Radek 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 13 minut temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-14 11:56:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Lem

Trochę żałuje, że nie zacząłem już wcześniej czytać książek Stanisława Lema, ale lepiej zacząć coś później niż wcale. Co do Niezwyciężonego to powiem krótko i zwięźle - rewelacyjna powieść science fiction.

 
2018-10-07 14:26:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Lem

O Stanisławie Lemie dowiedziałem się i słyszałem wiele, więc wypadało wreszcie zacząć czytanie jego książek. Moim pierwszym wyborem tego autora stały się ,,Bajki robotów'', która jest jedną z bardziej popularnych książek w jego dorobku. Moje pierwsze spotkanie ze Stanisławem Lemem mogę zaliczyć do w pełni udanych. Bajki robotów to znakomita, wciągająca, interesująca powieść, która bardzo... O Stanisławie Lemie dowiedziałem się i słyszałem wiele, więc wypadało wreszcie zacząć czytanie jego książek. Moim pierwszym wyborem tego autora stały się ,,Bajki robotów'', która jest jedną z bardziej popularnych książek w jego dorobku. Moje pierwsze spotkanie ze Stanisławem Lemem mogę zaliczyć do w pełni udanych. Bajki robotów to znakomita, wciągająca, interesująca powieść, która bardzo ładnie przedstawia świat robotów.

pokaż więcej

 
2018-09-23 13:28:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

O twórczości Mariusza Szczygła usłyszałem wiele dobrego, w tym między innymi o książce Gottland. Teraz po przeczytaniu tej książki moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Jest znakomita, wciągająca, świetnie napisana w dodatku z poczuciem humoru powieść , która ciekawi i pozwala wgłębić wiedzę na temat Czechów i ich losów w czasach komunizmu. Tym samym z większą chęcią sięgnę po kolejne... O twórczości Mariusza Szczygła usłyszałem wiele dobrego, w tym między innymi o książce Gottland. Teraz po przeczytaniu tej książki moje odczucia są jak najbardziej pozytywne. Jest znakomita, wciągająca, świetnie napisana w dodatku z poczuciem humoru powieść , która ciekawi i pozwala wgłębić wiedzę na temat Czechów i ich losów w czasach komunizmu. Tym samym z większą chęcią sięgnę po kolejne książki Mariusza Szczygła na temat czeskiego narodu.

pokaż więcej

 
2018-09-21 11:40:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Mickey Bolitar (tom 1)

Po sześciu jak do tej pory przeczytanych przeze mnie książkach z cyklu z Myronem Bolitarem, tym razem postanowiłem sięgnąć po pierwszą część z cyklu Mickey Bolitarem - bratankiem Myrona. Co prawda Myron też występuje, ale tylko w scenach sporadycznych. Zaś pierwszą część z Mickey Bolitarem mogę uznać jak najbardziej udaną i świetną. Jak widać Mickey i Myron mają ze sobą wiele wspólnych cech.

 
2018-09-18 21:02:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Kolejna bardzo dobra powieść autorstwa Charlotte Link, choć w przypadku tej książki akcja rozkręca się powoli a rozpędza się pod koniec, a ponadto już domyśliłem się zakończenia. Mimo wszystko powieść tą mogę ocenić pozytywnie.

 
2018-09-07 16:02:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Saga o Fjällbace (tom 9)

O dziewiątej części sagi o Fjällbace można tylko powiedzieć, że kolejna doskonała część z tego cyklu. Fabuła wciąga, akcja pędzi szybko i trzyma cały czas w napięciu, a ponadto sprawa o morderstwo, która jest prowadzona ma związek z tym co się zdarzyło prawie 30 lat temu. Camilla Lackberg ponownie wykonała kawał świetnej roboty.

 
2018-08-31 18:06:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Robert Langdon (tom 4)

Powieści Dana Browna z cyklu z Robertem Langdonem to nie tylko książki, które wciągają, trzymają w napięciu, i w których akcja szybko się toczy, ale także pobudzą zainteresowanie i ciekawość do poszczególnych dzieł sztuki, ich twórców czy też danych budowli historycznych. Tak również było w przypadku Inferno, które jest czwartą rewelacyjną powieścią z Robertem Langdonem.

 
2018-08-21 20:13:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Jest to druga książka autorstwa Olgi Tokarczuk, którą przeczytałem i jestem naprawdę w pełni zadowolony. Rewelacyjna, wciągająca, świetnie napisana i interesująca powieść, która świetnie przedstawia życie zwykłych ludzi i sytuacje jakie na co dzień mają miejsce. Ponadto przypadł mi gustu głęboki, psychologiczny styl w jakim posługuje się Pani Tokarczuk.

 
2018-08-15 18:46:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Na temat książek Stephena powiedziałem już tyle dobrego więc pozostaje mi tylko powiedzieć, że ,,Desperacja'' jest to znakomita, wciągająca, interesująca książka. Może nie tak przerażająca jak inne powieści Stephena, ale równie świetna.

 
2018-08-02 17:50:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

Znakomity reportaż, który wciąga, i który czyta się świetnie z dużym zainteresowaniem. Pomimo tego, że Turcja jest krajem różnorodnym to tak naprawdę Turcy bardzo się od nas nie różnią.

 
2018-07-28 11:22:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)

Czwarta, genialna część cyklu z Wiedźminem. Śmiało też muszę przyznać, że postać Grealta z Rivii jest jedną z bardziej kultowych postać w polskiej literaturze w ostatnich latach. Świetna robota w wykonaniu Pana Sapkowskiego.

 
2018-07-27 20:56:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Reportaż

Wcześniej postać Bolesława Bieruta była mi mało znana, ale po przeczytaniu tej książki moja wiedza uległa poszerzeniu.Bardzo dobra, ciekawa i interesująca książka.

 
Moja biblioteczka
201 180 8101
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (222)

Ulubieni autorzy (24)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (32)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd