest prawdziwa.

Jest to pierwsza książka tego autora, jaką miałam okazję przeczytać. To czwarta część serii, ale nieznajomość poprzednich części nie przeszkadza w jej czytaniu. Postać Eriki bardzo mi się spodobała, widać że kobieta wie, czego chce, ma jasny cel i dąży do jego realizacji. Oczywiście nie jest to typ osoby lubiany przez wszystkich. Kobieta bywa stanowcza i dla czegoś, na czym jej zależy jest gotowa zrobić wszystko. Bywa wredna i niegrzeczna, ale jej skuteczność w działaniu w pracy sprawia, że jej niezbyt ułożony charakter to coś, na co przymykamy oko.

Przedstawienie nam mordercy i jego przemyśleń również było czymś, co bardzo mi się spodobało. Znając jego myśli i odczucia odnośnie tego, co zrobił, lub ma zamiar zrobić, na pewno było czymś nietypowym i ciekawym. Jako czytelnicy możemy poznać go lepiej i odkryć, co skłoniło go do takiego zachowania. W książce nie brakowało brutalnych opisów, ale były także zabawne dialogi między bohaterami. Niektórzy mogą uważać za wadę to, że dość szybko poznajemy mordercę, ale uważam, że zostało to mimo wszystko pokazane w ciekawy sposób i nawet ze świadomością, że znamy sprawcę, książka nadal była wciągająca.

pokaż więcej

 
2018-10-13 11:58:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Stillhouse Lake (tom 1) | Seria: Mroczna strona

Gina Royal przez przypadek odkrywa prawdę o swoim mężu. Ich idealne życie zmienia się w chwili, gdy wychodzi na jaw, że jej mąż jest mordercą. W ich garażu zostają odnalezione zwłoki kolejnej ofiary Mela, a kobieta nie podejrzewała wcześniej, kim tak naprawdę jest jej mąż. Przenosimy się cztery lata do przodu, poznajemy losy Giny i jej dzieci. Ich życie nie jest łatwe, ponieważ jest mnóstwo... Gina Royal przez przypadek odkrywa prawdę o swoim mężu. Ich idealne życie zmienia się w chwili, gdy wychodzi na jaw, że jej mąż jest mordercą. W ich garażu zostają odnalezione zwłoki kolejnej ofiary Mela, a kobieta nie podejrzewała wcześniej, kim tak naprawdę jest jej mąż. Przenosimy się cztery lata do przodu, poznajemy losy Giny i jej dzieci. Ich życie nie jest łatwe, ponieważ jest mnóstwo ludzi, którzy chcą zemścić się na rodzinie mordercy, dręczą kobietę i jej dzieci poprzez wiadomości z groźbami. Matka robi wszystko aby uchronić swoje dzieci przed ludźmi, którzy chcą dla nich źle, ale nie zawsze jest to możliwe. Gdy pojawia się szansa na normalne życie, dzieje się coś, co ponownie wywraca do góry nogami ich rzeczywistość...

Ta książka wciągnęła mnie na wiele godzin, już sam początek był dla mnie zaskakujący, sam sposób w jakim bohaterka dowiaduje się o tym, że jej mąż jest mordercą... Oczywiście pojawiają się w naszej głowie pytania, jak mogła przez wiele lat nie zauważać tego, że w ich garażu pojawiają się kolejne ofiary? No cóż, jak widać niektóre kobiety żyją w takiej nieświadomości. Gdy nadchodzi czas ucieczki i myślimy, że wszystko się ułoży, akcja znowu nas zaskakuje. Dzieje się coś, co zwala nas z nóg, wtedy zaczynamy się zastanawiać, co się wydarzyło, kto jest winny. Ja również obstawiałam, kto może stać za tymi wydarzeniami... i nie trafiłam. Bardzo mnie zaskoczyło to przyspieszenie akcji i rozwiązanie zagadki.

To thriller psychologiczny, który zdecydowanie warto przeczytać. Akcja wciąga nas już od pierwszych stron, kłamstwa, tajemnice, ciągła ucieczka i nieprzewidziane zdarzenia. "Żona mordercy" zaskakuje i skłania do snucia przypuszczeń na temat rozwiązania sprawy. Jednak tropy jakie podaje nam autorka często oddalają nas od jej rozwiązania, do ostatniej chwili nie wiemy, kto stoi za strasznymi wydarzeniami. Końcówka wskazuje na to, że pojawi się kontynuacja książki i już bardzo nie mogę się jej doczekać!

pokaż więcej

 
2018-09-30 19:37:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Czytając "Przebłysk" czułam się, jakbym wybrała się w tą podróż razem z autorem, to było naprawdę świetne przeżycie. Co lepsze, to nie była zwyczajna podróż. Ta droga, którą pokonuje Robert Rient, w której spisuje swoje wrażenia, myśli odnośnie tego co widzi, skłania go także do refleksji nad życiem. Zagubienie, odnalezienie siebie, ta książka jest pełna tego typu zagadnień. Przeżycia autora... Czytając "Przebłysk" czułam się, jakbym wybrała się w tą podróż razem z autorem, to było naprawdę świetne przeżycie. Co lepsze, to nie była zwyczajna podróż. Ta droga, którą pokonuje Robert Rient, w której spisuje swoje wrażenia, myśli odnośnie tego co widzi, skłania go także do refleksji nad życiem. Zagubienie, odnalezienie siebie, ta książka jest pełna tego typu zagadnień. Przeżycia autora opisane są w sposób bardzo wciągający, ciekawi nas trasa jaką przebywa, specyfika rosji, stereotypy, kontrasty kulturowe, a także to jak inni postrzegają Polaków. Autor podczas przemieszczania się poznaje wielu ciekawych ludzi, którzy okazują się być ciekawym obiektem do obserwacji, od których można się wiele dowiedzieć, nawet podczas krótkiej rozmowy w pociągu.

Nie każdy ma w sobie tyle odwagi aby porzucić to, co stabilne i wygodne i wyruszyć w taką podróż. Dla nas, czytelników to nie tylko lekcja geografii i odkrywanie pięknych, wartych naszej uwagi miejsc, a także podróż wgłąb naszych myśli. "Dookoła świata, dookoła siebie" - to idealnie opisuje podróż jaką odbył autor, a następnie podzielił się wrażeniami z tego czasu. Zdecydowanie warto sięgnąć po "Przebłysk" i wyruszyć w tę metaforyczną podróż.

Książka jest przepięknie wydana. W środku znalazły się zdjęcia wykonane przez autora podczas jego podróży, papier świetnej jakości, oraz miła dla oka okładka - nie sposób nie zwrócić na te aspekty uwagi. Świetnie, że oprócz rewelacyjnej treści zadbano też o te detale, które z pewnością umilają czytanie i pozwalają nam wyobrazić sobie miejsca, w których był autor. Cieszę się że miałam przyjemność się z nią zapoznać i mieć ją na mojej półce.

pokaż więcej

 
2018-09-26 14:18:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wilk (tom 2)
 
2018-09-26 14:18:28
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

"Hipis" to książka odkrywająca przed nami drogę jaką przeszedł sam autor. W końcu poznajemy go jako młodego hipisa, człowieka który ma mnóstwo marzeń, nie tylko tych o pokoju, ale także o pisaniu. Paulo bardzo chciał zostać pisarzem i udało mu się to. Jednak zanim jego marzenia się spełniły, w jego życiu wiele się działo. Tutaj mamy okazję poznać szczegóły z jego życia, a także z czasów w... "Hipis" to książka odkrywająca przed nami drogę jaką przeszedł sam autor. W końcu poznajemy go jako młodego hipisa, człowieka który ma mnóstwo marzeń, nie tylko tych o pokoju, ale także o pisaniu. Paulo bardzo chciał zostać pisarzem i udało mu się to. Jednak zanim jego marzenia się spełniły, w jego życiu wiele się działo. Tutaj mamy okazję poznać szczegóły z jego życia, a także z czasów w których przeżywał swoją młodość, chwil w których dążył do szczęścia.

Czy warto sięgnąć po tę książkę? Myślę, że "Hipis" przypadnie do gustu fanom jego twórczości, to pewne, bo wtedy dowiedzą się o nim więcej, o drodze jaką przeszedł. Jednak jeśli sięgnie po tę książkę osoba, która wcześniej nie miała styczności z twórczością Coelho, może czuć że to nie do końca dla niego. Sama byłam gdzieś po środku i mam mieszane uczucia. Bardzo miło czytało mi się tę książkę, poznałam bliżej autora, jego wrażliwość, to jak poszukiwał siebie i dążył do szczęścia... ale nie była to książka, która w jakiś sposób mnie poruszyła. Cieszę się, że mogłam się z nią zapoznać, bo zawsze czytanie biografii, czy autobiografii jest dla mnie czymś niesamowitym, to świetne doświadczenie, móc poznać autora bliżej. Dzięki tej książce na pewno można czuć się zmotywowanym i zainspirowanym do działania w kierunku, który nas interesuje. Historie, w których ktoś od dawna chciał osiągnąć sukces w danej dziedzinie, a w końcu mu się to udało, wydał dużo książek, został pisarzem, oraz miał mnóstwo wspaniałych przeżyć - zawsze są dla nas inspirujące. Chociażby w tym celu warto poznać tę książkę.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
228 107 711
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (14)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd