Marta-Kamińska 
status: Czytelnik, dodał: 2 książki, ostatnio widziany 12 tygodni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-04-26 13:57:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Victor Larenz - słynny psychiatra po czterech latach intensywnych poszukiwań swojej córki - Josy, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach i nikomu nigdy nie udało się jej odnaleźć (nawet martwej) próbuje na nowo poukładać swoje rozsypane życie. Z czasem dochodzi do wniosku, iż odsunięcie się od swojej profesji i ukrycie się w samotnej targanej sztormami wysepce na Morzu Północnym -... Victor Larenz - słynny psychiatra po czterech latach intensywnych poszukiwań swojej córki - Josy, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach i nikomu nigdy nie udało się jej odnaleźć (nawet martwej) próbuje na nowo poukładać swoje rozsypane życie. Z czasem dochodzi do wniosku, iż odsunięcie się od swojej profesji i ukrycie się w samotnej targanej sztormami wysepce na Morzu Północnym - Parkum, chociażby w minimalnym stopniu zrekompensuje mi silne poczucie winy i zagłuszy jego smutek. Przebywanie w domku nad morzem w samotności, zamiast uleczyć jego zranioną duszę, powoduje iż Victor co rusz bije się z myślami i każdego kolejnego dnia, coraz bardziej pogrąża się w silnej rozpaczy.
Pewnego dnia do jego samotni przybywa tajemnicza kobieta - Anna Spiegel. Anna jest rodowitą berlinianką, twórczynią książek dla dzieci, chorującą na schizofrenie. Jej odmiana schizofrenii jest dość nietypowa, bowiem powoduje, iż tworzone przez nią postacie książkowe staje się dla niej samej bardzo rzeczywiste. Najgorsze jest to, iż w jej ostatniej publikacji pojawiła się dziewczynka, cierpiąca na niezidentyfikowaną chorobę i która z dnia na dzień zniknęłą bez śladu. Podobnie jak córka Victora... Czy to może być prawda? Czy tajemnicza kobieta wie coś na temat zniknięcia Josy? Czy doprowadzi Victora do prawdy? Jaki będzie finał tej historii?
Sukcesywne i stopniowe odkrywanie prawdy wraz z Victorem było na tyle intrygujące i frapujące, że ciężko było mi odłożyć książkę. Każde spotkanie Victora z Anną, wnosiło w poszukiwania wiele ciekawych informacji. Muszę przyznać, iż cała książka bazuje na tajemniczym klimacie i nieustannej zagadkowości.
Dużym plusem niniejszej publikacji, bez wątpienia jest to, iż każdy rozdział kończy się w samym środku istotnych i kluczowych wydarzeń, że koniecznie trzeba zagłębiać się w kolejne strony tej historii, aby móc poznać co będzie dalej. Krótkie rozdziały dodatkowo także, potęguje i napędza akcje, że nim się obejrzymy, to już będziemy na ostatniej stronie, która myślę, iż zaskoczy niejednego czytelnika.
Autor zgrabnie manipuluje czytelnikiem. Bardzo powoli odsłania kolejne fakty, zaskakuje i daje do myślenia. Sądzę, iż każda kolejna strona tej książki zaostrzy u niejednego czytelnika ogromną ciekawość, a także rozbudzi jego apetyt na więcej!
Całość jest napisana bardzo lekkim, dynamicznym i przyjemnym w odbiorze językiem. Trzeba przyznać, iż autor zadbał o szczegóły, zarówno pod względem merytorycznym, jak i stylistycznym. Ponadto z dużą swobodą i lekkością prowadzi płynną narrację, kreśląc sugestywne i intrygujące opisy. Warto również podkreślić, iż rozwój akcji stopniowany jest bardzo umiejętnie, a my dość często jesteśmy zaskakiwani nieoczekiwanymi wydarzeniami.
Autor oddaje w ręce czytelników bardzo dobry oraz niejednoznaczny thriller psychologiczny z elementami zagadkowości, intryg oraz tajemnic. Książka trzyma w napięciu już od pierwszych stron, hipnotyzuje, intryguje, frapuje i absorbuje odbiorcę. Gorąco polecam!

- Nie oceniam po okładkach

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
15 15 85
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd