dopoilcaffe 
22 lat, kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 3 godziny temu
Teraz czytam
 • Wierna Tobie
  Wierna Tobie
  Autor:
  Po druzgocącym rozstaniu trzy lata temu Nora Bradford, genealog i właścicielka osady historycznej, uciekła w pracę i wyimaginowany świat ze swoich ulubionych książek i filmów. W przeciwieństwie do No...
  czytelników: 49 | opinie: 1 | ocena: 8,33 (3 głosy)
 • Woda na sicie. Apokryf czarownicy
  Woda na sicie. Apokryf czarownicy
  Autor:
  Nowa książka autorki monumentalnych, bestsellerowych Córek Wawelu! Tym razem sceną wydarzeń jest nie dwór ostatnich Jagiellonów, lecz fantastyczna kraina wzorowana na wczesnorenesansowej Italii oraz...
  czytelników: 75 | opinie: 2 | ocena: 5,67 (3 głosy)
 • W krainie srebrnej rzeki
  W krainie srebrnej rzeki
  Autor:
  Miłość niemożliwa. Argentyńskie noce. Upragnione szczęście. Jak mocno trzeba kochać, by pokonać wszystkie przeciwności losu? Franka i Minę połączyła młodzieńcza miłość. Przyrzekli sobie, że jeśli ki...
  czytelników: 479 | opinie: 25 | ocena: 7,19 (134 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-17 17:16:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Życie Vivian wydawać by się mogło idealne. Kobieta pomimo ciężkiej i skomplikowanej pracy, wiedzie szczęśliwe życie. Jest spełniona, ma szczęśliwą, pełną rodzinę... jednak ta idealna układanka bardzo szybko zdaje się rozsypywać. Dokładnie w chwili gdy odkrywa ona tajemnice, które zagrażają jej rodzinie, jej życie zaczyna się komplikować. Kobieta podejmuje decyzje, jednak jak się okazuje, nie... Życie Vivian wydawać by się mogło idealne. Kobieta pomimo ciężkiej i skomplikowanej pracy, wiedzie szczęśliwe życie. Jest spełniona, ma szczęśliwą, pełną rodzinę... jednak ta idealna układanka bardzo szybko zdaje się rozsypywać. Dokładnie w chwili gdy odkrywa ona tajemnice, które zagrażają jej rodzinie, jej życie zaczyna się komplikować. Kobieta podejmuje decyzje, jednak jak się okazuje, nie są one zbyt "szczęśliwe". Może być to dziwne, bo przecież Vivian to doświadczona analityczka CIA, tak więc powinna umiejętniej radzić sobie w takich sytuacjach, wiedzieć co robić. Jednak nie nam to oceniać, wiadomo że każdy inaczej reaguje w kryzysowych sytuacjach. Można to usprawiedliwiać lękiem o los rodziny, Vivian bojąc się o życie jej bliskich, podejmuje decyzje, których skutki nie są takie, jakie początkowo myślała, wpada w sieć oszustw.

W tym momencie jej życia, kobieta która wcześniej wydawała się nam silna i odważna, staje się zagubiona, pojawia się wiele wątpliwości, a jej spojrzenie na świat musi ulec zmianie. Nie wiadomo, komu można zaufać, skoro nawet najbliższa nam osoba okazuje się nie być kimś, za kogo od lat się podawała. Tutaj ciężko o dobre decyzje, o gwarancję, że ruch który się wykona będzie słuszny.

Bardzo podobał mi się sposób w jaki została napisana ta książka. Autorka w ciekawy sposób budowała akcję, tworzyła napięcie i podsuwała nowe rozwiązania sytuacji. Jak to bywa z tym gatunkiem, sami chcemy domyślić się, jak zakończy się dana historia... no cóż, nie udało mi się. Moje przypuszczenia się nie sprawdziły, a zakończenie mnie zaskoczyło, co oczywiście jest dużą zaletą tej książki.

W "Muszę to wiedzieć" nie znalazły się momenty nudy, ani za mocnego zwolnienia akcji. Wątki są bardzo interesujące, a portrety psychologiczne postaci które stworzyła autorka sprawiają, że nasz mózg pracuje na najwyższych obrotach, chcemy połączyć jakoś elementy tej układanki i dowiedzieć się, jak rozwiąże się ta sprawa. To tytuł na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Zaskakujący thriller z elementami szpiegowskimi, na pewno spodoba się fanom tego gatunku, ale myślę że będzie też dobry dla tych, którzy dopiero odkrywają tą tematykę.

pokaż więcej

 
2018-08-17 17:15:20
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-17 17:15:00
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Saga argentyńska (tom 2)
 
2018-08-17 17:14:37
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-08-17 17:14:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-17 17:13:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-08-17 17:12:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Claire to monoska, która jest w lepszej sytuacji społecznej dzięki temu, że ma męża duosa. Mark to pisarz, któremu zależy również na karierze w polityce. Jego pamięć sięga dalej niż pamięć żony. Są szczęśliwi, mimo iż wiele osób uważa, że małżeństwa mieszane mają mniejsze szanse, jest wiele uprzedzeń na ten temat. Pewnego dnia w rzece zostają odnalezione zwłoki kobiety, a śledztwo prowadzi do... Claire to monoska, która jest w lepszej sytuacji społecznej dzięki temu, że ma męża duosa. Mark to pisarz, któremu zależy również na karierze w polityce. Jego pamięć sięga dalej niż pamięć żony. Są szczęśliwi, mimo iż wiele osób uważa, że małżeństwa mieszane mają mniejsze szanse, jest wiele uprzedzeń na ten temat. Pewnego dnia w rzece zostają odnalezione zwłoki kobiety, a śledztwo prowadzi do Marka. Nadkomisarz zrobi wszystko, aby wyjaśnić sprawę do końca, dopytując osób z otoczenia, oraz czytając zapiski ofiary.

Fabuła skupia się na różnych bohaterach, po pierwsze na małżeństwie Marka i Claire. Kolejną postacią jest detektyw, który rozwiązuje sprawę, oraz Sophia. Wszystkich łączy śmierć kobiety, której ciało wyłowiono z rzeki. Tylko znalezienie mordercy jest znacznie trudniejsze, w świecie w któym połowa ludzkości nie pamięta nawet tego, co działo się wczoraj.

Autorka z pewnością stworzyła coś nietypowego, świat znacznie różniący się od naszego. Miało to niewątpliwie swoje plusy, bo książkę czyta się z wielką ciekawością, co wydarzy się dalej, jaki będzie jej finał. Jaki był? Z pewnością oryginalny i nieoczywisty. Jednak myślę, że nie każdemu przypadnie on do gustu. Ta wyjątkowość i oryginalność może również przeszkadzać... podczas czytania było kilka takich momentów, że musiałam się zatrzymać i zastanowić, bo nie do końca rozumiałam fakty przedstawione przez autorkę. Książka ma swoje mocne i słabe strony, z pewnością będziecie zaskoczeni. To debiut autorki, więc można wybaczyć małe niedociągnięcia, czy luki jeśli chodzi o przemyślenie wykreowanego przez nią świata.

pokaż więcej

 
2018-07-09 23:25:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 1)

W "Tancerzach burzy" występuje wiele interesujących postaci, jednak najbardziej znaczącą jest Yukiko, szesnastoletnia dziewczyna, mieszkanka wyspy Shima. To łowczyni z klanu Kitsune, posiada dar przenikania. Dużą rolę w tej powieści odgrywa lotos. Wyspa jest uzależniona od tej rośliny, wiele terenów jest skażonych trującymi produkcyjymi odpadami. Przez to wiele zwierząt umiera. Lotos służy... W "Tancerzach burzy" występuje wiele interesujących postaci, jednak najbardziej znaczącą jest Yukiko, szesnastoletnia dziewczyna, mieszkanka wyspy Shima. To łowczyni z klanu Kitsune, posiada dar przenikania. Dużą rolę w tej powieści odgrywa lotos. Wyspa jest uzależniona od tej rośliny, wiele terenów jest skażonych trującymi produkcyjymi odpadami. Przez to wiele zwierząt umiera. Lotos służy także jako narkotyk. W uniwersum, rządy sprawuje bezwzględny shogun, pojawiają się elementy japońskiej mitologii, występują klany: tygrysa, lisa, smoka, feniksa, oraz lotosu.

Początkowo może być to trudna lektura, w szczególności dla kogoś, kto dotychczas trzymał się z daleka od takiej tematyki. Autor od razu rzuca nas na głęboką wodę, przez co możemy czuć się zagubieni. Jednak wkrótce świat przedstawiony przez autora bardzo nas zachwyca i jesteśmy ciekawi co wydarzy się dalej. Ułatwia to z pewnością styl autora, który nawet przy tej skomplikowanej terminologii jest przyjemny, sprawia że czytelnik wprost nie może oderwać się od czytania.

Książka spodoba się w szczególności fanom Japonii. W książce znajduje się wiele terminów, które mogą nie być znane ludziom, którzy wcześniej nie mieli styczności z tego typu tematyką. Jednak bez obaw, autor wszystko przemyślał, zamieścił bowiem słownik na końcu książki. Tam znalazły się terminy, które mogły być nieznane i dzięki temu wszystko staje się jasne i dużo prostsze do przyswojenia.

pokaż więcej

 
2018-07-05 12:42:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-05 12:41:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Anna i Rob, dwoje ludzi, którzy poznają się na studiach i już od samego początku stają się sobie bliscy. Zaczynają budować wspólne życie, zajmują się także swoim rozwojem i pracą, przez długi czas nie myślą o dziecku. Jednak pewnego dnia dochodzą do wniosku, że chcieliby powiększyć swoją rodzinę. Niestety, wkrótce spotyka ich coś przykrego i to kilkakrotnie... Anna poroniła, a para myśli, że... Anna i Rob, dwoje ludzi, którzy poznają się na studiach i już od samego początku stają się sobie bliscy. Zaczynają budować wspólne życie, zajmują się także swoim rozwojem i pracą, przez długi czas nie myślą o dziecku. Jednak pewnego dnia dochodzą do wniosku, że chcieliby powiększyć swoją rodzinę. Niestety, wkrótce spotyka ich coś przykrego i to kilkakrotnie... Anna poroniła, a para myśli, że straciła już szansę na posiadanie dziecka. Wkrótce dowiadują się, że znowu pojawiła się dla nich szansa, jednak nie ekscytują się tym razem, podchodzą do tego spokojnie, szybko okazuje się że wszystko przebiega pozytywnie i na świecie pojawia się Jack. Ich życie we trójkę na początku jest zwyczajne, rodzice zachwycają się długo wyczekiwanym dzieckiem, nie widzą poza nim świata. Jednak nagle Jack zaczyna się dziwnie zachowywać, źle się czuje. Podczas wizyty u lekarza Anna i Rob dowiadują się o nieuleczalnej chorobie ich synka. Zaczyna się walka o jego życie.

Czytałam już książki o podobnej tematyce, jednak w nich bardzo mocno skupiano się na chorobie. W "Niebie na własność" spodobało mi się to, że oprócz choroby pojawiają się tu w równie mocnym natężeniu tematy takie jak relacja między rodzicami w tej trudnej sytuacji, która staje się być mniej stabilna niż wcześniej. W tak kryzysowej sytuacji tych dwoje ludzi ma zupełnie inne spojrzenie na nią, łapią się zupełnie innych sposobów na poradzenie sobie z tą wiadomością, a także inaczej podchodzą do swojego dziecka i tego, co mogą dla niego zrobić.

Początek tej książki może być dla nas lekkim zdziwieniem, ponieważ cała książka zbudowana jest tak, że na początku poznajemy koniec tej historii. Ten zabieg w przypadku "Nieba na własność" okazał się być rewelacyjny, nie zaburzył w żaden sposób poznawania tej książki, a nawet bardziej zaintrygował i zachęcił do poznania tego, co wydarzyło się wcześniej.

"Niebo na własność" to zdecydowanie jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. Przepełniona wzruszeniami historia, która już od samego początku staje się nam bliska i zaczynamy się zastanawiać, jak my poradzilibyśmy sobie w takiej sytuacji, czy bliższe byłoby nam postępowanie Anny, a może Roba? A może zachowalibyśmy się jeszcze inaczej, obserwując ich czyny i nie czując takiej presji jak oni?

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
204 90 599
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (14)

Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd