Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
„Na ratunek Labiryntopolis” to druga książka Hiro Kamigaki, IC4DESIGN i Chihiro Maruyamy o przygodach młodego detektywa, ale można ją z powodzeniem czytać nie znając pierwszej cz...

I Ty możesz zostać detektywem

Autor recenzji:
Tytuł książki: Na ratunek Labiryntopolis
8,5 (2 ocen i 1 opinia)

Detektyw Pierre, jego asystentka Carmen i tajemniczy Pan X powracają, aby wciągnąć czytelników w nową sieć labiryntów. Tym razem młodzi detektywi stają przed zadaniem ocalenia przed Panem X Kostki Labiryka, znajdującej się na szczycie Pałacu Chaosu, najwyższego wieżowca Labiryntopolis. W tym celu muszą przemierzyć serię nowych labiryntów, odnaleźć zaginione przedmioty i rozwiązać dodatkowe zadania. Jeśli nie zdążą na czas Labiryntopolis pogrąży się w ciemności!

„Na ratunek Labiryntopolis” to druga książka Hiro Kamigaki, IC4DESIGN i Chihiro Maruyamy o przygodach młodego detektywa, ale można ją z powodzeniem czytać nie znając pierwszej części. To rodzaj albumu, który zapewni mnóstwo zabawy całej rodzinie. Najbardziej przypadnie do gustu fanom labiryntów, bo każda para sąsiadujących stron przedstawia nowy ogromny labirynt, przez który czytelnik musi przeprowadzić głównego bohatera, aby zbliżyć się do pana X. Ale nie są to proste, płaskie labirynty do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, o nie: ciągną się przez cały pokład statku, przez zatłoczony port, ulice miasta i kolejne piętra wieżowca. Książka zapewnia pełną emocji pogoń i wciągające poszukiwanie ukrytych szczegółów, a nie tylko wodzenie ołówkiem po papierze.

Nawet jeśli ktoś nie przepada za labiryntami, z pewnością znajdzie w Labiryntopolis coś dla siebie. Oprócz śledzenia Pana X przed czytelnikami stoi wiele innych zadań, rozwijających ich koncentrację i spostrzegawczość. Przede wszystkim polegają one na szukaniu różnych przedmiotów, co wcale nie jest łatwe na ogromnych, pełnych szczegółów ilustracjach. Można się też skupić na spełnianiu próśb i poleceń napotkanych postaci: kapitana statku, szefa kuchni, recepcjonisty czy pana młodego, który zgubił w tłumie narzeczoną. Kiedy wyczerpią się sugestie autorów rodzice mogą zacząć dodawać własne, przedłużając zabawę w nieskończoność.

Warto podkreślić, że „Na ratunek Labiryntopolis” nie jest tylko serią niepowiązanych zagadek. Każde miejsce prowadzi do kolejnego, a każde zadanie ma związek z fabułą i przybliża czytelnika do schwytania przestępcy. Oczywiście więcej tu ilustracji niż tekstu, ale książka przedstawia spójną historię, która z pewnością wciągnie młodych czytelników i nie znudzi się po pierwszej lekturze.

Agnieszka KrukTrwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>

Pokaż wszystkie recenzje użytkownika corbeau
Biblioteczka recenzenta
838 1 980
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (7)

zgłoś błąd zgłoś błąd