Szyszka 
kobieta, Wrocław, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 11 godzin temu
Teraz czytam
 • Anatomia zbrodni. Sekrety kryminalistyki
  Anatomia zbrodni. Sekrety kryminalistyki
  Autor:
  Dla policyjnych techników nie istnieje zbrodnia doskonała. Val McDermid, uwielbiana przez fanów pisarka, postanowiła sprawdzić, jak prawda ma się do przygód Sherlocka Holmesa czy zagadek rodem z seri...
  czytelników: 1040 | opinie: 38 | ocena: 7,17 (242 głosy)
 • Krótka historia prawie wszystkiego
  Krótka historia prawie wszystkiego
  Autor:
  Wyzwanie, przed którym stanął Bill Bryson, polegało na tym, aby tematy, które zwykle u większości z czytelników wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, uczynić przystępnymi...
  czytelników: 4517 | opinie: 145 | ocena: 8,25 (1186 głosów) | inne wydania: 5
 • Nieznośna lekkość bytu
  Nieznośna lekkość bytu
  Autor:
  Arcydzieło literatury światowej. Najsłynniejsza powieść Milana Kundery wydana po raz pierwszy w 1984 r., z głośną adaptacją filmową z Danielem Day-Lewisem i Juliette Binoche. Wydana po raz pierwszy w...
  czytelników: 19682 | opinie: 441 | ocena: 7,83 (8369 głosów) | inne wydania: 8

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-17 12:16:53
Ma nowego znajomego: Piotr Kościelny
 
2018-09-13 14:19:47
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Kundera
 
2018-09-13 13:56:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Początek fabuły jest intrygujący i sprawia, że nie chce się odłożyć tej książki. Padające pytania, a co by było gdyby można było wymazać z pamięci złe wspomnienia i ograniczyć się tylko do tych, które sprawiają przyjemność, zostają w głowie i mogą stać się tematem do ciekawej dyskusji. I tyle... Akcja nabiera rozpędu i wchodzimy w etap powieści, gdzie każde słowo może przemycić za sobą... Początek fabuły jest intrygujący i sprawia, że nie chce się odłożyć tej książki. Padające pytania, a co by było gdyby można było wymazać z pamięci złe wspomnienia i ograniczyć się tylko do tych, które sprawiają przyjemność, zostają w głowie i mogą stać się tematem do ciekawej dyskusji. I tyle... Akcja nabiera rozpędu i wchodzimy w etap powieści, gdzie każde słowo może przemycić za sobą rozwiązanie zagadki i nagle mam wrażenie, że dochodzimy do granicy absurdu. Jakby autor był tak dumny ze swojego pomysłu na powieść, że nie potrafi zmienić toru dopóki nie wyczerpie wszystkich pomysłów, które zrodziły się w jego głowie. Osobiście czułam się już tym znużona i miałam ochotę przerzucić kilka stron, aby poznać rozwiązanie. Po ciekawym początku potem już tylko równia pochyła, która moim zdaniem kończy się mocno nijak. Historia, która spotkała głównego bohatera jest tak trudna do wyobrażenia sobie, że aż nie mogę uwierzyć, że podwaliny całej tej sytuacji miały tak banalne wyjaśnienie. To po prostu dziwi i nie pasuje do siebie, dlatego też mojego zachwytu nad tą książka nie ma.

pokaż więcej

 
2018-09-11 13:36:43

Wstyd się przyznać, ale najlepiej jest mnie udobruchać "bukietem' chipsów. I od razu złość mija przy wspólnym chrupaniu:)

więcej...
 
2018-09-06 13:00:41

Niestety miałam wątpliwą przyjemność być w takiej sytuacji w pracy. Zwaśnione strony pracujące na rzecz wspólnego projektu obrzucały się oskarżeniami, które były sobie tak sprzeczne, że ostatecznie miało się wrażenia jakby się brało udział w jakimś schizoidalnym eksperymencie. Kolejne rozmowy z każdą ze stron wywoływały tylko kolejny ból głowy, więc nie było sensu dłużej zwlekać, tylko... Niestety miałam wątpliwą przyjemność być w takiej sytuacji w pracy. Zwaśnione strony pracujące na rzecz wspólnego projektu obrzucały się oskarżeniami, które były sobie tak sprzeczne, że ostatecznie miało się wrażenia jakby się brało udział w jakimś schizoidalnym eksperymencie. Kolejne rozmowy z każdą ze stron wywoływały tylko kolejny ból głowy, więc nie było sensu dłużej zwlekać, tylko skonfrontować skonfliktowane strony i wyjaśnić całą listę zgłoszonych problemów. Sprawa wyjaśniła się bardzo szybko, gdy jedna ze stron odmówiła udziału w takim spotkaniu tłumacząc się "nie, bo nie, bo to nie ma sensu". Ale dalsze oskarżenia ustały, więc można uznać, że silnik napędzający złą atmosferę zgasł :)

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-06 12:33:49

Która kobieta nie marzy o romantycznych chwilach spędzonych z ukochanym na małej łódce, która leniwie buja się na wodzie. Słońce, które parzyło cały dzień powoli zbliża się do horyzontu ubierając przyrodę w najpiękniejsze barwy. Janine urzeczona tą chwilą spogląda na swojego ukochanego i przez jej głową przebiega myśl, że jest z nim tak bardzo szczęśliwa, że chciałaby, aby ta chwila trwała... Która kobieta nie marzy o romantycznych chwilach spędzonych z ukochanym na małej łódce, która leniwie buja się na wodzie. Słońce, które parzyło cały dzień powoli zbliża się do horyzontu ubierając przyrodę w najpiękniejsze barwy. Janine urzeczona tą chwilą spogląda na swojego ukochanego i przez jej głową przebiega myśl, że jest z nim tak bardzo szczęśliwa, że chciałaby, aby ta chwila trwała wiecznie.
Z zamyślenia wyrywa ją nagłe kołysanie łódki, które sprawia, że instynktownie mocno chwyta się brzegów i zerka do wody szukając powodów tego nagłego zmącenia spokoju. Z przerażeniem zauważa, że jej odbicie w wodzie przybiera twarz osoby ubranej w kostium nurka, która gwałtownym ruchem chwyta ją za dłoń i ciągnie do wody. Janine całym ciałem zapiera się o ławkę, na której siedzi i gwałtownie szamota się próbując wyrwać z uchwytu. Wzrokiem szuka swojego ukochanego, bo przecież powinien być obok niej i walczyć z tą bestią z głębin, a tymczasem on stoi wyprostowany, podpierając się pod boki niczym super bohater i prezentuje swój najlepszy uśmiech, w którym się tak mocno zakochała. Panika przepełnia jej ciało, ale słabnie, gdy nagle Tom rusza w jej stronę i pomimo jej szarpania próbuje ją wziąć na ręce. Wyobraźnia Janine wariuje, bo teraz już nic nie rozumie? Czy to jakiś kawał? Czy może tylko jej się przewidziało i Tom od razu ruszył jej z pomocą? Pomyślała "MOJE SERCE W DWÓCH ŚWIATACH" bije, ale idąc za głosem serca z chwili pewności co do swego ukochanego zwalnia swój opór na łódce, by uchronić się w ramionach ukochanego. Jednak Tom ponownie uśmiecha się szeroko, szepcze jej do ucha "Żegnaj Dziecinko" i zdecydowanym ruchem wrzuca ją do wody wprost w ręce postaci z głębin. Szok paraliżuje jej ruchy i w pierwszej chwili zupełnie bez walki daje się wciągnąć pod wodę jako ostatni widok mając przed oczami dumną i roześmianą postać Toma...Nagle znalazła się W PUŁAPCE.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-03 13:13:16

Zasady są proste:

1. Nauka tylko poprzez ćwiczenia i jeśli są takie możliwości, to w plenerze.
2. Nauka bez ćwiczeń "co autor miał na myśli' - korzystamy ze swoich myśli.
3. W zdrowym ciele zdrowy duch - ćwiczymy dużo i jemy zdrowo.
4. Nie oceniamy, rozwijamy!
5. Praktyczne zajęcia pt. "z życia dorosłego" (rozliczanie PIT, planowanie budżetu domowego, pisanie CV itp.)

więcej...
 
2018-09-03 12:44:36

Nie od dziś wiadomo, że za treść horoskopów odpowiadają osoby typu wróżbita Maciej, które sobie myślą "Co by tu dzisiaj dla Byka wymyślić?". Ale jeśli zamiast się oburzać potraktujemy tę treść z wesołym podejściem, to kto wie, czy nasz dobry humor nie przyciągnie do nas tej wielkiej miłości, o której była mowa lub zadowolenia szefa, na które tak czekaliśmy. Wszystko jest dla ludzi, wystarczy... Nie od dziś wiadomo, że za treść horoskopów odpowiadają osoby typu wróżbita Maciej, które sobie myślą "Co by tu dzisiaj dla Byka wymyślić?". Ale jeśli zamiast się oburzać potraktujemy tę treść z wesołym podejściem, to kto wie, czy nasz dobry humor nie przyciągnie do nas tej wielkiej miłości, o której była mowa lub zadowolenia szefa, na które tak czekaliśmy. Wszystko jest dla ludzi, wystarczy dobre podejście :)

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-20 22:07:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Niezobowiązująca rozmowa staje się początkiem koszmaru, który choć ciężko uwierzyć staje się rzeczywistością. Historia pełna wstrząsający momentów, i tych dających nadzieję, mrożących krew w żyłach, i tych dających nadzieję, obrzydzających, i tych... Powieść przejmująca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Pełna wzajemnych manipulacji, jak i ukrytych pragnień, które przy nadarzającej... Niezobowiązująca rozmowa staje się początkiem koszmaru, który choć ciężko uwierzyć staje się rzeczywistością. Historia pełna wstrząsający momentów, i tych dających nadzieję, mrożących krew w żyłach, i tych dających nadzieję, obrzydzających, i tych... Powieść przejmująca i trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Pełna wzajemnych manipulacji, jak i ukrytych pragnień, które przy nadarzającej się okazji popychają człowieka tam, gdzie sam by siebie nie spodziewał spotkać.

pokaż więcej

 
2018-08-20 14:09:12

W moim przypadku to proste, kąpiel pełna piany, a do tego kieliszek wina i książka. Jeśli zamykają się za mną drzwi do łazienki i domowników dobiegnie odgłos wody nalewanej do wanny, to znak, że potrzebuję czasu tylko dla siebie. Uwielbiam wszech ogarniające ciepło i lektura, która mnie pochłania bez reszty. A gdy potrzebuję przemyśleć przeczytany fragment, zanurzam głowę aby odciąć się od... W moim przypadku to proste, kąpiel pełna piany, a do tego kieliszek wina i książka. Jeśli zamykają się za mną drzwi do łazienki i domowników dobiegnie odgłos wody nalewanej do wanny, to znak, że potrzebuję czasu tylko dla siebie. Uwielbiam wszech ogarniające ciepło i lektura, która mnie pochłania bez reszty. A gdy potrzebuję przemyśleć przeczytany fragment, zanurzam głowę aby odciąć się od dźwięków i zostaję sam na sam ze swoimi myślami. Błogo...o jak błogo!

pokaż więcej

więcej...
 
2018-07-04 11:16:23
Wypowiedziała się w dyskusji: Mundur - wygraj książkę "Detoks".

Podzielam zachwyt i trzymam kciuki :) Intrygująca!

więcej...
 
Moja biblioteczka
70 56 264
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (1)
 • Bill Bryson
  Bill Bryson
  132 fanów
  22 książki
  2568 czytelników
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd