Radek 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-14 22:19:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Herkules Poirot to nie tylko detektyw, który rozwiążę nawet najtrudniejszą i najbardziej skomplikowaną zagadkę, ale jeszcze potrafi się znaleźć w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie, jak chociażby na pokładzie samolotu. A co do tej części, to można powiedzieć tylko tyle, że jest to kolejny klasyk wśród kryminałów.

 
2019-01-06 11:30:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Kolejna znakomita, ciekawa, wciągająca i trzymająca w napięciu powieść z cyklu z Herkulesem Poirotem, który rozwiążę każdą zagadkę, nawet najtrudniejszą z możliwych.

 
2019-01-02 20:48:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bez wątpienia jest jeden z klasyków literatury wojennej. Książka ta w znakomity sposób ukazuje bezsens, jak i okrucieństwo wojny oraz świetnie zostały przedstawione uczucia młodych ludzi, którzy zostali wysłani na front. Ponadto jedną z zalet jest niewątpliwie świetnie prowadzona akcja.

 
2018-12-28 17:32:58
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

To już moje drugim spotkanie z twórczością Robina Cooka, które mogę śmiało zaliczyć do w pełni udanych. Tym razem mój wybór padł na Comę, która jest jedną z pierwszych przez niego napisanych powieści. A do co samej oceny, to jest to znakomita, wciągająca, trzymająca w napięciu powieść, która także bardzo dobrze pokazuje to jakie są ciemne strony wykorzystywania danego zawodu do realizowania... To już moje drugim spotkanie z twórczością Robina Cooka, które mogę śmiało zaliczyć do w pełni udanych. Tym razem mój wybór padł na Comę, która jest jedną z pierwszych przez niego napisanych powieści. A do co samej oceny, to jest to znakomita, wciągająca, trzymająca w napięciu powieść, która także bardzo dobrze pokazuje to jakie są ciemne strony wykorzystywania danego zawodu do realizowania niecnych celów.

pokaż więcej

 
2018-12-19 21:56:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

O Robinie Cooku słyszałem sporo dobrych rzeczy, tym bardziej że przez niektórych jest uważany za mistrza thrillera medycznego. Moje pierwsze spotkanie z tym autorem mogę zaliczyć do w pełni udanych. Oślepienie, która jest jednocześnie pierwszą część z cyklu Laurie Montgomery/ Jack Stapelton, to bardzo dobra, wciągająca, trzymająca w napięciu powieść.

 
2018-12-02 20:36:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Lem

Trochę żałuje tego, że o wiele wcześniej nie zacząłem czytać książek Lema, ale na szczęście szybko nadrabiam zaległości. Co do Opowieści o pilocie Pirxie to niewątpliwie klasyka polskiej literatury i jedna z najbardziej znanych powieści w dorobku autora.

 
2018-11-13 21:25:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Robert Hunter (tom 3) | Seria: Thriller

Nocny prześladowca to trzecia genialna, trzymająca w napięciu, mrożąca krew w żyłach powieść kryminalna, od której ciężko się oderwać. Jednoczenie świetnie trzyma poziom dwóch poprzednich części cyklu. Natomiast Chris Carter utwierdził mnie w przekonaniu, że jest obecnie jednym z najlepszych współczesnych autorów powieści kryminalnych, a detektywa Roberta Huntera mogę już śmiało dodać do moich... Nocny prześladowca to trzecia genialna, trzymająca w napięciu, mrożąca krew w żyłach powieść kryminalna, od której ciężko się oderwać. Jednoczenie świetnie trzyma poziom dwóch poprzednich części cyklu. Natomiast Chris Carter utwierdził mnie w przekonaniu, że jest obecnie jednym z najlepszych współczesnych autorów powieści kryminalnych, a detektywa Roberta Huntera mogę już śmiało dodać do moich ulubionych postaci jakich jak Harry Hole, Myron Bolitar czy Herkules Poirot.

pokaż więcej

 
2018-10-30 21:53:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Sulina

Kolejna świetna, rewelacyjna i interesująca powieść o czeskim narodzie, napisana z dużym poczuciem humoru. Można też powiedzieć o tej książce, że jest to jakby kontynuacja Gottlandu. Mogę tym samym powiedzieć, że moja wiedza na temat Czechów bardzo się zwiększyła.

 
2018-10-28 11:34:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wieża milczenia to książka, którą Remigiusz Mróz napisał w czasie studiów doktoranckich i zarazem był to jego pisarski debiut. Pierwszą książkę jaką Remigiusz napisał w swojej karierze należy ocenić pozytywnie, choć widać w tej książce pewne niedoskonałości w prowadzeniu akcji. Jednakże z czasem pisarskie umiejętności Remigiusza rozwinęły się fantastycznie i teraz jest jednym z najlepszych... Wieża milczenia to książka, którą Remigiusz Mróz napisał w czasie studiów doktoranckich i zarazem był to jego pisarski debiut. Pierwszą książkę jaką Remigiusz napisał w swojej karierze należy ocenić pozytywnie, choć widać w tej książce pewne niedoskonałości w prowadzeniu akcji. Jednakże z czasem pisarskie umiejętności Remigiusza rozwinęły się fantastycznie i teraz jest jednym z najlepszych pisarzy powieści kryminalnych nie tylko w naszym kraju, ale także na świecie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
210 189 8666
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (232)

Ulubieni autorzy (26)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (32)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd