Olga 
jestem szczęśliwym łososiem. || wolę e-book od papieru. || wymieniam się!
kobieta, Warszawa, status: bibliotekarka, dodała: 21 książek i 2 cytaty, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
  • Królewski zdrajca
    Królewski zdrajca
    Autor:
    Owen Kiskaddon – lord Ceredigionu i diuk Marchii Zachodniej – z lękliwego chłopca stał się wysokim rangą oficerem na dworze króla-regenta, Severna Argentine’a. Nadal służy nieobliczalnemu, opętanemu ż...
    czytelników: 106 | opinie: 11 | ocena: 8,05 (19 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-15 19:50:02
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam, Ebook, Posiadam
Autor:
 
2018-12-15 19:49:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam
Autor:
Cykl: Królewskie źródło (tom 2)

druga część trylogii jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza. bohaterowie są znacznie starsi, na czym zyskała fabuła i warstwa językowa. sama historia jest dużo bardziej dynamiczna, więc mnie wciągnęła i z przyjemnością przewracałam kolejne strony. niestety bohaterowie wciąż są dość jednowymiarowi, a postaciom pobocznym nie poświęcono zbyt wiele uwagi. miejscami przez historię wciąż przebija... druga część trylogii jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza. bohaterowie są znacznie starsi, na czym zyskała fabuła i warstwa językowa. sama historia jest dużo bardziej dynamiczna, więc mnie wciągnęła i z przyjemnością przewracałam kolejne strony. niestety bohaterowie wciąż są dość jednowymiarowi, a postaciom pobocznym nie poświęcono zbyt wiele uwagi. miejscami przez historię wciąż przebija infantylność, ale na szczęście nie ogranicza się ona do rozterek sercowych Owena i Evie. mam nadzieję, że trzeci tom będzie jeszcze lepszy.

pokaż więcej

 
2018-12-12 17:26:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę ebook
 
2018-12-08 10:48:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę ebook
Autor:
 
2018-12-07 08:33:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę ebook
Autor:
 
2018-12-06 15:12:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam
Autor:
Cykl: Królewskie źródło (tom 1)

mam mieszane odczucia. z jednej strony uwielbiam fantastykę osadzoną w średniowieczu i pomysł na fabułę, chociaż może nieszczególnie oryginalny, przypadł mi do gustu. szczególnie spodobał mi się motyw Źródła. z drugiej strony książka napisana jest z perspektywy 8-latka, przez co jest po prostu infantylna w odbiorze. nie wspominając już o tym, że akcja rozwija się naprawdę powoli. książka... mam mieszane odczucia. z jednej strony uwielbiam fantastykę osadzoną w średniowieczu i pomysł na fabułę, chociaż może nieszczególnie oryginalny, przypadł mi do gustu. szczególnie spodobał mi się motyw Źródła. z drugiej strony książka napisana jest z perspektywy 8-latka, przez co jest po prostu infantylna w odbiorze. nie wspominając już o tym, że akcja rozwija się naprawdę powoli. książka zaciekawiła mnie jednak na tyle (a i nie mam w zwyczaju porzucać serii po jednym tomie), że sięgnęłam po kolejną część. mam nadzieję, że będzie lepsza!

pokaż więcej

 
2018-12-06 13:28:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę ebook
 
2018-12-05 16:04:53
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ebook, Kolejka do czytania, Posiadam
Cykl: Kroniki królobójcy (tom 1) | Seria: Fantasy
 
2018-12-04 23:02:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę dla Olafa
 
2018-12-01 10:06:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam

bardzo wciągająca książka! chociaż moim zdaniem gorsza niż Somerset. podobał mi się natomiast podział historii na części pisane z perspektywy różnych bohaterów. przez kartki powieści przelewają się wszystkie możliwe uczucia - od miłości, przez nienawiść i zazdrość, aż po żal - a czytelnik ma wrażenie, że są one jego własnymi emocjami. można się wzruszyć, można się wkurzyć, jak dla mnie świetna... bardzo wciągająca książka! chociaż moim zdaniem gorsza niż Somerset. podobał mi się natomiast podział historii na części pisane z perspektywy różnych bohaterów. przez kartki powieści przelewają się wszystkie możliwe uczucia - od miłości, przez nienawiść i zazdrość, aż po żal - a czytelnik ma wrażenie, że są one jego własnymi emocjami. można się wzruszyć, można się wkurzyć, jak dla mnie świetna sprawa! co prawda niektóre elementy fabuły uważam za absurdalne, ale z drugiej strony to przecież fikcja (; tak czy owak, polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-30 17:24:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę ebook
Cykl: Wielkie Płaszcze (tom 3)
 
2018-11-26 21:20:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ebook, Kolejka do czytania, Posiadam
Autor:
Cykl: Znak kruka (tom 2)
 
2018-11-26 10:23:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam, Wymienię / Sprzedam

świetna rodzinna saga o miłości, pasji i determinacji okraszona historią Stanów Zjednoczonych. mamy tu prywatne dramaty i przemiany ustrojowe, doświadczamy narodzin i śmierci, bierzemy udział w ślubach i pogrzebach. książka w naprawdę ciekawy sposób łączy kwestie polityczne (czyli m.in. te dotyczące niewolnictwa) z obyczajowymi. jednak moim zdaniem te 600 stron to zdecydowanie za mało, żeby... świetna rodzinna saga o miłości, pasji i determinacji okraszona historią Stanów Zjednoczonych. mamy tu prywatne dramaty i przemiany ustrojowe, doświadczamy narodzin i śmierci, bierzemy udział w ślubach i pogrzebach. książka w naprawdę ciekawy sposób łączy kwestie polityczne (czyli m.in. te dotyczące niewolnictwa) z obyczajowymi. jednak moim zdaniem te 600 stron to zdecydowanie za mało, żeby dobrze przedstawić skomplikowaną historię tak wielu pokoleń. autorka mogła spokojnie podzielić ją na tomy, zamiast przeskakiwać po kilka czy kilkanaście lat, dopowiadając, co działo się w międzyczasie. przez takie okrojenie treści niestety większość bohaterów została jedynie zarysowana, a jakiekolwiek "relacje" mamy tylko z Jess. nie zmienia to jednak faktu, że książka jest fantastyczna i mocno mnie wciągnęła (: polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-19 15:49:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam

porządnie napisana książka z ciekawie poprowadzoną fabułą i świetnym pomysłem na przedstawienie tego, co się aktualnie dzieje (każdy rozdział napisany jest z perspektywy innej osoby). jak dla mnie zbyt dużo to było wątków pobocznych, których potencjał nie został do końca wykorzystany, ale historia jest wciągająca, a zakończenie porządnie przemyślane. niekoniecznie przemówiła do mnie ta... porządnie napisana książka z ciekawie poprowadzoną fabułą i świetnym pomysłem na przedstawienie tego, co się aktualnie dzieje (każdy rozdział napisany jest z perspektywy innej osoby). jak dla mnie zbyt dużo to było wątków pobocznych, których potencjał nie został do końca wykorzystany, ale historia jest wciągająca, a zakończenie porządnie przemyślane. niekoniecznie przemówiła do mnie ta konkretna osoba jako sprawca, ale nie była też ona kompletnie z czapy, więc przyjmuję takie rozwiązanie (; podsumowując: warto przeczytać!

pokaż więcej

 
2018-11-17 17:31:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ebook, Posiadam, Wygrane w konkursie

bardzo dobra książka, ale dla osób, które lubią thrillery oparte na relacjach międzyludzkich, bez mordercy dyszącego wszystkim w kark (; dobrze prowadzona fabuła, porządne zakończenie. niektóre wątki poboczne moim zdaniem zbędne, a inne za mało rozbudowane, ale nie jest to coś, co psuje przyjemność z czytania. jedynie sprawca moim zdaniem nieprzekonujący, zupełnie nie widzę tej osoby w roli... bardzo dobra książka, ale dla osób, które lubią thrillery oparte na relacjach międzyludzkich, bez mordercy dyszącego wszystkim w kark (; dobrze prowadzona fabuła, porządne zakończenie. niektóre wątki poboczne moim zdaniem zbędne, a inne za mało rozbudowane, ale nie jest to coś, co psuje przyjemność z czytania. jedynie sprawca moim zdaniem nieprzekonujący, zupełnie nie widzę tej osoby w roli mordercy, a motyw zupełnie do mnie nie przemawia, ale summa summarum jest w porządku.

jako PS dodam, że pomiędzy tą powieścią a "Nigdy nie zapomniesz" jest przepaść warsztatowa i można odnieść wrażenie, że u autorki następuje regres w warstwie językowej. być może są one wydawane w innej kolejności, niż w oryginalne i stąd to wrażenie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
890 120 1075
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (30)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (10)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd