rosse6540 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Listy (nie)miłosne
    Listy (nie)miłosne
    Autor:
    Jak można wyrazić słowami coś więcej niż wdzięczność? Była z nim naprawdę szczęśliwa. Planowali wspólnie przyszłość, mieli nawet spisaną listę rzeczy, które chcą zrobić razem. Jednak on odszedł, zos...
    czytelników: 350 | opinie: 41 | ocena: 6,79 (103 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-24 19:39:12
Ma nowego znajomego: Rico
 
2019-01-24 19:25:24
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Maybe (tom 2)
 
2019-01-24 19:23:01
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-24 19:22:22
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-23 21:21:35
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2019-01-23 19:26:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Uwierz w miłość Calineczko to opowieść o Mai dziewczynie która przeszła już nie mało w swoim życiu, mieszka teraz ze swoją ciocią w Zakopanem. Wiedzie spokojne życie chodzi do pracy spotyka się ze znajomymi oraz pomaga cioci jak może. Oczywiście ciocia chcę dla niej jak najlepiej i zaczyna ją swatać z jej najlepszym przyjacielem Bartkiem, lecz młodzi nie są tak zachwyceni tym pomysłem, jak... Uwierz w miłość Calineczko to opowieść o Mai dziewczynie która przeszła już nie mało w swoim życiu, mieszka teraz ze swoją ciocią w Zakopanem. Wiedzie spokojne życie chodzi do pracy spotyka się ze znajomymi oraz pomaga cioci jak może. Oczywiście ciocia chcę dla niej jak najlepiej i zaczyna ją swatać z jej najlepszym przyjacielem Bartkiem, lecz młodzi nie są tak zachwyceni tym pomysłem, jak ich rodziny i poza przyjaźnią nic więcej między nimi nie będzie. Tylko jak wytłumaczyć to cioci, żeby nie zrobić jej przykrości. Któregoś razu będąc u swojej sąsiadki poznaję przystojnego i tajemniczego Wojtka, który okazuje się jej wnukiem. Chłopak od początku działa jej na nerwy swoim gburowatym zachowaniem. Jak to mówią kto się czubi ten się lubi. Pewnego dnia następuje przełom w ich relacji i zaczynają się poznawać, a nawet dogadywać. Co wyniknie z tej ich znajomości ?


Tak, we dwoje wszystko było łatwiejsze, jaśniejsze i mniej uciążliwe. Problemy rozkładały się na dwoje, a szczęście mnożyło razy dwa

Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie język jest lekki, a historia opowiadana jest jakby to powiedzieć taka życiowa. Czytając cały czas miałam uśmiech na twarzy opis Zakopanego, który się pojawiał pozwolił mi zapoznać się z tym miejscem choć trochę i stwierdzam, że muszę się tam wybrać. Oczywiście pojawił się też mój ukochany Kraków bardzo przyjemnie czyta się myśląc, że o wiem gdzie to jest byłam tam.

Na sam koniec oczywiście wbiło mnie w fotel ;D Zakończenie było po prostu fantastyczne takie emocjonalne. Z chęcią bym przeczytała kontynuację losów Mai poznała jej decyzję, jakie podjęła i jakie wiedzie dalej życie, ale niestety kontynuacji nie ma.

Jeśli lubicie takie powieści lekkie z klimatem świątecznym to śmiało mogę wam ją polecić na pewno nie będziecie żałować ;)

Każdemu należy się szansa, by go drugi wysłuchał w spokoju. Żeby nie wiem jak nabroił [...] Każdy z nas grzechy jakie ma na sercu, jeden większe, drugi mniejsze. To ludzkie błądzić i popełniać błędy. Ale jeśli kto chce przeprosić, to mu tego zabraniać nie wolno. Ino by się mógł wypowiedzieć.

pokaż więcej

 
2019-01-20 17:22:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-20 17:17:22
Wypowiedział się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

https://mocrecenzji.blogspot.com/2019/01/moje-serce-w-dwoch-swiatach-jojo-moyes.html

Zapraszam na ostatnią część przygód Lou Clark

więcej...
 
2018-12-29 18:56:10
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-29 18:55:46
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Z popiołów (tom 1)
 
2018-12-29 18:50:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Lou Clark (tom 3)

,,Moje serce w dwóch światach” to kolejna część po ,,Zanim się pojawiłeś i ,,Kiedy odszedłeś". Poznajemy w niej dalsze losy Louisy Clark

Lou zostaję zatrudniona jako asystentka żony bogatego nowojorczyka. Przenosi się więc do Nowego Jorku zostawiając w Anglii swojego chłopaka Sama. Zaczyna tam nowe życie poza Nathanem nie zna tam nikogo, musi dostosować się do grafiku Agnes-młodej...
,,Moje serce w dwóch światach” to kolejna część po ,,Zanim się pojawiłeś i ,,Kiedy odszedłeś". Poznajemy w niej dalsze losy Louisy Clark

Lou zostaję zatrudniona jako asystentka żony bogatego nowojorczyka. Przenosi się więc do Nowego Jorku zostawiając w Anglii swojego chłopaka Sama. Zaczyna tam nowe życie poza Nathanem nie zna tam nikogo, musi dostosować się do grafiku Agnes-młodej nowojorskiej damy. Na początku wszystko układa się jak najlepiej Louisa nawet myśli, że jej pracodawczyni staję się jej przyjaciółką, gdyż powierza jej pewien sekret, o którym nikt nie wie. Niestety nie wie, że przez tą niby przyjaźń i tajemniczy sekret może wpaść w kłopoty. Jednak nawet w trudnych chwilach znajdują się dobrzy ludzie, którzy chcą jej pomóc.

Jakby tego było mało, miłość na odległość jest dużym wyzwaniem ona w wielkim świecie, w którym spotyka mężczyznę łudząco podobnego do zmarłego Willa, on w Anglii gdzie koło niego zaczyna się kręcić pewna kobieta.

Zaczynając byłam trochę zrezygnowana, ponieważ myślałam, że kupiłam źle przetłumaczoną książkę jak się później okazało po wymienieniu przez księgarnie ta druga była taka sama więc już czytałam ją do końca przymykając oko na to. Poza tym byłam zachwycona i tak samo, jak w poprzednich częściach znów przeżywałam wszystko razem z Lou.

Jak się zmieniła Lou w ciągu tych trzech części ?

Na pewno nabrała pewności siebie w pierwszej części nie ruszała się nigdzie poza domem i pracą natomiast w dalszych częściach była w Paryżu Anglii i na końcu w Nowym Jorku. Zaczęła żyć tak jak prosił Will.

Książka jest napisana lekkim językiem, bardzo przyjemnie się czyta i aż ciągnie do poznawania dalszych historii bohaterów. Miłym akcentem ze strony autorki było wspomnienie o Polsce szkoda, tylko że w tak słabym świetle została przedstawiona. Jeśli chodzi o bohaterów, to tak jak w poprzedniej części zostali bardzo dobrze wykreowani. Mimo że to ostatnia część o Louisie Clark mam cichą nadzieję, że autorka kiedyś jeszcze powróci do kontynuacji jej dalszej historii.

pokaż więcej

 
2018-11-28 19:41:07
Wypowiedział się w dyskusji: Nowe recenzje i posty

Zapraszam i polecam książkę

https://mocrecenzji.blogspot.com/2018/10/kiedy-odszedes-jojo-moyes.html

więcej...
 
2018-11-28 18:48:51

https://mocrecenzji.blogspot.com

więcej...
 
2018-11-28 18:45:02

Moje zdobycze
z ksiegarni
Moje serce w dwóch światach Moje serce w dwóch światach

z targów
Listy (nie)miłosne Listy (nie)miłosne

Uwierz w miłość, Calineczko Uwierz w miłość, Calineczko
Moje zdobycze
z ksiegarni
Moje serce w dwóch światach Moje serce w dwóch światach

z targów
Listy (nie)miłosne Listy (nie)miłosne

Uwierz w miłość, Calineczko Uwierz w miłość, Calineczko

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-28 18:38:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wybrani (tom 4)
 
Moja biblioteczka
54 3 11
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

zgłoś błąd zgłoś błąd