Książki 
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com
Pracuję a w wolnych chwilach czytam, piszę.
33 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 55 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-15 10:19:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Achaja (tom 3)

Lubię czytać serię, może jest to kontrowersyjne stwierdzenie ale dzięki temu moge lepiej poznać postacie. Książka jak i cała trylogia Achai przypadła mi do gustu chociaż mam nieodparte wrażenie iż została ona podzielona nieco na siłe i lepiej wyglądałaby jako jedna część. Po prostu poszczególne części nie mają własnych zakończeń ani wątków. Niby pierwsza część miała ich kilka ale bardzo szybko... Lubię czytać serię, może jest to kontrowersyjne stwierdzenie ale dzięki temu moge lepiej poznać postacie. Książka jak i cała trylogia Achai przypadła mi do gustu chociaż mam nieodparte wrażenie iż została ona podzielona nieco na siłe i lepiej wyglądałaby jako jedna część. Po prostu poszczególne części nie mają własnych zakończeń ani wątków. Niby pierwsza część miała ich kilka ale bardzo szybko odchodzą one na do tła a sam wątek z Achają nawet mimo dość interesującego zakończenia [przedstawianego w formie epilogu], to zbyt mało aby polecić tę pozycję każdemu fanowi takiego gatunku.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-13 17:32:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Achaja (tom 2)

W drugim tomie nastąpiło pewne zmniejszenie wątków. Elementy z Achają wypełniły całą książkę a pozostałe dwa przeszły na trzeci oraz epizodyczny plan. I mimo iż tamte wątki jakoś mnie nie zainteresowały [przynajmniej w pierwszej połowie], to zmniejszenie ich obecności odczuwam jako pewnego rodzaju "rysę na szkle". Po samej głównej bohaterce widać olbrzymią zmianę. Czasem człowiek zastanawiał... W drugim tomie nastąpiło pewne zmniejszenie wątków. Elementy z Achają wypełniły całą książkę a pozostałe dwa przeszły na trzeci oraz epizodyczny plan. I mimo iż tamte wątki jakoś mnie nie zainteresowały [przynajmniej w pierwszej połowie], to zmniejszenie ich obecności odczuwam jako pewnego rodzaju "rysę na szkle". Po samej głównej bohaterce widać olbrzymią zmianę. Czasem człowiek zastanawiał się gdzie się podziała tamta księżniczka z Królestwa Troy, ale jak na to co ona przeszła to i tak ma w sobie nadal mnóstwo siły. I nie pisze tutaj o tej fizycznej. Ta część jest krótsza od poprzedniej i ma tylko około 640 stron a dzięki manewrowi tylko jednego wątku akcja przelana na papier jest szybsza niż w poprzedniczce. Wiecie gdyby nie to, że posiadam całą serię to troszeczkę zdenerwowałbym się na twórcę za akie przeprowadzenie końca. Zarówno w pierwszym jak i drugim tomie nachodzi on niczym hiszpańska inkwizycja, a tej jak wiecie nikt się nie spodziewa ;)

No nic, ja wracam do czytania trzeciego tomu a wam zapraszam do samodzielnego poznania serii. Ale zapamiętajcie by mieć przy sobie od razu wszystkie trzy tomy.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-11 22:23:12
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Achaja (tom 1)

Od dawna miałem ochotę przeczytać tę ksiażkę a właściwie całą serię ale jakoś nie było na to zbytnio czasu. Na szczęście w końcu zaczynam tę serie.

Tom otwierający serie "Achaja", jest inny niż oczekiwałem. Po pierwsze jeden z zawartych w książce wątków mimo pewnego niezbyt interesującego początku okazał się jednym z ciekawszych i chyba nawet bardziej niż wątek Achai. Wątek numer trzy w...
Od dawna miałem ochotę przeczytać tę ksiażkę a właściwie całą serię ale jakoś nie było na to zbytnio czasu. Na szczęście w końcu zaczynam tę serie.

Tom otwierający serie "Achaja", jest inny niż oczekiwałem. Po pierwsze jeden z zawartych w książce wątków mimo pewnego niezbyt interesującego początku okazał się jednym z ciekawszych i chyba nawet bardziej niż wątek Achai. Wątek numer trzy w którym elementy magiczne górują jest nie do końca wyjaśniony, ale to normalne w początkowych tomach. Jednak wróćmy do głównej bohaterki. Księżniczka Achaja ma dużo więcej przygód niż wszystkie inne księżniczki z tamtejszego uniwersum razem wzięte. Nie chciałbym pisać żadnych spoilerów ale jej przygody mimo nie zawsze szybkiej akcji, zawsze są ciekawe. Na początku troszeczkę na siłę czytałem tę książkę i nie bardzo wiedziałem dlaczego jest ona tak wysoko oceniana, ale druga jej połowa wyjaśniła mi to. Książka spodobała mi się na tyle iż drugi tom wezmę do przeczytania nie czekając tak długo. Nie mogę się doczekać cóż takiego autor wymyślił w części drugiej.

Zapraszam na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-06 16:42:30
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Bajki krasnoludzkie (tom 2) | Seria: Bajki krasnoludzkie
 
2018-12-06 16:32:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 4)

Ta część serii bardzo mocno bazuje na skutkach poprzedniej części, i to w dużo większym stopniu niż miało to miejsce wcześniej. Niestety nie wiem dlaczego autor dał na początku oraz końcu książki postać której w ogóle nie ma środkowej części książki. Chociaż mam pewne przypuszczenia iż może ona odegrać większą rolę w piątym tomie. Postać o której wspominam była już na kartach serii i wcale nie... Ta część serii bardzo mocno bazuje na skutkach poprzedniej części, i to w dużo większym stopniu niż miało to miejsce wcześniej. Niestety nie wiem dlaczego autor dał na początku oraz końcu książki postać której w ogóle nie ma środkowej części książki. Chociaż mam pewne przypuszczenia iż może ona odegrać większą rolę w piątym tomie. Postać o której wspominam była już na kartach serii i wcale nie obraziłbym się jej powrót. Miejscem akcji tym razem jest nowa kolonia, mieszcząca się po za znanymi terenami. Na kolonii spotykają się trzy strony, znane czytelnikom cyklu. Jednak oprócz tego starych zawiłości jakie te strony mają do siebie. Dochodzą jeszcze nowe problemy. Holden wraz z ekipą zostaje wysłany jako mediator. Mimo, że książka może wydawać się czasami lekko przegadana to nie nudzi na żadnej ze swoich prawie 600 stron. Fani uniwersum na pewno nie zawiodą się sięgając po tę część.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-12-03 16:20:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wilcza Dolina - Bratmił (tom 2)

Wiecie, pierwszą część z tej serii czytałem dość dawno, ale o ile dobrze pamiętam to uważałem ją za ciekawą bajkę i pozycja która nie potrzebuje kontynuacji. Jednak z wielką przyjemnością wróciłem do średniowiecznej Polski która jeszcze nie przeszła na chrześcijaństwo. Główny bohater Bratmił został uczniem opiekunki/znachorki czy jak nazywają takie kobiety w innych ksiażkach szeptuchy. W tej... Wiecie, pierwszą część z tej serii czytałem dość dawno, ale o ile dobrze pamiętam to uważałem ją za ciekawą bajkę i pozycja która nie potrzebuje kontynuacji. Jednak z wielką przyjemnością wróciłem do średniowiecznej Polski która jeszcze nie przeszła na chrześcijaństwo. Główny bohater Bratmił został uczniem opiekunki/znachorki czy jak nazywają takie kobiety w innych ksiażkach szeptuchy. W tej części jest troszkę mniej powiedzmy że demonów. Jednak nie jest to minusem a raczej skutek umiejscowienia większości fabuły na terenie wsi. Autorka dzięki umiejscowieniu Bratmiła jako ucznia w naturalny sposób uczy czytelnika różnych ciekawych właściwości ziół oraz naparów. Jednak odradzałbym używanie takich specyfików samemu. Pamiętajcie, że znachorki uczyły się o nich przez wiele lat a przeczytanie kilku książek to za mało by przestawić się na medycynę naturalną. W książce pojawia się pewna więź pomiędzy głównym bohaterem a inną postacią której tożsamości zdradzać nie będę a której rozwinięcie z wielką chęcią przeczytałbym w kolejnych częściach. Niestey mam jedną bardzo poważną wadę tej książki. Jest ona niemiłosiernie krótka i na dłużej niż jeden dzień nie starczy Wam.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-30 18:23:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wschód Ziemi (tom 1)

Pierwszy tom młodzieżówki sci-fi, jest interesująca a dzięki lekkiemu pióru autora czyta się dość szybko te trzysta sześćdziesiąt stron. Chociaż jak na ten gatunek to taka ilość nie jest zbyt duża. Ta część ma za zadanie przybliżyć nam bohaterów i mimo iż robi to poprawnie to wprowadza pewien element nieco na siłę. Oczywiście mógłbym go tutaj podać ponieważ nie należy do głównych wątków a... Pierwszy tom młodzieżówki sci-fi, jest interesująca a dzięki lekkiemu pióru autora czyta się dość szybko te trzysta sześćdziesiąt stron. Chociaż jak na ten gatunek to taka ilość nie jest zbyt duża. Ta część ma za zadanie przybliżyć nam bohaterów i mimo iż robi to poprawnie to wprowadza pewien element nieco na siłę. Oczywiście mógłbym go tutaj podać ponieważ nie należy do głównych wątków a raczej gdzieś w tle jednak mam lekkie obawy iż nabierze on na znaczeniu w dalszej części. Wiecie, może ja jestem spaczony przez inne książki ale jak ktoś po kilka(dziesiąt), razy mówi o tym co się stało. Albo przez dosłowne pokazanie, albo między wersami, to wietrze tam spisek i opcję iż zostało to sprowokowane. Może zdziwi Was informacja, że ta fabuła książki ani razu nie opuszcza Ziemi. No, może stosuje lekkie niedomówienie, ale mieszcze się w granicach "błędu statystycznego". Bohaterowie. Mimo tego iż przez cały tom mamy okazję poznać ich oraz zapałać sympatią to jakoś, nie potrafię tego uczynić. Nie to aby nie byli oni źli czy coś w tym stylu, po prostu są bardzo obojętni. Ale, może ulegnie to zmianie kiedy będę miał okazję poznać kolejne tomy serii.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-30 18:07:06
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-29 17:37:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mam mieszane uczucia co do tej konkretnej pozycji. Nawet ciężko mi nazwać ją książką, gdyż ta powinna posiadać jakiś jeden lub kilka wątków, a tutaj jest to raczej zbiór opowiadań/zleceń załogi statku "Demeter". Oczywiście te zlecenia z dalszego etapu powieści mają pewne mrugnięcia okiem i wspomnienia wcześniejszych ale praktycznie można je czytać nie znając poprzednich. Jak już dacie szansę... Mam mieszane uczucia co do tej konkretnej pozycji. Nawet ciężko mi nazwać ją książką, gdyż ta powinna posiadać jakiś jeden lub kilka wątków, a tutaj jest to raczej zbiór opowiadań/zleceń załogi statku "Demeter". Oczywiście te zlecenia z dalszego etapu powieści mają pewne mrugnięcia okiem i wspomnienia wcześniejszych ale praktycznie można je czytać nie znając poprzednich. Jak już dacie szansę tej pozycji to miejcie dużo wyrozumiałości dla pilota oraz jego wielu [naprawdę wielu], odniesień do filmów typu "Gwiezdne Wojny" czy "Star Trek", szczególnie na początku, później albo on z tym przystopował albo ja się przyzwyczaiłem. Problemem tej książki jest również całkowity brak zakończenia. Mam szczerą nadzieję, że autor ma w planach wydać nowy zbiór zleceń i tym razem zakończy ją w inny sposób niż ten znany fanom Star Treka. Wiecie o co mi chodzi ;)

Podsumowując. Jest to ciekawa propozycja dla osób mających niewiele czasu gdyż poszczególne zlecenia/rozdziały, można czytać niezależnie i nie będzie odczuwało się żadnych trudności z odnalezieniem się w przedstawionym uniwersum.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-27 16:20:20
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Saga o kotołaku (tom 1)

O rany, mam problem z tą powieścią. Szczerze to nie zachwyciła mnie ona jakoś szczególnie. Mimo iż ma kilka ciekawych elementów jak demony które są wzięte z różnorakich wierzeń. Zaczynając od zwykłych wilkołaków czy wampirów a skończywszy na strzygach czy utopcach. Podoba mi się to iż nie są one potraktowane jako jeden punkt a zostały podzielone [jeden atakuje innego ale toleruje trzeciego i... O rany, mam problem z tą powieścią. Szczerze to nie zachwyciła mnie ona jakoś szczególnie. Mimo iż ma kilka ciekawych elementów jak demony które są wzięte z różnorakich wierzeń. Zaczynając od zwykłych wilkołaków czy wampirów a skończywszy na strzygach czy utopcach. Podoba mi się to iż nie są one potraktowane jako jeden punkt a zostały podzielone [jeden atakuje innego ale toleruje trzeciego i tym podobne]. Jest tu też dość interesujący motyw czasu akcji a bohaterowie napisani dość interesująco. Jednak jest napisana dość nieciekawym stylem. Nie zrozumcie mnie źle nie jest on zły ale nie ma tego czegoś co sprawia iż nie można się oderwać. Dodatkowo zbyt duży nacisk położono na zbliżenia cielesne różnych postaci. Gdyby zmniejszyć to o połowę to książka byłaby troszeczkę ciekawsza. Bardzo wątpie abym sięgnął po kolejne tomy tego cyklu.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-25 18:56:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 3)

I znowu wracamy do znanego uniwersum, gdzie Jimm Holden wraz z załogą starają się przeżyć z niespodzianek rzucanym im przez los/autora. W tej części miałem momentami myśli typu "Jimm, ty chyba wariujesz. Nie ma gdzieś kogoś po psychologii czy coś". Jednak to nie przeszkadzało w ogólnym odbiorze książki a w dalszej jej części i ten wątek został ujawniony. Wiecie, całą seria... I znowu wracamy do znanego uniwersum, gdzie Jimm Holden wraz z załogą starają się przeżyć z niespodzianek rzucanym im przez los/autora. W tej części miałem momentami myśli typu "Jimm, ty chyba wariujesz. Nie ma gdzieś kogoś po psychologii czy coś". Jednak to nie przeszkadzało w ogólnym odbiorze książki a w dalszej jej części i ten wątek został ujawniony. Wiecie, całą seria "Ekspansja", jest swoistym ewenementem. Chodzi o to iż każda książka [do tej pory przeczytałem tylko trzy, czwarty nie miał jeszcze Polskiej premiery gdy piszę ten tekst], mogłaby spokojnie nie być częścią serii a jakimiś "osobnymi bytami", dziejącymi się w jednym uniwersum. Ale odrzucając moje osobiste wywody, ta część ma oprócz starych bohaterów jak zwykle garść nowych. Ma również całkiem nowe miejsce akcji a jego zakończenie otwiera cały wachlarz pomysłów na nowe części. Niczym w serialu "Gwiezdne Wrota", kiedy dowiadujemy się ile ich było. Jeśli chodzi o bohaterów to ciesze się iż jedna ze złych postaci dostała więcej głębi oraz motywacji do działań niż ma to miejsce w innych tego typu powieściach, chociaż jest kilka schematów pośród innych wątków [wybaczcie enigmatyczność, ale nie chcę spoilerować]. Nie wiem jak wy, ale ja z wielką chęcią gdy czas mi na to pozwoli przeczytam tom czwarty czyli "Gorączka Ciboli".

Podsumowując: Książka z gatunku sci-fi z dużą ilością akcji ale bez przesadyzmu i z umiejętnie podzielonymi elementami odpoczynku.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-23 07:21:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-22 21:00:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Projekt Rho (tom 3) | Seria: Fabryczna Galaktyka

Zamknięcie serii. Sprostanie ciągle wzrastającym wymaganiom czytelników. Poprowadzenie wszystkiego w sposób logiczny oraz nie zmieniać za bardzo uniwersum. To wszystko jest bardzo trudne. Jednak nie trzymając Was w niepewności powiem iż autorowi się udało. No przynajmniej w 3/4 książki. Jak dobrze wiecie nasza trójka głównych bohaterów po brawurowej akcji ratunkowej schowała się w bezpiecznym... Zamknięcie serii. Sprostanie ciągle wzrastającym wymaganiom czytelników. Poprowadzenie wszystkiego w sposób logiczny oraz nie zmieniać za bardzo uniwersum. To wszystko jest bardzo trudne. Jednak nie trzymając Was w niepewności powiem iż autorowi się udało. No przynajmniej w 3/4 książki. Jak dobrze wiecie nasza trójka głównych bohaterów po brawurowej akcji ratunkowej schowała się w bezpiecznym miejscu. Mogę wam zdradzić iż tam właśnie podczas licznych treningów, nie rzadko bardziej wyczerpujących umysł niż ciało, poznają tajemnicę dla którego oba statki pojawiły się na Ziemi. Nie będę Wam rzucał dużych spoilerów dlatego ogranicze się do stwierdzenia iż tempo akcji w książce jest w podobnej prędkości jak w części drugiej. Sam autor widać rozwinął swój warsztat i mimo dość częstych skoków pomiędzy postaciami i punktami widzenia czy poziomami zaangażowania nie pogubił się w tym, o co nie było trudno. A co ważniejsze nie ujawnia wszystkiego od samego początku. Dzięki czemu mimo iż znamy ogólny cel to poszczególne kroki są nam ukazywane z czasem. Mimo iż książka jest zamknięciem serii to zakończenie daje nadzieje [małe, ale zawsze], na jakąś książkę w uniwersum "projektu Rho".
Podsumowując. Książka jest świetnym zakończeniem trylogii z niewielką nadzieją na powrót do uniwersum w przyszłości. Cała seria jest świetnym prezentem dla osoby lubiącej "młodzieżowe sci-fi".

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-21 17:49:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Sunflower Cycle (tom 1) | Seria: Uczta Wyobraźni

Na początek muszę stwierdzić iż te 160 stron to zbyt mało jak na ten typ powieści. Niby wiem iż jest to czwarty tom serii [której notabene poprzednie części nie zostały przetłumaczone], ale i tak czuć pewien niedosyt w przedstawieniu postaci. Jednakże zwalmy to na moją nieznajomość poprzednich części. Sama idea wybudzania i usypiania załogi by ci wykonali jakieśtam zadanie przypomniała mi... Na początek muszę stwierdzić iż te 160 stron to zbyt mało jak na ten typ powieści. Niby wiem iż jest to czwarty tom serii [której notabene poprzednie części nie zostały przetłumaczone], ale i tak czuć pewien niedosyt w przedstawieniu postaci. Jednakże zwalmy to na moją nieznajomość poprzednich części. Sama idea wybudzania i usypiania załogi by ci wykonali jakieśtam zadanie przypomniała mi trochę to co działo się na statku w książce "Dzieci czasu". Jednak to tylko luźne połączenie a te książki nie mają za wiele wspólnego. Mam również zastrzeżenia do jej zakończenia i wydaje mi się iż jest ono strasznie nijakie, niby była tam jakaś konfrontacja czy rozwiązanie głównego wątku ale czuje się jakby autor chciał pokazać coś więcej. Dodatkowo brakuje mi tam bardziej rozbudowanych opisów, i tak wiem jak to brzmi z perspektywy osoby która takowe elementy uważa za sztuczny wydłużacz ale jest ich naprawdę stanowczo za mało przez co trudno jest nawiązać przyjaźń z główną bohaterką i mieć jakieś nadzieję związane z jej przygodami. Tutaj niestety tego nie ma. Plusem jest za to język jakim napisana jest książka. Jest on prosty i może miejscami za mało plastyczny ale nie nudzi.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-11-20 20:02:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Seria: Artefakty

Niewielka książeczka na jeden wieczór której akcja toczy się w przyszłości. Takiej w której ludzie przestali liczyć a czas mierzą jedynie kolorami [żółcie, czerwienie i błękity]. Mało tego ludzie są pozbawieni umiejętności czytania a swobodny dostęp do narkotyków sprawia iż niczym się nie przejmują. Przynajmniej takie jest początkowe wrażenie. Mimo niewielkich rozmiarów, dość dobrze poznajemy... Niewielka książeczka na jeden wieczór której akcja toczy się w przyszłości. Takiej w której ludzie przestali liczyć a czas mierzą jedynie kolorami [żółcie, czerwienie i błękity]. Mało tego ludzie są pozbawieni umiejętności czytania a swobodny dostęp do narkotyków sprawia iż niczym się nie przejmują. Przynajmniej takie jest początkowe wrażenie. Mimo niewielkich rozmiarów, dość dobrze poznajemy trójkę bohaterów. Spofforth'a, robota który został stworzony jako jeden z ostatnich oraz dwoje bohaterów z ostatniego pokolenia gdyż od pewnego czasu w ogóle nie rodzą się dzieci. Świat przypomina trochę w ogólnych założeniach to co przedstwiono w filmie "Ludzkie Dzieci" [https://www.filmweb.pl/Ludzkie.Dzieci/descs], z tym że w tamtej produkcji czasy są mniej odległe i nie ma robotów usługującym ludziom. Główny bohater książki w pewnym samodzielnie nauczył się czytać. Możemy na katach powieści śledzić jego zmianę w postrzeganiu otaczającego go świata. Troszkę żałuję [ale tylko niewiele], iż książka kończy się aż tak dużym happy endem. Wolałbym aby była tam jakaś mała kropla goryczy.
Podsumowując. Książka jest świetnym przykładem na to iż w pełni zasługuje na miejsce w serii Artefakty jednocześnie podnosząc poprzeczkę pretendentom do dołączenia.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
427 203 1789
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (124)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd