BookParadise 
bookparadise.pl, https://www.facebook.com/BookParadisee
BookParadise to portal stworzony z myślą o ludziach, którzy uwielbiają literacki świat, a także ochoczo spędzają czas grając w gry planszowe, komputerowe lub rozkoszują się oglądając filmy. U nas znajdziecie mnóstwo recenzji, ciekawe i kreatywne konkursy, a także wiele artykułów i ciekawostek. Portal tworzą wspaniali ludzie, którzy wkładają w swoją pracę mnóstwo pasji oraz energii.
kobieta, Pełczyce, status: Czytelniczka, dodała: 3 książki i 6 cytatów, ostatnio widziana 22 godziny temu
Teraz czytam
 • Arena 13
  Arena 13
  Autor:
  Pierwszy tom trylogii autora bestsellerowej serii Kronik Wardstone. Witajcie na Arenie 13. To tutaj zmagają się ze sobą najlepsi wojownicy, których nigdy nie opuszcza widmo śmierci. Leif pragnie tylk...
  czytelników: 385 | opinie: 19 | ocena: 7,16 (112 głosów) | inne wydania: 1
 • Buntowniczka z pustyni
  Buntowniczka z pustyni
  Autor:
  Bardziej wybuchowa niż proch strzelniczy! Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których d...
  czytelników: 4024 | opinie: 247 | ocena: 7,58 (1447 głosów) | inne wydania: 1
 • Czarne ostrze
  Czarne ostrze
  Autor:
  Legenda mówi, że Paxon Leah jest potomkiem królów i wojowników, którzy kiedyś rządzili Górami Leah i szli na wojnę z magiczną bronią. Ci królowie, królowe i bohaterowie dawno jednak odeszli, a stary m...
  czytelników: 109 | opinie: 13 | ocena: 7,07 (28 głosów)
 • Ezotero. Moje przeznaczenie
  Ezotero. Moje przeznaczenie
  Autor:
  Pola mieszka na Górze Brocken. Magia to dla niej chleb powszedni. Życie zwykłych ludzi jest za to nieznanym lądem pełnym tajemnic. Gdy w końcu ma okazję, by bliżej poznać Ziemię, odkrywa w niej ciepły...
  czytelników: 98 | opinie: 18 | ocena: 7,63 (32 głosy)
 • Kamienie elfów Shannary
  Kamienie elfów Shannary
  Autor:
  Bestsellerowa powieść fantasy z przeniesionego na ekrany cyklu „Kroniki Shannary” Gdy starożytne drzewo Ellcrys zaczyna umierać, siły zła znajdują sposób, by powrócić na ziemię… Magiczne drzewo Ellc...
  czytelników: 684 | opinie: 29 | ocena: 6,76 (160 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-16 21:50:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Isabel Fielding (tom 1) | Seria: Mroczna strona

Styl autorki jest w porządku, ale czasami skupiała się na zbyt długich opisach oraz wewnętrznych monologach, które na siłę przeciągały książkę i nudziły. Poza tymi mankamentami czytało się przyjemnie.
Historia jest ciekawa, nietypowa i zdecydowanie pomysłowa, jednak ma swoje wady, które mi przeszkadzały. Autorka ma dobre pomysły, jednak mogłaby z nich stworzyć dwie różne książki, zamiast...
Styl autorki jest w porządku, ale czasami skupiała się na zbyt długich opisach oraz wewnętrznych monologach, które na siłę przeciągały książkę i nudziły. Poza tymi mankamentami czytało się przyjemnie.
Historia jest ciekawa, nietypowa i zdecydowanie pomysłowa, jednak ma swoje wady, które mi przeszkadzały. Autorka ma dobre pomysły, jednak mogłaby z nich stworzyć dwie różne książki, zamiast wkładać wszystko do jednej. Niemniej jednak warto sięgnąć po powieść, bo jest czymś świeżym.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2019/01/morderczyni-sarah-denzil.html

pokaż więcej

 
2019-01-05 00:18:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

,,Zasady zwycięzców” to książka, która może okazać się pomocna osobą zdeterminowanym i zdecydowanym na zmiany. Myślę, że nie warto się śpieszyć z przyswajaniem jej treści i przede wszystkim lepiej skupić się na efektach oraz rzetelnym wykonywaniu ćwiczeń. Być może wtedy zbliżymy się do osiągnięcia pełni własnych możliwości. Na pewno nie jest to książka, która zadowoli wszystkich czytelników,... ,,Zasady zwycięzców” to książka, która może okazać się pomocna osobą zdeterminowanym i zdecydowanym na zmiany. Myślę, że nie warto się śpieszyć z przyswajaniem jej treści i przede wszystkim lepiej skupić się na efektach oraz rzetelnym wykonywaniu ćwiczeń. Być może wtedy zbliżymy się do osiągnięcia pełni własnych możliwości. Na pewno nie jest to książka, która zadowoli wszystkich czytelników, ale na pewno nikt nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem zawartych w niej informacji, bo autor pisze jasno i klarownie.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2018/12/zasady-zwyciezcow-bodo-schafer.html

pokaż więcej

 
2019-01-03 19:23:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

"Sprawa dla koronera" to książka, która przedstawia historię koronera Holmesa, ale także pokazuje mnóstwo spraw, sposobów na odkrycie zabójstwa, metod jakimi posługują się koronerzy, aby odkryć śledztwo. Powieść przedstawia wszystko "od kuchni", możemy zobaczyć jak długo trwają niektóre sprawy, jak potrafią kłamać ludzie, ile pracy i dokładności trzeba włożyć, aby wydobyć ciało np. z ziemi.... "Sprawa dla koronera" to książka, która przedstawia historię koronera Holmesa, ale także pokazuje mnóstwo spraw, sposobów na odkrycie zabójstwa, metod jakimi posługują się koronerzy, aby odkryć śledztwo. Powieść przedstawia wszystko "od kuchni", możemy zobaczyć jak długo trwają niektóre sprawy, jak potrafią kłamać ludzie, ile pracy i dokładności trzeba włożyć, aby wydobyć ciało np. z ziemi. Niewątpliwie jest to książka warta uwagi, która zawiera w sobie mnóstwo ciekawych informacji.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2019/01/sprawa-dla-koronera-kulisy-zawodu-ktory.html

pokaż więcej

 
2019-01-03 12:28:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Stracone dusze (tom 2)

Tytułowych „martwych dusz” w książce mamy na pęczki. Niemal każdy bohater został doświadczony przez los bądź skrywa mroczna tajemnicę, co sprawia, że tak trudno domyśleć się, jak wyglądała prawda. I choć prawda zaskakuje, jej finał przywodzi na myśl te wszystkie mało prawdopodobne thrillery, gdzie mordercą okazuje się sąsiad/pani z kiosku/bibliotekarka. Rzecz jasna za śmierć Fabianowicz... Tytułowych „martwych dusz” w książce mamy na pęczki. Niemal każdy bohater został doświadczony przez los bądź skrywa mroczna tajemnicę, co sprawia, że tak trudno domyśleć się, jak wyglądała prawda. I choć prawda zaskakuje, jej finał przywodzi na myśl te wszystkie mało prawdopodobne thrillery, gdzie mordercą okazuje się sąsiad/pani z kiosku/bibliotekarka. Rzecz jasna za śmierć Fabianowicz odpowiadać będzie ktoś zupełnie inny, jednak nie finał śledztwa wgniata mnie w fotel, lecz nasz wiecznie poszukujący nie wiadomo czego aspirant Bugaj, a właściwie los, jaki go spotyka, będący w tym przypadku świetnym morał tej historii. Historii, która może nie zapada szczególnie w pamięć, jednak potwierdza znaną zasadę, że kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2018/12/martwe-dusze-daria-orlicz.html

pokaż więcej

 
2019-01-02 18:57:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Tessa Brown (tom 1)

Jeśli jesteście fanami opisów scen walk, potyczek między rycerzami, czy tak jak w tym przypadku zabijania demonów, znajdziecie ich w „Tylko żywi mogą umrzeć” pod dostatkiem. Kolejnym plusem jest główna bohaterka, która jest tą szaloną i nieprzewidywalną. A nie jej przyjaciółka.

„Tylko żywi mogą umrzeć” to naprawdę warta uwagi historia, która pozwoli uwierzyć w przyszłość polskiej literatury...
Jeśli jesteście fanami opisów scen walk, potyczek między rycerzami, czy tak jak w tym przypadku zabijania demonów, znajdziecie ich w „Tylko żywi mogą umrzeć” pod dostatkiem. Kolejnym plusem jest główna bohaterka, która jest tą szaloną i nieprzewidywalną. A nie jej przyjaciółka.

„Tylko żywi mogą umrzeć” to naprawdę warta uwagi historia, która pozwoli uwierzyć w przyszłość polskiej literatury współczesnej – zwłaszcza fantasy.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2018/12/tylko-zywi-moga-umrzec-d-b-forys.html

pokaż więcej

 
2018-12-19 20:00:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Kaci Hadesa (tom 4) | Seria: Editio Red

Zaskakuje mnie pomysłowość autorki. Jestem przeszczęśliwa, że każda jej powieść opowiada zupełnie coś nowego i nie jest tworzona na jedno kopyto. Dzięki temu seria mi się nie nudzi i chcę poznawać ją dalej, przeżywać te wszystkie wydarzenia tak, jakbym sama brała w nich udział. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, który z pewnością będzie inny od pozostałych i jestem pewna, że będzie tam... Zaskakuje mnie pomysłowość autorki. Jestem przeszczęśliwa, że każda jej powieść opowiada zupełnie coś nowego i nie jest tworzona na jedno kopyto. Dzięki temu seria mi się nie nudzi i chcę poznawać ją dalej, przeżywać te wszystkie wydarzenia tak, jakbym sama brała w nich udział. Nie mogę doczekać się kolejnego tomu, który z pewnością będzie inny od pozostałych i jestem pewna, że będzie tam ogień.

A język Tillie Cole, którym posługuje się w książce? Lekki, świeży i przyjemny, chociaż z tymi przekleństwami to można by było ograniczyć się. Rozumiem, że to świat gangsterów, ale czytanie w co drugim zdaniu "ku*wa", "ja pie*dole" troszkę zniechęca do lektury.Jedyne co mi pozostaje zrobić, to polecić Wam całą serię i zachęcić do jej poznania. Myślę, że fani literatury obyczajowe z nutkami erotyzmu i dobrą dawką akcji, będą zachwyceni.

WIęcej na: http://www.bookparadise.pl/2018/12/odkupienie-tillie-cole.html

pokaż więcej

 
2018-11-28 19:25:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

„Kolor samotności” to pięknie napisana, wzruszająca relacja tragicznej historii, widziana oczyma małego dziecka. Mamy tu też całą gamę uczuć, spośród których na pierwszy plan wysuwa się tytułowa samotność. Nie jest to z pewnością łatwa lektura, która wszystkim przypadnie do gustu, jednak dla miłośników nieco ambitniejszej literatury zdecydowanie warta uwagi. Polecam tym, którzy lubią się... „Kolor samotności” to pięknie napisana, wzruszająca relacja tragicznej historii, widziana oczyma małego dziecka. Mamy tu też całą gamę uczuć, spośród których na pierwszy plan wysuwa się tytułowa samotność. Nie jest to z pewnością łatwa lektura, która wszystkim przypadnie do gustu, jednak dla miłośników nieco ambitniejszej literatury zdecydowanie warta uwagi. Polecam tym, którzy lubią się wzruszać i nie boją się trudniejszych tematów, a także dobrze Wam radzę - pamiętajcie o chusteczkach, bo te z pewnością będą Wam potrzebne...

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2018/11/kolor-samotnosci-rhiannon-navin.html

pokaż więcej

 
2018-10-27 21:19:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Stracone dusze (tom 1)

Powiedzieć że dramat, to mało. W książce pojawiło się tak wiele zła współczesnego świata, które tylko czyha, by złapać, osaczyć swoją ofiarę, że aż mrozi serce. Nie ukrywam, że lekturze towarzyszył lekki niepokój, a historia, choć już dawno przeczytana, wciąż krążyła po głowie. Zawsze miałam się za twardziela w tej materii, ale niestety jak dla mnie jednak nieco za dużo tego zła. Wiele już się... Powiedzieć że dramat, to mało. W książce pojawiło się tak wiele zła współczesnego świata, które tylko czyha, by złapać, osaczyć swoją ofiarę, że aż mrozi serce. Nie ukrywam, że lekturze towarzyszył lekki niepokój, a historia, choć już dawno przeczytana, wciąż krążyła po głowie. Zawsze miałam się za twardziela w tej materii, ale niestety jak dla mnie jednak nieco za dużo tego zła. Wiele już się naczytałam, wiele zbrodni widziałam oczyma wyobraźni, ale historie z „Diabelskiego młyna” przerażają po stokroć bardziej. Być może dlatego, że krew nie leje się strumieniami, śledztwo nie idzie błyskawicznie, a napięcie budują niepewność co do losu bohaterów oraz mroczne umysły potworów, którymi okazują się z pozoru zwykli ludzie.

Więcej na:
http://www.bookparadise.pl/2018/10/diabelski-myn-daria-orlicz.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
321 272 1238
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (32)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd