mamazrozowatorebka 
mamazrozowatorebka.blogspot.com, https://www.facebook.com/mamazrozowatorebka, https://www.instagram.com/mamazrozowatorebka
Mama i żona 14.06.1984 Gdynia, Poland Właścicielka 2 kotów Blogerka od 06.2015 Miłośniczka książek od 3 klasy podstawówki
34 lat, kobieta, Gdynia, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 6 dni temu
Teraz czytam
 • Buszujący w zbożu
  Buszujący w zbożu
  Autor:
  Bohaterem 'Buszującego w zbożu' jest szesnastoletni uczeń, Holden Caulfield, który nie mogąc pogodzić się z otaczającą go głupotą, podłością, a przede wszystkim zakłamaniem, ucieka z college`u i przez...
  czytelników: 42449 | opinie: 1418 | ocena: 6,72 (23115 głosów) | inne wydania: 14
 • Mentalista Hitlera
  Mentalista Hitlera
  Autor:
  Hiszpański dziennikarz José Ortega zostaje wysłany do Berlina, żeby relacjonować burzliwe wydarzenia polityczne toczące się w tym czasie w Niemczech. Poznaje tam jasnowidza Erika Jana Hanussena, który...
  czytelników: 186 | opinie: 15 | ocena: 6,65 (66 głosów)
 • Tylko martwi nie kłamią
  Tylko martwi nie kłamią
  Autor:
  Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer cz...
  czytelników: 7186 | opinie: 484 | ocena: 6,83 (3573 głosy) | inne wydania: 4

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-02 18:23:54
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-09-30 15:02:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Dobre myśli (tom 3)

Lubię książki Magdaleny i nic na razie w tym temacie się nie zmienia. Jednak ta mnie nie porwała. Rozdziały i ich nazwy niewiele wnosiły, wręcz mnie irytowały. Przeskoki z bohaterki, na bohaterkę były za szybkie, przez co towarzyszył mi chaos. Czytałam ją 2 tygodnie, zamiast maksymalnie kilku dni. Nie chciało mi się, nie pamiętałam o niej, zmuszałam się, żeby machnąć kolejne kilka stron, bo... Lubię książki Magdaleny i nic na razie w tym temacie się nie zmienia. Jednak ta mnie nie porwała. Rozdziały i ich nazwy niewiele wnosiły, wręcz mnie irytowały. Przeskoki z bohaterki, na bohaterkę były za szybkie, przez co towarzyszył mi chaos. Czytałam ją 2 tygodnie, zamiast maksymalnie kilku dni. Nie chciało mi się, nie pamiętałam o niej, zmuszałam się, żeby machnąć kolejne kilka stron, bo może wciągnie mnie bardziej. Teoretycznie ma w sobie wszystko co powinno mi odpowiadać, a jednak czegoś tu zabrakło. Na razie zrzucam to na brak znajomości tej serii. Kupię pierwsze 3 tomy, tym bardziej, że okładki są śliczne, nadrobię i może wtedy zmienię zdanie. Na dzień dzisiejszy nie jest moją ulubioną książką autorki. Czereśnie zawsze muszą być dwie nadal zajmuje pierwsze miejsce w moim sercu.

pokaż więcej

 
2018-09-16 14:35:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Kwiat paproci (tom 1)

Z przyjemnością muszę stwierdzić, że zgadzam się z pozytywnymi opiniami na jej temat. Co jednak zawsze mnie trochę zaskakuje. Lekko, łatwo i przyjemnie, z mitologią słowiańską, nawet nie w tle, bo stanowi jednego z głównych bohaterów Szeptuchy. Z często nieporadną, uroczą i uparcie racjonalną lekarką, która sprawia, że ciężko o powagę. Z niesamowitym ciachem, Dagome, który chce zakończyć swój... Z przyjemnością muszę stwierdzić, że zgadzam się z pozytywnymi opiniami na jej temat. Co jednak zawsze mnie trochę zaskakuje. Lekko, łatwo i przyjemnie, z mitologią słowiańską, nawet nie w tle, bo stanowi jednego z głównych bohaterów Szeptuchy. Z często nieporadną, uroczą i uparcie racjonalną lekarką, która sprawia, że ciężko o powagę. Z niesamowitym ciachem, Dagome, który chce zakończyć swój ponad tysiącletni nieśmiertelny żywot. I Babą Jagą, która w godzinach pracy stylizuje się na starą szeptuchę, a w rzeczywistości ... same musicie to sprawdzić, jeśli napisałam cokolwiek, co do Was przemawia.

pokaż więcej

 
2018-09-08 21:39:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka jest mocna, raczej nie dla wrażliwego czytelnika. Od pierwszych stron wciągała i odpychała. Muszę przyznać, że cieszyłam się, że nie mogłam jej czytać jednym ciągiem, bo dosłownie potrzebowałam oddechu.

Większość z tych wydarzeń jest dla mnie nowością, gdyż działa się, przed moim urodzeniem. Co jakiś czas trafiałam na informacje o polskich seryjnych mordercach, ale nie spodziewałam...
Książka jest mocna, raczej nie dla wrażliwego czytelnika. Od pierwszych stron wciągała i odpychała. Muszę przyznać, że cieszyłam się, że nie mogłam jej czytać jednym ciągiem, bo dosłownie potrzebowałam oddechu.

Większość z tych wydarzeń jest dla mnie nowością, gdyż działa się, przed moim urodzeniem. Co jakiś czas trafiałam na informacje o polskich seryjnych mordercach, ale nie spodziewałam się, że było tak ... źle. A przecież autor nie skupia się na szczegółach zbrodni.

Jest tu też dużo historii samego zawodu, jak na mój gust, za dużo, spora część książki mocno wybiegała poza to co mnie interesuje. W końcu nie sięgnęłam po książkę, po to, żeby zobaczyć, jak zmieniało się postrzeganie zawodu, na przestrzeni lat, na świecie, w tak bardzo rozbudowanej formie(1/3 książki).

Bardzo mało też samej rozmowy z katem, która jest ledwie niewielkim dodatkiem mającym spiąć książkę. A jak już występuję, to drażnią mnie ataki autora, w stosunku do swojego rozmówcy. Zakładam, że usilnie starał się wycisnąć coś więcej, niż krótka, zwięzła odpowiedź na zadane pytanie. Ale ja to odbierałam, jako celowe negatywne nastawienie do człowieka i próbę zwalenia na niego, wszystkiego co może być odebrane jako złe wokół tematu kara śmierci.

Spodziewałam się, że będzie to lektura obowiązkowa dla każdego dorosłego człowieka, który powinien mieć wyrobione zdanie w tak trudnym temacie, jakim jest kara śmierci. Wprowadziła zamieszanie, podrzuciła kilka ciekawostek, wzburzyła mnie na tyle, żeby znów przemyśleć temat. Więc chyba spełniła swoje zadanie. Ale czy jest potrzebna każdemu? Ja ją sobie na razie zatrzymam, mam wrażenie, że jeszcze kiedyś mogę chcieć do niej zajrzeć. Jednak w tym momencie czuję niedosyt i mam zamiar sięgnąć po książki polecane na jej końcu: Polscy seryjni mordercy, Bestie. Zbrodnie i kary oraz Seryjni mordercy.

Niby dobra, a jednak mam co do niej mieszane uczucia i nie chodzi tu o sam kontrowersyjny temat.

pokaż więcej

 
2018-09-03 07:19:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Baśniobór (tom 2)

Dzieje się dużo, bywa mrocznie. Chęć pomocy kończy się zawsze tarapatami. Niby fajnie, szybko, sprawnie, a jednak zdarzają się dłużyzny, zbędne opisy, a z drugiej strony urywane wątki i przeskoki o kilka kroków do przodu. Ciut za dużo chaosu, który niweczy płynność akcji.

Odrobinę się z nią męczyłam, ciut mnie nudziła, a jednocześnie miejscami mnie porywała i przenosiła kilkadziesiąt stron...
Dzieje się dużo, bywa mrocznie. Chęć pomocy kończy się zawsze tarapatami. Niby fajnie, szybko, sprawnie, a jednak zdarzają się dłużyzny, zbędne opisy, a z drugiej strony urywane wątki i przeskoki o kilka kroków do przodu. Ciut za dużo chaosu, który niweczy płynność akcji.

Odrobinę się z nią męczyłam, ciut mnie nudziła, a jednocześnie miejscami mnie porywała i przenosiła kilkadziesiąt stron dalej.

Czuję niedosyt, czegoś mi tu zabrakło, a może właśnie o kilkadziesiąt stron było za dużo. Po jej skończeniu, mam ochotę sięgnąć po kolejny tom. Niby jest lepiej, a jednak nie jest. Ale już mnie wciągnęła, kupię kolejny tom.

Gdybym była o te 2 dekady młodsza, pewnie doceniłabym ją bardziej i chyba właśnie dla takich wczesnych nastolatków bym ją polecała. Jest na tyle fajna, że zostaje w domu, nikomu jej nie oddam. Coś czuję, że za kilka lat mój syn sięgnie po nią z przyjemnością. Choć najpierw podrzucę mu Harrego, a potem Percego.

pokaż więcej

 
2018-08-25 19:22:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Nie da się uniknąć porównań, zwłaszcza, gdy już po pierwszych stronach na myśl przyszedł mi Eragon Christopher'a Paolini, to chyba przez tą wioskę i małe waśnie jej mieszkańców. Ale spokojnie w miarę czytania mogłabym wymienić masę innych tytułów, czego robić nie zamierzam. Czyżbym coś autorowi zarzucała? Czyżby zbyt mocno wzorował się na innych twórcach? To raczej kwestia tego, że lubię ten... Nie da się uniknąć porównań, zwłaszcza, gdy już po pierwszych stronach na myśl przyszedł mi Eragon Christopher'a Paolini, to chyba przez tą wioskę i małe waśnie jej mieszkańców. Ale spokojnie w miarę czytania mogłabym wymienić masę innych tytułów, czego robić nie zamierzam. Czyżbym coś autorowi zarzucała? Czyżby zbyt mocno wzorował się na innych twórcach? To raczej kwestia tego, że lubię ten gatunek i sporo książek z tych klimatów połknęłam. A to oznacza, że porównań uniknąć się nie da.

Evah przez 14 lat swojego życia, miał fajną rodzinę, może nie zawsze było lekko, ale ciężko się tu raczej doszukiwać wielkiej traumy. Żelazny kruk zabrał mu wszystko, więc rusza wymierzyć sprawiedliwość. Co może okazać się problematyczne przez brak ofiar oraz strach i zmowę milczenia całej reszty.

Zaczyna się podróż, a w jej czasie może zdarzyć się wiele, ale tak naprawdę wiele się nie dzieje. Bohaterowie przychodzą i odchodzą, ale główny się nie zmienia.

Muszę przyznać, że czytało mi się ją ciężko, czułam niemoc. Niby to co lubię, niby dobrze napisana. Może to te błędy, które co chwilę rzucały mi się w oczy, jak to w książce przed korektą, zdarzyć się może. Jednak to chyba nie to. Ciut za długo się rozkręca, zbyt rozwlekłe opisy. Podobają mi się założenia i kreacja świata. Może po prostu potrzebuję kolejnych stron, żeby dać się wciągnąć.

pokaż więcej

 
2018-08-15 15:07:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: William Wisting (tom 5) | Seria: Mroczny zaułek

Co tu dużo pisać, książka jest świetna. Idealnie wpisuje się w klimat schyłku lata i początku jesieni, a tym właśnie dla mnie jest druga połowa sierpnia, ale to chyba jeszcze pozostałość z lat szkolnych.

Napisana jest lekko, łatwo i przyjemnie, choć bynajmniej głównego wątku tak określić się nie da. Dekapitacja głowy nastolatki ... mglisty poranek ... ojciec policjant ... córka dziennikarka...
Co tu dużo pisać, książka jest świetna. Idealnie wpisuje się w klimat schyłku lata i początku jesieni, a tym właśnie dla mnie jest druga połowa sierpnia, ale to chyba jeszcze pozostałość z lat szkolnych.

Napisana jest lekko, łatwo i przyjemnie, choć bynajmniej głównego wątku tak określić się nie da. Dekapitacja głowy nastolatki ... mglisty poranek ... ojciec policjant ... córka dziennikarka ... pomocnik kata ... narkobiznes ... nieletni azylanci.

Polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-11 22:05:21
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Nie była taka zła jak myślałam, ale też nie tak dobra jak się tego spodziewałam. Gdyby była o połowę krótsza, pewnie bym ją wychwalała. A tak to pozycja dla wytrwałych lub wielbicieli tego typu książek.

 
2018-08-07 09:49:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

"Nie ufam ludziom, którzy twierdzą, że ich ulubioną książką jest klasyka. Myślę, że kłamią, by sprawiać wrażenie wykształconych, albo po prostu nie przeczytali żadnej książki spoza licealnego kanonu lektur."
Dzieje się, chaotycznie, dużo niedopowiedzeń, zabawnie, bez dłużyzn, wciąga. Uroniłam łezkę, zanim atmosfera się oczyściła. Dobrze napisana, trudny temat przystępnie sprzedany. Podobała mi...
"Nie ufam ludziom, którzy twierdzą, że ich ulubioną książką jest klasyka. Myślę, że kłamią, by sprawiać wrażenie wykształconych, albo po prostu nie przeczytali żadnej książki spoza licealnego kanonu lektur."
Dzieje się, chaotycznie, dużo niedopowiedzeń, zabawnie, bez dłużyzn, wciąga. Uroniłam łezkę, zanim atmosfera się oczyściła. Dobrze napisana, trudny temat przystępnie sprzedany. Podobała mi się, przyjemnie spędziłam z nią czas.

pokaż więcej

 
2018-07-30 13:09:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

To była zdecydowanie najlepsza z tych 5 części. Działo się dużo i to od początku, nie było przydługiego wstępu. W końcu 16 urodziny Percego nadchodziły, czas wypełnienia przepowiedni. Czy Olimp zostanie zniszczony? Czy Kronos przejmie władzę? Czy heros sobie poradzi? Co wyniknie z kąpieli w Styksie.

Nie było nudno, nie było sztampowo, nie było przewidywalnie. Nie miałam tyle czasu, żeby...
To była zdecydowanie najlepsza z tych 5 części. Działo się dużo i to od początku, nie było przydługiego wstępu. W końcu 16 urodziny Percego nadchodziły, czas wypełnienia przepowiedni. Czy Olimp zostanie zniszczony? Czy Kronos przejmie władzę? Czy heros sobie poradzi? Co wyniknie z kąpieli w Styksie.

Nie było nudno, nie było sztampowo, nie było przewidywalnie. Nie miałam tyle czasu, żeby przeczytać ją przy jednym posiedzeniu, ale wracałam do niej w każdej wolnej chwili. Wygrała w Netfilxem. Towarzyszyła mi podczas plażowania.

Byłam pewna, że ostatni tom już mnie nie zaskoczy. Zaskoczył. Petarda.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
481 25 72
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (10)

Ulubieni autorzy (14)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd