ZWIERZ POPKULTURALNY 
kobieta, WARSZAWA, status: Redaktorka, ostatnio widziana 1 rok temu

Teksty redakcyjne

30-06-2018
Publicystyka

W ostatnich latach pojawiło się w kinach mnóstwo ekranizacji powieści młodzieżowych. W tym miesiącu na ekrany wszedł „Twój Simon”, oparty na powieści Becky Albertalli „Simon oraz inni Homo sapiens”. I tu czas odpowiedzieć sobie na pytanie: komu opowieść o młodym Simonie stojącym u progu wielkich życiowych zmian wyszła lepiej – pisarce czy filmowcom?

17-04-2018
Publicystyka

„Player one” to książka, która kilka lat temu szturmem zdobyła szczyty list bestsellerów i serca czytelników. Historia młodego chłopaka, który większość swojego życia spędza w wirtualnej rzeczywistości, starając się wraz z przyjaciółmi rozwikłać zagadkę pozostawioną przez twórcę gry, okazała się lekturą tyle przyjemną, co kontrowersyjną.

12-03-2018
Publicystyka

W filmie nie poznajemy historii z punktu widzenia A., dowiadujemy się trochę więcej o Rhiannon (rozbudowany wątek jej relacji z siostrą, matką i przede wszystkim ojcem), ale właściwie nigdy nie poznajemy tej bardzo specyficznej perspektywy A. To jest jeden z największych minusów filmu. Bo właściwie od momentu, w którym poznajemy prawdę – nie ma tutaj za wiele miejsca na dramat.

12-12-2017
Publicystyka

„Grace i Grace” to już druga (po „Opowieści Podręcznej”) ostatnimi czasy ekranizacja powieści Margaret Atwood. W sześcioodcinkowym miniserialu twórcy starają się opowiedzieć losy Grace Marks – młodej służącej skazanej na wiele lat więzienia za zamordowanie swoich państwa. Jak zwykle w przypadku adaptacji znanej powieści pojawia się pytanie, jak serial ma się do książki, na podstawie której powstał.

14-10-2017
Publicystyka

„Pierwszy śnieg”, film na podstawie powieści Jo Nesbø pod tym samym tytułem, to jedna z najbardziej wyczekiwanych adaptacji kryminału w tym roku. Wielbiciele prozy norweskiego autora zastanawiają się – czy ich ukochany detektyw Harry Hole sprawdzi się równie dobrze na ekranie, co w książce? Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej o detektywie z Oslo przeczytać, czy obejrzeć jego śledztwo na ekranie.

Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)

Ta lista aktywności nie zawiera jeszcze żadnych informacji!

Moja biblioteczka
197 0 74
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
zgłoś błąd zgłoś błąd