Książki 
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com
Pracuję a w wolnych chwilach czytam, piszę.
33 lat, mężczyzna, status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-23 08:42:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 3)

Zakończenie serii Wojna Lotosowa i jak można się było spodziewać ostateczna konfrontacja pomiędzy siłami, chociaż nawet tutaj autor dorzucił pewną niespodziankę. Tak naprawdę to za bardzo nie wiem co napisać ponieważ nie chciałbym przez przypadek podawać jakiegoś spoileru a zbudowanie postaci, ich charaktarystyka oraz sposób w jaki się ze sobą komunikują został już przeze mnie wspominany a nie... Zakończenie serii Wojna Lotosowa i jak można się było spodziewać ostateczna konfrontacja pomiędzy siłami, chociaż nawet tutaj autor dorzucił pewną niespodziankę. Tak naprawdę to za bardzo nie wiem co napisać ponieważ nie chciałbym przez przypadek podawać jakiegoś spoileru a zbudowanie postaci, ich charaktarystyka oraz sposób w jaki się ze sobą komunikują został już przeze mnie wspominany a nie bardzo widzi mi się abym znowu pisał iż podoba mi się tak samo jak styl pióra autora. Mógłbym trochę ponarzekać na dość typowe zakończenie czy stworzyć zdanie w stylu "Sauron miał swój pierścień, Imperium Gwiazdę Śmierci a Wojna Lotosowa Miażdzyciela". Dodatkowo epilog który w książkach podoba mi się tutaj coś mi w nim nie pasuje, nie mam pojęcia co to takiego ale nie jestem usatysfakcjonowany. Nawet samo zakończenie do którego główny nurt fabularny nam pokazuje wydaje się jakby zmieniony w ostatniej chwili a może nawet podczas jednej z korekt.

Jednak mimo takiego mojego możnaby powiedzieć narzekania ksiażka jest na tyle ciekawa że te 680 stron udało mi się przeczytać w dwa dni, nie wiem czy jest się czym chwalić ale osobiście jestem dumny z tego wyniku.

Zapraszam również na mojego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-21 19:26:28
Ma nowego znajomego: Ewagnes
 
2018-09-20 18:19:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 2)

Wiecie, stęskniłem się za relacjami Yukiko i Buruu i mimo iż książka całościowo podobała mi się to samej Yukiko było mało. Nie znaczy to iż ten tom, który notabene jako środkowy i trudniejszy do napisania jest zły czy pozbawiony ciekawych postaci. Praktycznie cała część książki dzieje się w stolicy kraju. Główną bohaterką tej części jest Nikt, której imię poznajemy w trakcie książki i nie jest... Wiecie, stęskniłem się za relacjami Yukiko i Buruu i mimo iż książka całościowo podobała mi się to samej Yukiko było mało. Nie znaczy to iż ten tom, który notabene jako środkowy i trudniejszy do napisania jest zły czy pozbawiony ciekawych postaci. Praktycznie cała część książki dzieje się w stolicy kraju. Główną bohaterką tej części jest Nikt, której imię poznajemy w trakcie książki i nie jest to żaden spoiler ale przez jakąś 1/3 książki jest nam znana właśnie pod takim pseudonimem. Oprócz tego jest jeszcze jedna postać ale o niej nie chciałbym Wam wspominać gdyż akurat jej rola jest bardzo mocno powiązana z głównym nurtem fabuły. Jeśli chodzi o to czy książka czymś mnie zaskoczyła to była jedna taka scena gdy powiedziałem coś w stylu "wow, o tym akurat nie pomyślałem". Była również taka której można się było spodziewać ale pozostawiła ona myśli typu "ale, że co". Możliwe iż to tylko mój wymysł, ale mam wrażenie że w tym tomie jest więcej scen z przyspieszoną akcją. Nie jest to wada ponieważ autor bardzo plastycznie ukazuje tego typu szybkie obrazy ale mam nadzieję iż nie przesadzi zbytnio z jej ilością w zamknięciu trylogii. Chciałbym również pochwalić korektę które jest dużo lepsza niż w poprzedniej części gdzie znalazłem kilka literówek czy zgubionych liter, ale nie było ich tak wiele by uznać to za dyskwalifikację. W tej części albo nie było takiego pominięcia albo też ja ich nie zauważyłem. Słowem podsumowania, jest to bardzo dobra kontynuacja która rozwija postacie główne, daje nam pytania i odpowiedzi oraz rozbudzając nasze zainteresowanie dalszymi dziejami wojny lotosowej.

Zapraszam również na mój blog:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-18 10:05:35
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
 
2018-09-14 11:53:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-12 14:30:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Ta pozycja jest wręcz idealnym przykładem jak oszukać czytelnika dając mu wszystkie informacje które ma główna postać oraz jednocześnie mając dostęp do jej myśli. Momentami człowiek miał ochotę powiedzieć i kilku prostych słowach by nie traktowała siębie jak "pępek świata" i posłuchała innych, że może oni mają rację i czasem ich sugestie mogą być prawdziwe i gdyby nie pewien przypadek to cała... Ta pozycja jest wręcz idealnym przykładem jak oszukać czytelnika dając mu wszystkie informacje które ma główna postać oraz jednocześnie mając dostęp do jej myśli. Momentami człowiek miał ochotę powiedzieć i kilku prostych słowach by nie traktowała siębie jak "pępek świata" i posłuchała innych, że może oni mają rację i czasem ich sugestie mogą być prawdziwe i gdyby nie pewien przypadek to cała ksiażka mogłaby skończyć się całkiem inaczej. Wiecie dlaczego unikam tego typu książek? Ponieważ ciężko się na ich temat pisze, przy tym gatunku każdy nawet nic nie znaczący [na początku] wątek może rozrąsnąć się do prawie pierwszego planu. Książka mimo pewnej trudności w początkowym polubieniu głównej bohaterki przyciąga i jeśli tylko macie czas to te niecałe czterysta stron przeczytacie w jeden dzień. Jednak mimo takiego szybkiego jej "pochłonięcia", w głowie pozostaje na długo i jeszcze przez kilka dni bedziecie myśleć o wszystkich aspektach tego co się tam działo. Dodatkowo zaczniecie się zastanawiać czy istnieje prawdopodobieństwo iż osoby "na skraju załamania", mogą coś takiego przeżywac czy widzieć właśnie w takich odcieniach. Poprzedniej ksiażki tej pisarki nie czytałem, ale to dlatego iż był wobec niej zbyt duży szum medialny, tą natomiast wziąłem najprawdopodobniej dlatego, że cena wydała mi się atrakcyjna i nie żałuję czasu spędzonego przy jej lekturze.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-09 11:39:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
 
2018-09-08 22:15:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Wojna Lotosowa (tom 1)

Pierwszy tom otwierający wojnę lotosową, opowiada o Yukiko oraz kraju który zbudował swą potęge na lotosie. Ten świat kojarzy mi się z naszym okresem rewolucji przemysłowej, przynajmniej w kilku elementach. Świetnym elementem jest również umiejscowienie akcji w mitologii japońskiej dzięki czemu poznajemy w bardzo przystępny sposób choćby mały ułamek kultury. Oczywiście na potrzeby świata... Pierwszy tom otwierający wojnę lotosową, opowiada o Yukiko oraz kraju który zbudował swą potęge na lotosie. Ten świat kojarzy mi się z naszym okresem rewolucji przemysłowej, przynajmniej w kilku elementach. Świetnym elementem jest również umiejscowienie akcji w mitologii japońskiej dzięki czemu poznajemy w bardzo przystępny sposób choćby mały ułamek kultury. Oczywiście na potrzeby świata zostało to troszkę zmienione jednak na końcu książki jest słowniczek gdzie są wyjaśniane różne pojęcia. W świecie wojny lotosowej jest wyraźny podział kastowy, chociaż tu nazywany gildiami a nasza bohaterka pochodzi od Kitsune [lisa], i razem z ojcem są myśliwymi. Nie martwcie się, nie będę wam opowiadał co tam dalej się dzieje. Napomknę tylko iż postacie pierwszoplanowe, są świetne napisane i z wielką przyjemnością towarzyszyłem ich relacjom. Książkę czytało mi się z wielką przyjemnością i z chęcią powrócę do tego świata aby zobaczyć jak wszystko się skończyło.
No dobra, napisałem co mi się podobało w tej pozycji. A teraz chciałbym się troszkę przyczepić, ponieważ mimo iż książka jest świetna i na pewno zamówię kolejne tomy serii to ma ona kilka niedociągnięć. Po pierwsze rzuciło mi się w oczy kilka literówek, może nie wybijały za nadto z rytmu oraz nie "zabijały" przyjemności poznawania świata przedstawionego ale lekki niesmak pozostał. Mój drugi problem to schemat litereatury młodzieżowej i może nie widać było tego przez ponad połowę książki mam pewne obawy by cała historia nie była do bólu przewidywalna i czy ten bądź co bądź bardzo interesujący świat nie okazał się zbyt słabą zachętą aby poznać tę serię. Mam też malutkie zastrzeżenie co do tempa akcji, nie zrozumcie mnie źle ale w tej części po szybkim prologu następuje dość długotrwałe wyhamowanie akcji i nawet pomimo kilku prób przyspieszenia to tak naprawdę akcja nabiera tempa dopiero przy ostatnich czterdziestu czy pięćdziesięciu stronach. Ja wiem, że to dopiero otwarcie serii i jestem w stanie dużo wybaczyć ale momentów "wytchnienia" od akcji było za dużo, zwłaszcza iż sam autor bardzo plastycznie rysuje na sceny szybkiej akcji.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-09-05 18:48:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Komisarz Eryk Deryło (tom 1) | Seria: Mroczna strona

Ja wiem, że nie powinno się dawać plusów za miejsce akcji ale cóż poradzę iż mam słabość do książek dziejących się w Polsce. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z pościgiem za brutalnym mordercą. Mimo iż książka nie jest idealna [a czy jest taka?], i przez mniej więcej 1/3 troszeczkę ciężko "wbić" się w klimat tego wszystkiego to im dalej tym lepiej. Możliwe iż jest to spowodowane... Ja wiem, że nie powinno się dawać plusów za miejsce akcji ale cóż poradzę iż mam słabość do książek dziejących się w Polsce. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z pościgiem za brutalnym mordercą. Mimo iż książka nie jest idealna [a czy jest taka?], i przez mniej więcej 1/3 troszeczkę ciężko "wbić" się w klimat tego wszystkiego to im dalej tym lepiej. Możliwe iż jest to spowodowane podkręceniem akcji dzięki czemu czytelnikowi bardzo ciężko jest oderwać się od niej. I to nawet pomimo pewnego schematu działań widocznego nawet dla takiego laika jak ja. Na szczęście nie przeszkadza to w czerpaniu z niej przyjemności. Styl autora jest bardzo dobry w szybkich akcjach, niestety nieco traci podczas spowolnień akcji i gdy w innych książkach narzekałbym na ciągłą prędkość działań tutaj działa to na korzyść książki.
Kiedyś postaram się przeczytać również inne części z tej serii.

Zapraszam również na mego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-08-30 18:06:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Mam kłopot z tą książką. Może dlatego iż zwykle nie biorę do ręki tego gatunku ale wiecie jak jest, trzeba iść dalej. Po pierwsze muszę powiedzieć iż autor jest dość znany oraz ma swoją markę a ludzie którzy sięgają po jego dzieła mniej więcej wiedzą jakiego poziomu się spodziewać. Po drugie mimo tego iż zaraz zacznę narzekać, książka nie jest zła i jest napisana bardzo przyjemnie. Sam... Mam kłopot z tą książką. Może dlatego iż zwykle nie biorę do ręki tego gatunku ale wiecie jak jest, trzeba iść dalej. Po pierwsze muszę powiedzieć iż autor jest dość znany oraz ma swoją markę a ludzie którzy sięgają po jego dzieła mniej więcej wiedzą jakiego poziomu się spodziewać. Po drugie mimo tego iż zaraz zacznę narzekać, książka nie jest zła i jest napisana bardzo przyjemnie. Sam przeczytałem ją w dwa dni. No dobra, ale dlaczego pisałem o narzekaniu. Głównie przez postać głównej bohaterki. Ona jest idealnym przykładem dla powiedzenia "kobieta zmienną jest", a dodatkowo strasznie uparta. Ja naprawdę nie mam pojęcia jak jej wspólnik z nią wytrzymuje. Nie będzie chyba dużym spoilerem iż główna bohaterka ma świetnie prosperującą firmę specjalizującą się w PR. Wiecie badania opinii publicznej na zleceniodawcę bądź ich produkty, przykłady działań które mają podjąć aby ją poprawić i kilka innych niuansów które większość potencjalnych klientów odbiera podświadomie. Jednak wróćmy do bohaterki, naprawdę chciałem znaleźć cokolwiek co by mnie w niej nie denerwowało czy pozwoliło zobaczyć tę sprawę z jej strony. Jakby tego było mało jest ona strasznie uparta, ale akurat ta jej cecha jest jedną z tych które można jeszcze zrozumieć. Ja naprawdę potrafię wiele zrozumieć i wybaczyć, zwłaszcza gdy autor obsadza główną rolę w książce postacią kobiecą. Wiem, że mężczyznom ciężko pokazać w ciekawy sposób osobowość kobiety ale naprawdę można to zrobić w inny sposób niż wzięcie jakiegoś schematu. Dobra ale zostawmy główną bohaterkę. Teraz przyjrzyjmy się głównej roli męskiej. Szczerze to jeśli przeczytacie opis powinniście się już domyślić iż jest on tym kreowanym na złego. Jednak ja osobiście doszukuję się tam tragicznej historii oraz niezrozumienia. Wybaczcie iż nie wyjaśnie tego stwierdzenia ale musiałbym przytoczyć elementy które mogą być wzięte jako spoiler. I to dość znaczący.

Książka nie jest zła, ale nie nazwałbym jej thrillerem. A już na pewno nie thrillerem psychologicznym

Dałem sześć gwiazdek, ale ta jedna to tak na zachęte ;)

Zapraszam również na mojego bloga:
https://ksiazki-czytamy.blogspot.com/

pokaż więcej

 
2018-08-28 16:54:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl o Nikicie (tom 3)
 
2018-08-28 16:54:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl o Nikicie (tom 2) | Seria: Imaginatio [SQN]
 
2018-08-28 16:54:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Cykl o Nikicie (tom 1) | Seria: Imaginatio [SQN]
 
2018-08-27 19:37:36
Ma nowego znajomego: Internetowa_cela
 
2018-08-27 17:38:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
Moja biblioteczka
396 176 1414
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (120)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd