Samara_Adrianna 
Na LC od 02.2016. Przyszła urzędniczka, osobnik czytający kryminały na kilogramy. :)
20 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 5 cytatów, ostatnio widziana 24 minuty temu
Teraz czytam
 • Druga córka
  Druga córka
  Autor:
  Teksas. Seryjny morderca ginie na krześle elektrycznym, zabierając do grobu imię i miejsce pobytu swojego jedynego dziecka. Boston. Porzucona w szpitalu dziewczynka zostaje adoptowana przez bogate ma...
  czytelników: 19 | opinie: 3 | ocena: 6,9 (10 głosów)
 • Łowca dusz
  Łowca dusz
  Autor:
  W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachussets sześciu młodych mężczyzn wdaje się w strzelaninę z agentami FBI. Pięciu z nich ginie. W Waszyngtonie zostaje znalezione ciało córki se...
  czytelników: 4398 | opinie: 157 | ocena: 7,01 (2396 głosów) | inne wydania: 4
 • Miasteczko Salem
  Miasteczko Salem
  Autor:
  W prowincjonalnym amerykańskim miasteczku zaczynają dziać się rzeczy niepojęte i przerażające. Znikają bądź umierają w dziwnych okolicznościach dzieci i dorośli, jedna śmierć pociąga za sobą drugą. Cz...
  czytelników: 24157 | opinie: 931 | ocena: 7,33 (13436 głosów) | inne wydania: 5
 • Ojciec chrzestny
  Ojciec chrzestny
  Autor:
  "Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To...
  czytelników: 28470 | opinie: 1056 | ocena: 8,78 (16239 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-18 12:03:51
Dodała do serwisu książkę: Dziewczynka z majowymi kwiatkami
 
2018-08-18 02:00:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Autor: James Thompson, X - E-booki
Cykl: Inspektor Vaara (tom 1)

Myślałam, że to będzie książka godna konkurować ze skandynawskimi kryminałami. Niestety autor chciał napisać coś na kształt kryminału z północy ale fatalnie mu to wyszło. Narzekałam ostatnio na "Nocnego człowieka" Horsta a tymczasem ta książka przy "Aniołach śniegu" jest solidnie napisaną historią kryminalną. W powieści Thompsona nie ma wciągającej akcji, jest prowadzona na szybko, po... Myślałam, że to będzie książka godna konkurować ze skandynawskimi kryminałami. Niestety autor chciał napisać coś na kształt kryminału z północy ale fatalnie mu to wyszło. Narzekałam ostatnio na "Nocnego człowieka" Horsta a tymczasem ta książka przy "Aniołach śniegu" jest solidnie napisaną historią kryminalną. W powieści Thompsona nie ma wciągającej akcji, jest prowadzona na szybko, po łebkach. Brak tutaj jakiegokolwiek napięcia a główny bohater ani trochę nie wzbudził mojej sympatii. Fabuła i dialogi są sztuczne i jakby pisane na siłę.

pokaż więcej

 
2018-08-17 15:02:39
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

W ten weekend sięgam po:
Śmierć na Nilu Śmierć na Nilu oraz Anioły śniegu Anioły śniegu

więcej...
 
2018-08-17 09:35:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Salamandra
 
2018-08-16 18:12:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Christian Tell (tom 1)
 
2018-08-16 18:12:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-14 23:55:12

Jeden z niewielu kryminałów Agathy Christie w których udało mi się odgadnąć kto jest mordercą. Chyba od początku książki wiedziałam kto zabił ale ten fakt nie odebrał mi frajdy z lektury. Dynamiczna akcja oraz różnorodność charakterów postaci to największe plusy tej powieści. Cały czas coś się dzieje, nie ma nudnych fragmentów. Bardzo spodobał mi się motyw z zabawą polowania na mordercę. Jest... Jeden z niewielu kryminałów Agathy Christie w których udało mi się odgadnąć kto jest mordercą. Chyba od początku książki wiedziałam kto zabił ale ten fakt nie odebrał mi frajdy z lektury. Dynamiczna akcja oraz różnorodność charakterów postaci to największe plusy tej powieści. Cały czas coś się dzieje, nie ma nudnych fragmentów. Bardzo spodobał mi się motyw z zabawą polowania na mordercę. Jest to jeden z lepszych kryminałów tej autorki.

pokaż więcej

 
2018-08-14 21:48:31
Cykl: William Wisting (tom 5) | Seria: Mroczny zaułek

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Poprzednie trzy tomy tej serii oraz następne trzy książki prezentowały wysoki poziom i byłam przekonana, że ''Nocny człowiek'' ten poziom utrzyma. Horstowi prawie zawsze udawało się utrzymać we mnie zainteresowanie opisywaną historią. W przypadku tej powieści tak się nie stało. Owszem, na samym początku książka mnie... To była jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Poprzednie trzy tomy tej serii oraz następne trzy książki prezentowały wysoki poziom i byłam przekonana, że ''Nocny człowiek'' ten poziom utrzyma. Horstowi prawie zawsze udawało się utrzymać we mnie zainteresowanie opisywaną historią. W przypadku tej powieści tak się nie stało. Owszem, na samym początku książka mnie wciągnęła ale później odnosiłam wrażenie, że autor bardziej skupił się na wątkach pobocznych niż na głównym wątku zamordowania dziewczynki. Oczekiwałam dynamicznej akcji a ta była mętna i ciągnęła się jak surowe ciasto. Jak dla mnie było za mało policyjnego dochodzenia w stosunku do dziennikarskiego śledztwa Line, która znowu była główną postacią irytującą w tej powieści. Pod koniec już mi nie zależało na tym by dowiedzieć się co się stało i kto jest sprawcą. Podczas lektury nudziłam się jak nigdy przedtem.
Chyba miałam zbyt duże oczekiwania co do ostatniego tomu tej serii i naprawdę żałuję, że z Wistingiem rozstaję się, będąc rozczarowana.
Miałam zamiar przeczytać wszystkie książki chronologicznie ale chyba na razie sobie odpuszczę. Czwórkę daję chyba tylko z sentymentu do śledztw komisarza Wistinga.

pokaż więcej

 
2018-08-13 21:30:54
Autor:
Cykl: Agatha Raisin (tom 1)

Nie wiem co mam napisać o tej książce. Ta powieść wydała mi się marną podróbką kryminałów Agathy Christie z panną Marple w roli głównej. Z drugiej zaś strony dobrze mi się czytało tę historię. Intryga kryminalna nie jest jakoś bardzo poważna i skomplikowana. Wyczułam w tym kryminaliku parodię dzieł Christie. Agatha Raisin bardziej przypomina mi Klementynę Kopp z serii o Lipowie Puzyńskiej niż... Nie wiem co mam napisać o tej książce. Ta powieść wydała mi się marną podróbką kryminałów Agathy Christie z panną Marple w roli głównej. Z drugiej zaś strony dobrze mi się czytało tę historię. Intryga kryminalna nie jest jakoś bardzo poważna i skomplikowana. Wyczułam w tym kryminaliku parodię dzieł Christie. Agatha Raisin bardziej przypomina mi Klementynę Kopp z serii o Lipowie Puzyńskiej niż uroczą Jane stworzoną przez Christie. Sięgnę jeszcze po książki z tej serii bo polubiłam Agathę i chętnie poznam jej inne przygody.

pokaż więcej

 
2018-08-12 21:49:46
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Autor: Chris Carter, X - E-booki
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 2) | Seria: Thriller

Czuję się rozczarowana tą częścią. Książka jest chaotyczna i powierzchowna. Jestem zdania, że autor chyba nie do końca przemyślał fabułę. Nie mogłam się wgryźć w tę historię, wydawała mi się strasznie monotonna. Koniec powieści był dla mnie trudny do zrozumienia i nawet po jego powtórnym przeczytaniu nie do końca wiedziałam co autor miał na myśli.

 
2018-08-10 16:02:55
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

Gorąco gorącem ale półka ''Chcę przeczytać'' sama się nie opróżni :) :
Miasteczko Salem Miasteczko Salem oraz Zbrodnia na festynie Zbrodnia na festynie

więcej...
 
2018-08-08 16:26:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Autor: Agatha Christie
Cykl: Herkules Poirot (tom 35)

Nudziła mnie ta książka strasznie. Niby przeczytałam ją szybko ale brakowało mi czegoś w tej powieści. Miałam wrażenie, że Poirot został zepchnięty na dalszy plan przez Ariadnę. Bohaterowie byli jacyś dziwni, nie wzbudzali mojej sympatii. Fabuła wydała mi się przekombinowana. To nie była Agatha do której jestem przyzwyczajona.

 
2018-08-03 16:02:10
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

Zaczynam Miecz przeznaczenia Miecz przeznaczenia i Trzecia lokatorka Trzecia lokatorka

więcej...
 
2018-08-02 20:23:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Fred Abel (tom 2)

Przyznam szczerze, że się zawiodłam. Ta książka strasznie mnie nudziła. Myślałam, że będzie lepsza od ''Smaku śmierci'' a tu lipa. Historia przedstawiona w tej książce momentami wydawała mi się nielogiczna i chaotyczna. Denerwowało mnie przeskakiwanie z miejsca na miejsce. Nie mogłam połączyć wszystkich wątków w całość. Spodziewałam się czegoś bardziej trzymającego w napięciu.

 
2018-08-01 00:32:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Od swojej premiery w maju "Żmijowisko" nieustannie mnie prześladuje. Naczytałam się hymnów pochwalnych na jego cześć więc myślałam, że naprawdę dostanę trzymający w napięciu thriller. Dostałam ciągnącą się obyczajówkę. Niestety w "Żmijowisku" nie ma za dużo napięcia, jest za to przeładownie wątkami obyczajowymi przez co czułam się tą powieścią przytłoczona i nie mogłam zebrać fabuły do kupy.... Od swojej premiery w maju "Żmijowisko" nieustannie mnie prześladuje. Naczytałam się hymnów pochwalnych na jego cześć więc myślałam, że naprawdę dostanę trzymający w napięciu thriller. Dostałam ciągnącą się obyczajówkę. Niestety w "Żmijowisku" nie ma za dużo napięcia, jest za to przeładownie wątkami obyczajowymi przez co czułam się tą powieścią przytłoczona i nie mogłam zebrać fabuły do kupy. Przeskoki czasowe również mi tego nie ułatwiały. Miałam też problem z rozróżnianiem niektórych bohaterów. Niedojrzałość dorosłych postaci drażniła mnie przez co nie zapałałam do nich sympatią. Powieść potwornie mi się dłużyła a zakończenie przewidziałam jeszcze przed setną stroną. Wieś Żmijowisko skojarzyła mi się z jeziorem Gałęziste z powieści Artura Urbanowicza. Klimat grozy na ostatnich stronach "Żmijowiska" był podobny do tego, który towarzyszył mi podczas lektury "Gałęzistego". Szkoda tylko, że w powieści Chmielarza jest tego klimatu tak mało.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
384 167 1091
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (25)

Ulubione cytaty (121)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd