rozwiń zwiń
Merozzo

Profil użytkownika: Merozzo

Nie podano miasta Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 4 lata temu
20
Przeczytanych
książek
20
Książek
w biblioteczce
4
Opinii
22
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Mężczyzna
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie

Okładka książki My, dzieci z dworca ZOO Christiane Felscherinow, Kai Hermann, Horst Rieck
Ocena 7,5
My, dzieci z d... Christiane Felscher...

Na półkach:

Książka mnie kompletnie wbiła w fotel. To jest zupełnie innowacyjny sposób spojrzenia zarówno na kwestię narkotyków jak i samego życia tego typu ludzi.
Przede wszystkim jednak postanowiłem dać maksa ze względu na ukazanie świata oczyma narkomanów. Jest to zupełnie kontrastująca ze współczesnym postrzeganiem wszystkiego wokół perspektywa, którą można zrozumieć m.in czytając tą książkę. Świat pełen brudu, syfu, nałogów, cierpienia oraz kontrastujący z nim świat szczęścia i spełnienia. Elementy tego drugiego gdzieniegdzie obecne w lekturze mogą się pojawić.. pod warunkiem cierpliwej pracy nad sobą i podążania za wartościami.
Jeszcze raz, chylę czoła.

Książka mnie kompletnie wbiła w fotel. To jest zupełnie innowacyjny sposób spojrzenia zarówno na kwestię narkotyków jak i samego życia tego typu ludzi.
Przede wszystkim jednak postanowiłem dać maksa ze względu na ukazanie świata oczyma narkomanów. Jest to zupełnie kontrastująca ze współczesnym postrzeganiem wszystkiego wokół perspektywa, którą można zrozumieć m.in czytając...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Hymn Ayn Rand
Ocena 7,3
Hymn Ayn Rand

Na półkach:

Jest to książka (a właściwie dzieło) o niebo lepsze od "Roku 1984" Orwella. O ile autor antyutopii z Wielkim Bratem w tle sprzeciwiał się idei społeczeństwa totalitarnego, to w przypadku Ayn Rand (w jej "Hymnie"), mamy do czynienia zarówno z potępieniem wszechobecnej kontroli jednostki, ale również z potępieniem socjalizmu - O tym już nie pomyśleliśmy, prawda Panie Orwell? ;)

Autorka "Hymnu", w przeciwieństwie do drugiego autora, ma poglądy libertariańskie i nie boi się eksponować/emanować nimi oraz pokazywać czytelnikowi zagrożenia związane z porzuceniem wolności na rzecz nieludzkiej idei wszechogarniającego kolektywizmu.

Bardzo podoba mi się sam pomysł oraz wyeksponowanie przekazu m.in w formie wyrażania się bohaterów o nich samych - Zamiast "ja", istnieje więc zwrot "my" w kontekście własnej osoby. Drobny zabieg techniczny, mogłoby się wydawać, ale mający nieprawdopodobną moc, gdyż podczas czytania czułem, że mam do czynienia bardziej z cyborgami, aniżeli z ludzmi, o co zapewne autorce chodziło. Do tego dochodzą jeszcze inne czynniki świetnie budujące klimat, w tym język - specyficzny, przywodzący na myśl faktyczną utopię/futuryzm.

Książka ta jest ponadczasowa i powinien ją przeczytać każdy szanujący się wolnościowiec.

Jest to książka (a właściwie dzieło) o niebo lepsze od "Roku 1984" Orwella. O ile autor antyutopii z Wielkim Bratem w tle sprzeciwiał się idei społeczeństwa totalitarnego, to w przypadku Ayn Rand (w jej "Hymnie"), mamy do czynienia zarówno z potępieniem wszechobecnej kontroli jednostki, ale również z potępieniem socjalizmu - O tym już nie pomyśleliśmy, prawda Panie Orwell?...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Obowiązkowa lektura dla naszych kochanych polityków.

Obowiązkowa lektura dla naszych kochanych polityków.

Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Merozzo

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


statystyki

W sumie
przeczytano
20
książek
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
22
razy
W sumie
wystawione
19
ocen ze średnią 7,3

Spędzone
na czytaniu
106
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
1
minuta
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]