natkaaa003 
26 lat, kobieta, Opole, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 4 godziny temu
Teraz czytam
 • Kosodom
  Kosodom
  Autor:
  Citra i Rowan znajdują się po dwóch stronach barykady – nie mogą się porozumieć co do moralności Kosodomu. Rowan na własną rękę poddaje go próbie ognia. Zaraz po Zimowym Konklawe porzuca organizację...
  czytelników: 569 | opinie: 34 | ocena: 8,16 (215 głosów) | inne wydania: 2
 • Królowe przeklęte
  Królowe przeklęte
  Autor:
  Fascynująca opowieść o życiu sześciu kobiet, które pozostawiły głęboki ślad w historii. Legendarne królowe: Krystyna szwedzka, Maria Antonina, cesarzowa Sissi, Eugenia de Montijo, królowa Wiktoria i j...
  czytelników: 1207 | opinie: 54 | ocena: 7,39 (364 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-21 15:49:51
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Świat Verity (tom 2)
 
2019-01-21 13:59:16
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Żniwa śmierci (tom 2)
 
2019-01-21 12:30:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Romans współczesny
Autor:
Cykl: Marriage Games (tom 1)

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam, że jest to erotyk. Zazwyczaj unikam tego gatunku, bo takie książki mają zwykle bardzo płytką fabułę naszpikowaną niewiele różniącymi się od siebie scenami erotycznymi i utartymi frazami (bohaterki rozpadają się na milion kawałków albo co rusz mają mokro w wiadomym miejscu). Tymczasem okazało się, że jest to nie tylko erotyk, ale w dodatku książka o... Sięgając po tę książkę nie wiedziałam, że jest to erotyk. Zazwyczaj unikam tego gatunku, bo takie książki mają zwykle bardzo płytką fabułę naszpikowaną niewiele różniącymi się od siebie scenami erotycznymi i utartymi frazami (bohaterki rozpadają się na milion kawałków albo co rusz mają mokro w wiadomym miejscu). Tymczasem okazało się, że jest to nie tylko erotyk, ale w dodatku książka o praktykach BDSM.

„Małżeńska gra” opowiada historię pary młodych ludzi, pozornie bardzo ze sobą szczęśliwych, będących partnerami zarówno w życiu, jak i w interesach. Sielanka kończy się w dniu, gdy Diana zostawia Adamowi wiadomość, że już go nie kocha i chce się rozwieść. Dla Adama jest to ogromny cios, ponieważ jego miłość do żony jest tak ogromna, że gdy ją poznał zrezygnował z części swojej natury. Diana przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że jej mąż jest dominatorem zadającym kobietom ból i lubującym się w całkowitej kontroli. Mężczyzna proponuje Dianie układ: odda jej wszystko w zamian za spędzenie z nim 30 dni i spełnianie jego żądań. Czy kobieta będzie aż tak zdeterminowana by wytrwać ten okres?

Przyznam szczerze, że moją pierwszą myślą było, że to taka alternatywna historia Christiana Grey’a i Anastazji. Co by było gdyby, gdyby on zataił przed nią swoją prawdziwą naturę, a prawda wyszłaby na jaw po kilku latach małżeństwa. Ogólnie mam dość mieszane uczucia odnośnie tej książki. Z jednej strony historia naprawdę mnie wciągnęła. Na pewno nie można o niej powiedzieć, że jest płytka. Postacie głównych bohaterów są dobrze dopracowane pod kątem psychologicznym. W jakiś sposób zaczynamy rozumieć ich postępowanie, motywy, wczuwać się w ich położenie. Opisy scen erotycznych są dość… mhm… różnorodne. Na pewno nie nudzą, w jakiś sposób mogą nawet fascynować. Z drugiej strony bardzo raziła mnie brutalność tej książki i jej wulgarny język. Mimo szczerych chęci trudno jest mi pojąć rolę kobiety w takim układzie. Nie potrafię sobie wyobrazić takiej uległości wobec mężczyzny i przyzwolenia na zadawanie bólu.

Mimo wszystko jestem ciekawa dalszych losów tej pary i tego, jak ta historia się zakończy. Za całą pewnością sięgnę po kolejną część.

pokaż więcej

 
2019-01-18 13:04:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-01-09 23:04:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-01-02 21:42:18
Ma nowego znajomego: Monika
 
2018-11-08 21:57:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał/thriller/horror
 
2018-11-06 12:55:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał/thriller/horror

„Bliźnięta z lodu” dość długo leżały na mojej półce nim zdecydowałam się po nie sięgnąć. Głównym powodem były mieszane uczucia, które miałam względem drugiej powieści tej autorki pt. „Dziecko ognia”. W końcu postanowiłam sprawdzić cz faktycznie jej pierwsza książka jest dużo lepsza, jak sugerowały opinie na forach.

Angus i Sara postanawiają przeprowadzić się na małą szkocką wysepkę, by tam...
„Bliźnięta z lodu” dość długo leżały na mojej półce nim zdecydowałam się po nie sięgnąć. Głównym powodem były mieszane uczucia, które miałam względem drugiej powieści tej autorki pt. „Dziecko ognia”. W końcu postanowiłam sprawdzić cz faktycznie jej pierwsza książka jest dużo lepsza, jak sugerowały opinie na forach.

Angus i Sara postanawiają przeprowadzić się na małą szkocką wysepkę, by tam podnieść się po doznanej traumie. Rok wcześniej doszło do wypadku, w wyniku którego zginęła ich 6 letnia córeczka, jedna z bliźniaczek jednojajowych. Urokliwa wysepka otoczona mokradłami z samotną latarnią morską wydaje się być idealnym miejscem, by uleczyć rany, scalić rodzinę i pomóc żyjącej córce rozpocząć nowe życie bez ukochanej bliźniaczki. Sytuacja komplikuje się, gdy dziewczynka zaczyna twierdzić, że tak naprawdę to ona jest siostrą, którą uznano za zmarłą. Dziewczynki były identyczne zarówno pod względem wyglądu, jak i genotypu, dlatego wydaje się, że nie ma sposobu, by to sprawdzić. Jedynym dowodem, że doszło o pomyłki są słowa żyjącego dziecka. Rodzina wkrótce będzie musiała zmierzyć się z tym co naprawdę stało się tamtego feralnego dnia i kto ponosi odpowiedzialność za tę tragedię. Ojciec, którego dziewczynka wyraźnie bała się przed wypadkiem? Matka, pod której opieką były dziewczynki? A może więź między bliźniaczkami nie była tak silna, jak się na pozór wydawało?

Muszę przyznać, że autorka ma talent do tworzenia niesamowitego klimatu w swoich książkach. Samotna wysepka gdzieś w Szkocji otoczona zdradliwymi mokradłami, które można przebyć pieszo jedynie podczas odpływu. Do tego pogarszająca się jesienna pogoda, stara zniszczona chata i opowieści, według których, w tym miejscu jest cienka granica między światem żywych i umarłych. Autorka poradziła sobie także z psychologicznej strony. Pokazała, że rozpacz matki i ojca mogą przypierać różne formy i różne mogą być drogi do odzyskania psychicznej równowagi. Świetnie dopracowany jest także temat bliźniąt jednojajowych: nierozłącznych, będących swoimi idealnymi kopiami, mających własny niezrozumiały dla innych język i niemal telepatyczną więź. Dwoje dzieci powstałych z jednej komórki, które wspólnie wciąż tworzą jedną całość. Tylko, że te idealne dzieci w łonie matki walczą ze sobą o pokarm, a wzajemna miłość szybko może przekształcić się w chorobliwą zazdrość.

Wszystkie te elementy składają się na naprawdę ciekawą fabułę, napięcie powoli rośnie, aż czytelnik nie może oderwać oczu od kartek, by czegoś nie przeoczyć .Powoli docieramy do momentu kulminacyjnego, w którym wielka tajemnica wreszcie wyjdzie na jaw i… rozwiązanie okazuje się być takie… zwyczajne. Zupełnie nieadekwatne do całej tej mrocznej otoczki.

Na pewno jest to idealna pozycja ma długie jesienne wieczory, która zapewni dreszczyk emocji. Jeśli chodzi o samo zakończenie, no cóż… Ja poczułam się rozczarowana, ale to moja subiektywna opinia. Musicie przeczytać i sami ocenić.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
850 34 1773
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (99)

Ulubieni autorzy (6)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd