kryminalnakuchnia 
https://kryminalnakuchnia.com, https://www.facebook.com/kryminalnakuchnia, https://www.instagram.com/kryminalnakuchnia
Jeśli podobają Ci się moje recenzję, zostaw plusik. Wszystkie materiały, znajdujące się na tym profilu są mojego autorstwa. Jeśli chcesz coś skopiować najpierw zapytaj.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 31 cytatów, ostatnio widziana 3 godziny temu
Teraz czytam
 • Christine
  Christine
  Autor:
  To była miłość od pierwszego wejrzenia. Siedemnastoletni Arnie Cunningham zobaczył Christine i zdecydował, że musi ona należeć do niego. Zafascynowany, nie słuchał ostrzeżeń najlepszego przyjaciela an...
  czytelników: 11967 | opinie: 372 | ocena: 7,18 (6119 głosów)
 • Kiedy ciebie nie ma
  Kiedy ciebie nie ma
  Autor:
  Miała piętnaście lat i była ukochaną córką swojej matki. Miała przed sobą całe życie. I nagle, w mgnieniu oka, Ellie zniknęła. Po dziesięciu latach Laurel wciąż nie straciła nadziei, że znajdzie Ellie...
  czytelników: 111 | opinie: 5 | ocena: 6,8 (5 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-22 07:42:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Romans/Erotyka
Autor:
 
2018-10-22 07:40:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller
Autor:
 
2018-10-20 18:20:22
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-17 13:19:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller
Autor:

Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii o książce brytyjskiej pisarki Caz Freazer „ Słodkie kłamstewka”, dlatego też nie zastanawiam się długo, gdy pojawiła się możliwość jej przeczytania. Pierwsze co przykuło moją uwagę to kompletnie hipnotyzująca okładka. Takiej oprawy mogą nam pozazdrościć wszystkie kraje, w których dotychczas go opublikowano tę powieść. Ale jak wiadomo nie samą okładką... Słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii o książce brytyjskiej pisarki Caz Freazer „ Słodkie kłamstewka”, dlatego też nie zastanawiam się długo, gdy pojawiła się możliwość jej przeczytania. Pierwsze co przykuło moją uwagę to kompletnie hipnotyzująca okładka. Takiej oprawy mogą nam pozazdrościć wszystkie kraje, w których dotychczas go opublikowano tę powieść. Ale jak wiadomo nie samą okładką czytelnik żyje. Najważniejsza jest treść, która w tym przypadku była całkiem interesująca.

Fabuła „Słodkich kłamstewek” rozpoczyna się w momencie gdy dwudziestosześcioletnia Detektyw w policji Cat Kinsella zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Na miejscu okazuje się, że denatka wygląda dokładnie jak jej zaginiona przyjaciółka sprzed lat. Ciemne loki jak Scary, wielkie cycki jak Geri i błękitne oczy jak Baby. Tyle, że zamordowana kobieta to nie Maryanne Doyle tylko Alice Lapaine.

Przyznaję, że w pierwszej połowie książki jest parę dobrych momentów, ale jak dla mnie to trochę za mało. Opieranie fabuły, a już tym bardziej budowanie akcji i napięcia na zdaniu „Wiem, że mój tata nie mówi prawdy”, to trochę za mało, jak na rasowy kryminał przystało. Całe szczęście później akcja nieco ruszyła z kopyta. Pojawiają się nowe wątki i książka w końcu nabiera tempa.

Na całą recenzję zapraszam oczywiście na blog
https://kryminalnakuchnia.com/slodkie-klamstewka-caz-frear/

pokaż więcej

 
2018-10-15 11:52:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller, Romans/Erotyka
Autor:
Cykl: Czarny lotos (tom 2)

Gdy tylko zaczęłam czytać „Bang”, amerykańskiej autorki E.K.Blair, wiedziałam, że to będzie miłość od pierwszego rozdziału. Ten styl, ta historia, ci bohaterowie, wszystko napiętnowane emocjami do granic wytrzymałości, by finalnie zostawić mnie w rozsypce i totalnym zawieszeniu. Dlatego też z napięciem, wyczekiwałam kolejnej odsłony serii Czarny Lotos. Czy „Echo” wspięło się na wyżyny i... Gdy tylko zaczęłam czytać „Bang”, amerykańskiej autorki E.K.Blair, wiedziałam, że to będzie miłość od pierwszego rozdziału. Ten styl, ta historia, ci bohaterowie, wszystko napiętnowane emocjami do granic wytrzymałości, by finalnie zostawić mnie w rozsypce i totalnym zawieszeniu. Dlatego też z napięciem, wyczekiwałam kolejnej odsłony serii Czarny Lotos. Czy „Echo” wspięło się na wyżyny i zdobyło moje serce jak jej poprzedniczka? Tego dowiecie się w dalszej części recenzji.

„Echo” rozpoczyna się leniwie i bardzo nostalgicznie. Do głównej bohaterki Elizabeth Archer, powoli dociera, że przez swój szatański plan zemsty, straciła nie tylko znienawidzonego męża, ale również brata i miłość swojego życia Declana McKinnona. Miałam ochotę rzucić książkę w kąt, bo to nie było to, czego oczekiwałam. Byłam wściekła, że Wydawnictwo kazało mi tyle czekać na kolejny tom, aż tu nagle BANG! No i zaczęła się na nowo jazda bez trzymanki!

Mimo iż „Echo” jest skrajnie różne od pierwszego tomu, to nie oznacza wcale, że jest gorsze. E.K. Blair zadbała aby poziom adrenaliny był na równie wysokim poziomie, co w poprzedniej części. Uwierzcie, że emocji i zaskakujących zwrotów akcji w tej książce nie brakuje.

Na pełną recenzję zapraszam oczywiście na blog
https://kryminalnakuchnia.com/echo-e-k-blair/

pokaż więcej

 
2018-10-11 09:56:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller, Ulubione
Cykl: Dekada (tom 3)

Prawda jest taka, że z tą naszą polską literaturą nie za bardzo było mi po drodze. Może dlatego, ze miałam zbyt duże oczekiwania, albo po prostu obawiałam się rozczarowania. Wyobraźcie sobie np.: zmieszać z błotem utwór rodzimego twórcy, który wszyscy wychwalają pod niebiosa. Lincz społeczny, wykluczenie z blogosfery i pozamykane wszystkie furtki do wydawnictw!

Ale co tu zrobić, gdy w twoje...
Prawda jest taka, że z tą naszą polską literaturą nie za bardzo było mi po drodze. Może dlatego, ze miałam zbyt duże oczekiwania, albo po prostu obawiałam się rozczarowania. Wyobraźcie sobie np.: zmieszać z błotem utwór rodzimego twórcy, który wszyscy wychwalają pod niebiosa. Lincz społeczny, wykluczenie z blogosfery i pozamykane wszystkie furtki do wydawnictw!

Ale co tu zrobić, gdy w twoje ręce wpada „Fatum” Michała Larka, która już samym opisem, otacza jak ośmiornica mackami i nie chce puścić? Czytać? Jak najbardziej! Mnie zmiotło z powierzchni ziemi, ale po kolei.

„Fatum”, jest trzecią i najnowszą odsłoną serii kryminalnej „Dekada”, a pierwszą którą miałam przyjemność przeczytać. Podczas lektury nie odczuwałam dyskomfortu, wynikającej z nieznajomości wcześniejszych tomów, za co jestem autorowi niezmiernie wdzięczna.

Muszę przyznać, że historia przedstawiona przez Pana Larka w „Fatum” jest bardzo dynamiczna i pełna zwrotów akcji. I nie ma się co dziwić, skoro pisarz inspirował się napadem stulecia, na konwój pieniędzy Swarzędzkiej Fabryki Mebli. Niemalże od pierwszej do ostatniej strony siedziałam z nosem wetkniętym w książkę i nie mogłam się oderwać.

Na pełną recenzję zapraszam oczywiście na blog
https://kryminalnakuchnia.com/fatum-michal-larek/

pokaż więcej

 
2018-10-10 15:06:44
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-10-10 14:12:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-10-08 11:12:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Romans/Erotyka, Ulubione
Cykl: The Kane Trilogy (tom 1)

Chcąc zrobić sobie przerywnik, od mrożących krew w żyłach powieści, sięgam po literaturę lżejszego kalibru. I nie mam tu na myśli ckliwych i przesłodzonych romansów, oj nie! Lubię gdy jest mrocznie, niegrzecznie, nieprzewidywalnie, a emocję rozsadzają od środka, że aż dym uszami idzie.

„Poniżenie”, to niesamowita opowieść, której głównymi bohaterami są Tatum O’Shea i Jameson Kane. Los...
Chcąc zrobić sobie przerywnik, od mrożących krew w żyłach powieści, sięgam po literaturę lżejszego kalibru. I nie mam tu na myśli ckliwych i przesłodzonych romansów, oj nie! Lubię gdy jest mrocznie, niegrzecznie, nieprzewidywalnie, a emocję rozsadzają od środka, że aż dym uszami idzie.

„Poniżenie”, to niesamowita opowieść, której głównymi bohaterami są Tatum O’Shea i Jameson Kane. Los sprawił, że ta dwójka spotkała się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiednim czasie. Miało być pięknie, lecz niestety skończyło się dramatycznie. Ich drogi przypadkowo krzyżują się siedem lat później i zaczyna się jazda bez trzymanki. Bohaterowie rozpoczynają mroczną grę o dominację. Zasady są jasne i klarowne, ale chęć zemsty za upokorzenie sprzed lat silniejsza. Kto wygra ten nierówny pojedynek? Co jest prawdą, a co mistyfikacją?

„Poniżenie” nie jest bajką o Kopciuszku i zagubionym pantofelku. To mocno uzależniający dark romance, skierowany do dużych dziewczynek, dla których tematy tabu nie istnieją. Książka aż kipi od wyuzdanych scen erotycznych i ostrych jak żyleta dialogów.

Jeśli chcesz przeczytać pełną wersję recenzji to zapraszam na blog
https://kryminalnakuchnia.com/ponizenie-stylo-fantome/

pokaż więcej

 
2018-10-03 17:25:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller
Autor:

Nie ma się co czarować, że „Głód” Almy Katsu mogę zaliczyć do bardziej wyczekiwanych powieści tego roku. Dlaczego? Mogłabym napisać, że książka nawiązuje do jednego z najbardziej przerażających wydarzeń jakie miały miejsce w Ameryce, albo, że prawa do ekranizacji wykupiła jedna z najlepszych wytwórni filmowych, a wyprodukuje ją sam Ridley Scott. Jednak nie ma to najmniejszego sensu, bo... Nie ma się co czarować, że „Głód” Almy Katsu mogę zaliczyć do bardziej wyczekiwanych powieści tego roku. Dlaczego? Mogłabym napisać, że książka nawiązuje do jednego z najbardziej przerażających wydarzeń jakie miały miejsce w Ameryce, albo, że prawa do ekranizacji wykupiła jedna z najlepszych wytwórni filmowych, a wyprodukuje ją sam Ridley Scott. Jednak nie ma to najmniejszego sensu, bo przecież wy to już doskonale wiecie.

Sięgając po „Głód”, najzwyczajniej byłam ciekawa, czy podróż karawaną na Zachód, przez niezbadane dotąd tereny, będzie równie ekscytująca, jak wejście w klapkach na Giewont. I czy autorce uda się utrzymać moje skupienie, opierając książkę tylko i wyłącznie na motywie podróży. Jak było, przekonacie się w dalszej części recenzji.

„Głód” Almy Katsu przypadł mi do gustu, praktycznie od pierwszej strony. Styl pisania autorki oraz lekkość pióra podpowiadała mi, że to będzie świetna przygoda. Bardzo surowe, wręcz minimalistyczne opisy natury i niewymuszone dialogi przypominały mi twórczość Cormacka McCarthy-ego, którego jestem wielką fanką. Niespieszna historia grupy pionierów, podążających nieprzetartym dotąd szlakiem za marzeniami, zaczyna przybierać coraz bardziej makabryczny obrót. Fabuła przedstawiona w „Głodzie” nie jest apokaliptyczną wizją zagłady świata, choć zależy jak do tego podejść.

Jeśli masz ochotę przeczytać całą recenzję, to zapraszam na blog
https://kryminalnakuchnia.com/glod-alma-katsu/

pokaż więcej

 
2018-10-03 17:25:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Bernard Gross (tom 2)
 
2018-10-03 08:49:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-28 13:25:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Kryminał/Thriller
Cykl: Bernard Gross (tom 1)

„Skaza”, to tytuł dość wyświechtany jak na polską literaturę, niemniej w przypadku najnowszej powieści Roberta Małeckiego, jest jak najbardziej na miejscu. Bo przecież my, ludzie, uwielbiamy wytaplać się w pomyjach dnia powszedniego i wyjmować brud codzienności zza paznokci. Chcemy być idealni, czasami wręcz bez skazy, ale prawda potrafi być zgoła inna i razić w oczy.

Akcja „Skazy” toczy się...
„Skaza”, to tytuł dość wyświechtany jak na polską literaturę, niemniej w przypadku najnowszej powieści Roberta Małeckiego, jest jak najbardziej na miejscu. Bo przecież my, ludzie, uwielbiamy wytaplać się w pomyjach dnia powszedniego i wyjmować brud codzienności zza paznokci. Chcemy być idealni, czasami wręcz bez skazy, ale prawda potrafi być zgoła inna i razić w oczy.

Akcja „Skazy” toczy się naprzemiennie w Chełmży i w Toruniu. Pod skutym lodem jeziorem, odnaleziono zwłoki nastoletniego chłopaka. Żeby tego było mało, nieopodal, w opuszczonej łódce, zlokalizowano ciało bezdomnego mężczyzny, którego tożsamości nie można ustalić. Dwa trupy i brak jakichkolwiek znamion przestępstwa. Do akcji wkracza komisarz Bernard Gross, dla którego cała ta sprawa śmierdzi na odległość. Węsząc jak rasowy pies, trafia ślad, który powoduje, że wydarzenia z przeszłości powoli zaczynają łączyć się w spójną i logiczną całość z teraźniejszością.

Jeśli chcesz przeczytać na pełną recenzję, to zapraszam na blog
https://kryminalnakuchnia.com/skaza-robert-malecki/

pokaż więcej

 
2018-09-28 08:11:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, New Adult
 
2018-09-27 07:36:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Czarna seria
 
Moja biblioteczka
960 353 33580
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (539)

Ulubieni autorzy (48)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (66)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd