rozwiń zwiń
Pati

Profil użytkownika: Pati

Nie podano miasta Nie podano
Status Czytelnik
Aktywność 2 lata temu
54
Przeczytanych
książek
70
Książek
w biblioteczce
3
Opinii
13
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Nie podano
Dodane| 1 cytat
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: ,

Bone jest pełne przemocy, morderców, byłych więźniów. Właśnie w takich warunkach dorasta i żyje Margo. Margo, która miała kiedyś matkę. Teraz od niej może jedynie liczyć na suche rozkazy i słowa, przez które dziewczyna popada w kompleksy. Na dodatek mieszka w domu, który pożera każdego, dlatego właśnie tak go nazwała. ,,Pożeraczem".
Dziewczyna nie ma z kim rozmawiać i swoje dni spędza w samotności. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznaje Judaha - starszego od niej chłopaka, który jeździ na wózku inwalidzkim.
Kiedy w okolicy ginie siedmioletnia dziewczynka - Nevaeh, Margo jest gotowa się zemścić. W dodatku w jej umyśle pojawia się pragnienie, żeby wytropić morderców. „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból". Dziewczyna planuje polować na zło, jednak nie zdaje sobie sprawy, że sama staje się potworem.

Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.


Książka ta jest uważana jako literatura młodzieżowa, jednak można byłoby spokojnie ją podpiąć pod thriller. Z każdą stroną, z coraz większą zmianą Margo, powieść robi się mroczniejsza i wywołuje coraz większy dreszcz emocji. Tak naprawdę nie wiem, co myśleć o samej głównej bohaterce. Czy ją polubiłam? Trudno stwierdzić. Na początku byłam pod wrażeniem, jak radzi sobie z życiem, że mimo przeciwności, mimo tego że tak naprawdę była sama, to dawała sobie tak świetnie radę. Oczywiście miała kompleksy, o których wspominała dość często, jednak moim zdaniem była silna. Myślę, że do ogromnej zmiany dziewczyny przyczyniła się również historia z jej życia. Matka, która traktowała ją jak służącą, brak miłości, to wszystko moim zdaniem wywołał u niej gniew, który gdzieś tam w środku kiełkował. Nie chciała dopuścić do tego, aby ktoś cierpiał. Możliwe, że to było spowodowane tym, że ona sama kiedyś cierpiała i nie chciała, żeby komuś działa się taka sama krzywda, czy nawet jeszcze gorsza. Tylko że przemiana Margo jest zła. Główna bohaterka nie zdaje sobie sprawy, że chcąc stosować metodę „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból" na mordercach sama staje się jednym z nich, staje się potworem. Zastanawiam się czy dziewczyna była chora psychicznie. Ponieważ to nie jest normalne, że ktoś kto słyszy o jakimś zgwałceniu, morderstwie chce wytropić osobę, która to zrobiła. Nie mamy żadnego wpływu na to, co się dzieje i nie zmienimy tych wydarzeń. Myślę, że Margo jest w jakimś stopniu odzwierciedleniem każdego z nas. Jest w niej zło, ale także możemy zobaczyć dobro. Żaden człowiek nie ma w sobie tylko i wyłącznie dobra. Główna bohaterka chciała być dobra, tylko gdzieś to uciekło jej spod kontroli. Jeżeli my też stracimy kontrolę nad sobą, zło może przejąć kontrolę nad nami. Może nie dopuścimy się takich czynów, jak Margo, jednak może to również się skończyć dla nas źle. Możemy również stać się potworami.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. W szczególności polubiłam Judaha, który mimo przeciwności losu dalej robił to, co chciał. Poruszał się na wózku inwalidzkim, jednak to mu w niczym nie przeszkadzało. Margo jest jedną z ciekawszych bohaterek, jednak czasem jedynie możemy się domyślać jak było. Autorka pisze prostym, współczesnym językiem, a książkę czyta się szybko. A zakończenie było zaskakujące i wprowadziło mnie w osłupienie. ,,Margo'' przekroczyła moje oczekiwania.

Bone jest pełne przemocy, morderców, byłych więźniów. Właśnie w takich warunkach dorasta i żyje Margo. Margo, która miała kiedyś matkę. Teraz od niej może jedynie liczyć na suche rozkazy i słowa, przez które dziewczyna popada w kompleksy. Na dodatek mieszka w domu, który pożera każdego, dlatego właśnie tak go nazwała. ,,Pożeraczem".
Dziewczyna nie ma z kim rozmawiać i...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

,,Rywalki'' wciągnęły mnie od pierwszych stron. Czy tak też było w przypadku drugiego tomu? Tak, ale wydaje mi się, że ta część jest trochę słabsza niż pierwsza. Dzieje się tak ze względu na główną bohaterkę. Była strasznie niezdecydowana, przez co irytowała mnie jeszcze bardziej niż w pierwszej części. Zapewne nie tylko ja nie lubię trójkątów miłosnych. Aspen, Maxon, Aspen, Maxon, Maxon, Aspen. W ,,Elicie'' chyba każdy mnie irytował - oprócz Królowej i pokojówek Ami. Nawet mój ulubiony bohater - Maxon. Chociaż jego zachowanie jestem w stanie zrozumieć. Poza tym widać, że byłby wspaniałym władcą. Jest miły, nie ocenia po kastach i zdobył się na taki czyn, że jestem w stanie mu wybaczyć chyba wszystko. Ponieważ w końcu jego zachowanie też było spowodowane, tym że Ami go odpychała.

Aspen w tym tomie był jeszcze bardziej nieznośny. Niby chciał, żeby jego była dziewczyna, którą kochał, była szczęśliwa. Ale przecież dobrze wiedział, co się stanie, jeśli przyłapią ich razem. Poza tym ciągle się narzuca dziewczynie..

Styl autorki pozostał taki lekki, jaki był, przez co książkę się czyta naprawdę szybko, a przyczynia się również do tego duża czcionka, akcja i fakt, że jest to książka na zrelaksowanie się albo na wkurzanie. Bardzo mi się podobał wątek historii państwa Illea. Pokazuje on, że nie zawsze jest tak, jak nam niektórzy ludzie próbują wmówić.
Tak jak w przypadku pierwszej części, tu również nie szukałam drugiego dna, chciałam się zrelaksować przed przyjściem do szkoły po dwutygodniowej przerwie. Jednak dostrzegłam na pewno to, że główna bohaterka mówi otwarcie, to co myśli i to nawet przed całym państwem. Każdy człowiek ma swoje własne zdanie, ale czasem mówić je otwarcie i głośno..po prostu nie potrafimy.

Podsumowując, książka mi się podobała. Jednak była trochę gorsza od pierwszej części. Myślę, że cała seria jest dobra, żeby się zrelaksować. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na trzecim tomie.

,,Rywalki'' wciągnęły mnie od pierwszych stron. Czy tak też było w przypadku drugiego tomu? Tak, ale wydaje mi się, że ta część jest trochę słabsza niż pierwsza. Dzieje się tak ze względu na główną bohaterkę. Była strasznie niezdecydowana, przez co irytowała mnie jeszcze bardziej niż w pierwszej części. Zapewne nie tylko ja nie lubię trójkątów miłosnych. Aspen, Maxon,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

16-letnia Tella ma umierającego brata. Z tego powodu musiała wraz z rodzicami przeprowadzić się do ,,Zapadłej dziury w Montanie''. Dzięki temu Cody może oddychać świeżym powietrzem. Tella bardzo kocha swojego brata, ale jest bezradna i nie może mu pomóc. Jednak pewnego dnia dostaję informację jak wziąć udział w Piekielnym Wyścigu. W wyścigu, w którym wygrana to lekarstwo dla chorego brata. Jednak wyścig nie jest taki łatwy, wiedzie przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, na dodatek każdy, kto bierze w nim udział pragnie leku dla kogoś bliskiego. Czy Tella może komukolwiek zaufać? Czy może zaufać Guyowi?

Nawet nie wiecie w jakim idealnym momencie ja przeczytałam! Miałam wtedy sprawdzian z geografii i miałam pytanie ,,Co charakteryzuje wilgotne lasy równikowe?'' A nie uczyłam się wtedy tak bardzo, żebym pamiętała to z książki. A wyścig po raz pierwszy odbywa się w dżungli. I bum! Więc co charakteryzuje wilgotne lasy równikowe? Że codziennie pada deszcz. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że moja siostra miała ,,Co charakteryzuje klimat zwrotnikowy suchy?''. A drugi raz wyścig odbywa się na pustyni. I znowu bum! Że dni są gorące, a noce zimne. To było jak grom z jasnego nieba! (Chyba tak to się mówi XD)
,,I oto sama tu jestem. Niektórzy twierdzą, że los nie ma poczucia humoru. A tu proszę.''

Sama okładka jest już przepiękna! Po prostu jak ją zobaczyłam to się w niej zakochałam, nie mogłam się napatrzeć :D Opis z tyłu książki, sama okładka + milion pozytywnych recenzji i pisania Klaudii (mojej przyjaciółki), że muszę ją przeczytać to wiedziałam, że to będzie jedna z moich ulubionych książek :D

Tak mi się skojarzyła na samym początku (tylko po przeczytaniu opisu z tyłu książki!) z Igrzyskami Śmierci albo z serią Więźnia Labiryntu. Z Igrzyskami dlatego, bo trzeba przetrwać, a z serią z Więźnia Labiryntu, ponieważ ona stara się o lek dla brata, a w Więźniu i kolejnych częściach starają się o lek na pożogę. Ale po przeczytaniu stwierdzam, że naprawdę ta książka nie ma nic wspólnego z tymi, które wymieniłam.

Jak zwykle..autorzy chyba mnie nie lubią ;p Polubiłam strasznie takiego jednego bohatera, a on co? Zginął! :)) Super..naprawdę. Jak ja to kocham..Zresztą ostatni post był o śmierci naszych ulubionych bohaterów, więc wiecie jak się czułam. Znaczy może nie był moim najulubieńszym, ale lubiłam go:'( No nie wiem co napisać...zauważyłam, że chyba lepiej mi przychodzi krytykowanie książki niż jej chwalenie.
,,Jestem w dżungli. W. Cholernej. Dżungli - mówi rozglądając się dookoła. - Z magicznym szopem.''

No to dobra, czas na bohaterów. Główna bohaterka..Tella. Czasem mnie wkurzało jej zachowanie, ale przecież jak to dziewczyna musi martwić się o wygląd. Co z tego że jest w dżungli? Po prostu musi. Jest to bohaterka, która ma charakter. Ma wielką miłość do brata. Ryzykuje własne życie, aby on mógł żyć. Drugą osobą, którą polubiłam jest Titus (O ile dobrze zapamiętałam jego imię XD). Tak, tak Klaudia..wiem co chciałabyś powiedzieć ,,Ale ty go przecież nie lubisz!''. Chyba pamiętasz, że go NIE lubiłam, ale później POLUBIŁAM XD. Tylko potem mnie trochę wkurzył. Jest to bohater, który nie daje sobie w kasze dmuchać. W sumie Guy też jest w porządku. Tylko mam taką małą teorie spiskową. Że Guy poczuł coś do Telli tylko ze względu na jej pandorę. Wiem, że to nie prawda..chyba XD Ale tak to przynajmniej wyglądało!

Książka ta nas ciągle zaskakuje zwrotami akcji, nieraz rozśmieszyła mnie. Styl pisania autorki jest przyjemny, lekki i prosty. Jestem zachwycona tą książką :D A z niecierpliwością czekam na drugą część, która pojawi się już 17.02.2016 r. A czytałam też krótki kawałek ,,Kamień i sól'', ponieważ wydawnictwo Iuvi opublikowało krótki kawałek książki na swoim fanpage na Facebooku i powiem Wam, że będzie na pewno się dziać sporo :D
,,Uświadamiam sobie, że nigdy należycie nie doceniałam wspaniałości, jaką jest papier toaletowy. Następnym razem kiedy mama poprosi mnie o kupienie wielkiej paki papieru, uczynię to z dumą.''

Zachęcam Was serdecznie do zapoznania się z tą wspaniałą książką :*

16-letnia Tella ma umierającego brata. Z tego powodu musiała wraz z rodzicami przeprowadzić się do ,,Zapadłej dziury w Montanie''. Dzięki temu Cody może oddychać świeżym powietrzem. Tella bardzo kocha swojego brata, ale jest bezradna i nie może mu pomóc. Jednak pewnego dnia dostaję informację jak wziąć udział w Piekielnym Wyścigu. W wyścigu, w którym wygrana to lekarstwo...

więcej Pokaż mimo to

Aktywność użytkownika Pati

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


Brandon Sanderson Kości skryby Zobacz więcej
Brandon Sanderson Kości skryby Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
54
książki
Średnio w roku
przeczytane
5
książek
Opinie były
pomocne
13
razy
W sumie
wystawione
18
ocen ze średnią 8,6

Spędzone
na czytaniu
328
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
6
minut
W sumie
dodane
1
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]