Nieortodoksyjny Kamil 
nieortodoksyjny.blogspot.com
Bloger, tancerz, Twój przyszły prezydent! ;)
23 lat, mężczyzna, Częstochowa, status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-10 16:08:28
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-05-08 12:33:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wojny alchemiczne (tom 3) | Seria: Imaginatio [SQN]

Tak jak w przypadku dwóch poprzednich tomów, tak i teraz autor zaserwował mi wartką, pełną krwawych starć fabułę, wykreowany w szczegółach świat oraz wyrazistych bohaterów stających w obliczu trudnych wyborów. Wydarzenia powoli zmierzają ku końcowi i tak naprawdę przez zdecydowaną większość powieści nie byłem w stanie przewidzieć na jaki finał zdecyduje się pisarz. Czy ostatecznie zostałem... Tak jak w przypadku dwóch poprzednich tomów, tak i teraz autor zaserwował mi wartką, pełną krwawych starć fabułę, wykreowany w szczegółach świat oraz wyrazistych bohaterów stających w obliczu trudnych wyborów. Wydarzenia powoli zmierzają ku końcowi i tak naprawdę przez zdecydowaną większość powieści nie byłem w stanie przewidzieć na jaki finał zdecyduje się pisarz. Czy ostatecznie zostałem zaskoczony? Trochę tak, trochę nie. Szczegółów nie zdradzę, mogę tylko napisać, że każdy w tym zakończeniu powinien znaleźć coś satysfakcjonującego dla siebie.

Pełna recenzja na blogu: http://nieortodoksyjny.blogspot.com/2018/05/wyzwolenie-ian-tregillis.html

pokaż więcej

 
2018-04-28 17:55:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Seria: Harry Potter

Nowe wydanie "Fantastycznych zwierząt" zyskało zdecydowanie większy format, jak i zupełnie nową, pełną kolorów oprawę graficzną. Za okładkę, jak i liczne ilustracje zamieszczone w środku odpowiadała Olivia Lomenech Gill. Początkowo myślałem, że tak jak przy ilustrowanych wersach Harry'ego Pottera, tak i tutaj do pracy zaprzęgnięty zostanie Jim Kay. Wprawne oko potteromania jednak bez problemu... Nowe wydanie "Fantastycznych zwierząt" zyskało zdecydowanie większy format, jak i zupełnie nową, pełną kolorów oprawę graficzną. Za okładkę, jak i liczne ilustracje zamieszczone w środku odpowiadała Olivia Lomenech Gill. Początkowo myślałem, że tak jak przy ilustrowanych wersach Harry'ego Pottera, tak i tutaj do pracy zaprzęgnięty zostanie Jim Kay. Wprawne oko potteromania jednak bez problemu wyłapie że strona wizualna tym razem nie należała od Jima Kay'a. I nie chodzi o to, że go nie lubię, po prostu dobrze jest od czasu do czasu dać szansę komuś innemu. Wybór ilustratorki jak dla mnie bardzo na plus. Ilustracje nie dość że są przepiękne, to jeszcze mają w sobie coś baśniowego, co idealnie dopasowuje się do tematyki jaką są magiczne stworzenia.

Pełna recenzja dostępna na blogu: http://nieortodoksyjny.blogspot.com/2018/05/jk-rowling-fantastyczne-zwierzeta-i-jak.html

pokaż więcej

 
2018-04-28 17:49:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 3.2)

"Nawałnica mieczy. Krew i złoto" zaczyna się na krótko przed krwawymi godami i ślubem Joffrey'a Baratheona, który według rodu Lannisterów jest jedynym prawowitym dziedzicem tronu. Mogłoby się wydawać, że wojna pięciu królów powoli dobiega końca, ale tak naprawdę gra o tron wciąż trwa. Po drugiej stronie morza Daenerys Targaryen przemierza i podbija Wolne Miasta zyskując w swoje ręce coraz... "Nawałnica mieczy. Krew i złoto" zaczyna się na krótko przed krwawymi godami i ślubem Joffrey'a Baratheona, który według rodu Lannisterów jest jedynym prawowitym dziedzicem tronu. Mogłoby się wydawać, że wojna pięciu królów powoli dobiega końca, ale tak naprawdę gra o tron wciąż trwa. Po drugiej stronie morza Daenerys Targaryen przemierza i podbija Wolne Miasta zyskując w swoje ręce coraz więcej władzy. Czytelnik zostaje zatem rzucony w wir wydarzeń pełnych często niespodziewanych zwrotów akcji. Gdybym miał oceniać, to ze wszystkich przeczytanych przeze mnie tomów Pieśni Lodu i Ognia, w tym dzieje się chyba najwięcej.


Świat stworzony przez Martina jest niezwykle brutalny, a krew leje się tu litrami. Każdy z wielu bohaterów posiada inne słabości, które w każdej chwili mogą zostać przeciw niemu obrócone, co drugi tom "Nawałnicy mieczy" udowadnia w sposób dosadny. W świecie Martina nikt nie jest bezpieczny, niezależnie od tego czy do czynienia mamy z postacią pozytywną, czy też taką wzbudzającą głównie negatywne emocje. Martin nie określa jednoznacznie czy dany bohater jest dobry czy zły. Tak naprawdę każdy z nich podejmuje według siebie decyzje mające na celu dobro królestwa, tudzież dobro własnej rodziny. Chociaż oglądałem serial i wiedziałem czego dokładnie się spodziewać, to i tak niektóre z rozdziałów czytałem z wypiekami na twarzy.

Pełna recenzja dostępna na blogu: https://nieortodoksyjny.blogspot.com/2018/04/george-rr-martin-nawanica-mieczy-krew-i.html

pokaż więcej

 
2018-03-30 01:45:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Tak samo jak miało to miejsce w przypadku filmu, książka również ma szansę podzielić czytelników na dwa obozy. Jedni "Kształt wody" w wydaniu papierowym pokochają, inni za to nie odnajdą w tej historii nic nadzwyczajnego, co mogłoby ich jakkolwiek poruszyć. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo byłem zachwycony obrazem w reżyserii del Toro, nie trwało długo, bym tak samo zakochał się w książce,... Tak samo jak miało to miejsce w przypadku filmu, książka również ma szansę podzielić czytelników na dwa obozy. Jedni "Kształt wody" w wydaniu papierowym pokochają, inni za to nie odnajdą w tej historii nic nadzwyczajnego, co mogłoby ich jakkolwiek poruszyć. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo byłem zachwycony obrazem w reżyserii del Toro, nie trwało długo, bym tak samo zakochał się w książce, chociaż i tu rzuciły mi się w oczy jej pewne mankamenty. Ten największy z nich dotyczy języka, tak bardzo banalnego, szczególnie na początku powieści. Na szczęście po już po kilku rozdziałach przyzwyczaiłem się do tej wręcz scenariuszowej prostoty. Tak, książkowa adaptacja "Kształtu wody" w kilku momentach przywodzi na myśl rozszerzoną wersję filmowego scenariusza.

Pełna recenzja dostępna na blogu: http://nieortodoksyjny.blogspot.com/2018/03/guillermo-del-toro-daniel-kraus-ksztat.html

pokaż więcej

 
2018-03-26 22:53:27
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-03-25 22:42:53
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-03-25 22:42:36
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
306 121 640
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (39)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (3)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd